Skocz do zawartości

[ROOT][FIX TUTORIAL] Network Signal Guru na problemy z zasięgiem. Używanie i konfiguracja.


Blom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jak wiadomo nasz kochany Redmi 3S miewa problemy z zasięgiem, a właściwie zacinaniem się na 2G lub E, i nie powracaniem do 3G lub LTE.

Poza standardowym wsadzeniem drugiej karty SIM i pożegnaniem się ze slotem karty pamięci, na ratunek przychodzi aplikacja Network Signal Guru. 

Do działa. 

Wymagany jest ROOT 

- Aplikację pobierzemy stąd: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest

- Należy ją zainstalować i nadać wszystkie uprawnienia wymagane w systemie Marshamallow oraz uprawnienia ROOT. 

Konfiguracja: 

1. Wchodzimy do aplikacji i wybieramy różdżkę: 

YIEXogg.png

2 Następnie BAND LOCKING

LQCHZYE.png

3. Wybieramy pozycję "GSM"

xAiuqXN.png

4. Odznaczamy wszystkie pola  tj: 1800, 900, 850, 1900

lSFCL5g.png

Klikamy OK.

Koniec. 

OSTRZEŻENIE: po tej operacji telefon zostaje pozbawiony dostępu do sieci 2G. W przypadku braku zasięgu 3G lub LTE telefon nie połączy się z siecią 2G i nie będziecie mieli zasięgu.

Aplikacja działa po resecie. 

 

Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność i świadomie podejmujesz ryzyko uwalenia swojego urządzenia. 

Edytowane przez Blom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Znalazłem fix na losowe zrywanie zasięgu na najnowszych modemach(końcówka 38, 39, 40). Tylko nie wiem jaki ma to wpływ na drugą kartę sim, bo sam używam jednej. W pliku /system/build.prop zmieniamy "persist.radio.multisim.config=dsds"  na "#persist.radio.multisim.config=dsds" (dodajemy # przed). Potem resetujemy system. Od dwóch dni brak losowego rozłączania oraz zauważyłem system bez problemu zmienia sygnał z edge na 3G/Lte. 

Edytowane przez kamilp2p
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Do tej pory ukazywałem NSG na Samsungu S4 i aplikacja świetnie z nim współpracowała. Działało zarówno wymuszanie technologii i jak i bandu - wszystko w locie, bez restartu telefonu. W Redmi 4X nie działa RAT locking(wymuszanie technologii) , a Band Locking wymaga restartu po każdej zmianie. Czy w Waszych xiaomi tez tak to działa jak u mnie w R4X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...