Skocz do zawartości

Format pamięci - instalacja czystego systemu


mikhael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o informację co tak dokładnie powoduje wipe w twrp i czym rózni się od resetu do ustawień fabrycznych w ustawieniach? Od jakiś dwóch aktualizacji wstecz mam problemy z zatrzymującymi się procesami, chcę wgrać czystą wersję systemu. Czy któryś z wymienionych wyżej sposobów powoduje reset wszystkich ustawień, całej pamięci do stanu jak po wyjęciu nowego egzemplarza z pudełka? W tej chwili korzystam z wersji 6.11.10 pobranej z działu pobierz MIUI.  Jeśli wipe nie wraca całego systemu do stanu jak po zakupie w jaki sposób można postawić "czysty" system od nowa? Aha i jeszcze jedna sprawa czy full wipe powoduje usunięcie twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie opcje wipe wybrać? Wybierając Advance wipe jest kilka pozycji: dalvik, system, data, internal storage, cache, usb-otg.

Jest jeszcze druga opcja format data. Rozumiem, że to kasuje wszystkie dane które umieściłem w pamięci czyli zdjęcia, filmy, dokumenty itd.

Czy wipe może wymazać TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikhael napisał:

A jakie opcje wipe wybrać? Wybierając Advance wipe jest kilka pozycji: dalvik, system, data, internal storage, cache, usb-otg.

Jest jeszcze druga opcja format data. Rozumiem, że to kasuje wszystkie dane które umieściłem w pamięci czyli zdjęcia, filmy, dokumenty itd.

Czy wipe może wymazać TWRP?

Ja zawsze wybieram Wipe Factory Reset. Nie wymaze Ci TWRP.

Wybierz: davlink, system, data, cache a no i oczywiście po tym zainstaluj system ;]

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Po co wipe system?

No chcial tak jak z fabryki to napisalem wipe system i zeby zainstalowal system, ale tak jak piszesz też można zrobić.

Juz kiedyś chciałem zapytać Cie specu naczelny dostajemy telefon np. z jakims syfmiui i instalujemy sobie TWRP co pozniej najlepiej zrobic, WIPE: davlink, data, cache, czy davlink, system, data, cache?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Chcesz dobrze to zrobic to robisz miflash z flash all najlepiej w trybie edl i masz wtedy dokladnie tak jakbys go kupil w sklepie xiaomi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No to oczywiscie, ale jak chce zainstalowac pozniej TWRP i pozniej xioami.eu to co wybieram w TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Glupota dla mnie totalna robic co update wipe cache i dalvik, a co niektorzy robia factory reset co piatek

No tu masz racje.

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

potem wracam do twrp i robie wipe: data, dalvik, cache i internal stroage

To ja tym razem tez spróbuje tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

kupilem dwa teleony mi4c z goldway-a.
po walkach ze sterwonikami i twrp udalo mi sie wgrac nowy rom
na poczatek wykonalem factory wipe
nastepnie wgralem do obu telefonow ten sam rom miui polska V8.1.1.0.LXKCNDI_v8-5.1

wszystko smiga ladnie aczkolwiek zastanawia mnie wielkosc pamieci w telefonie.
mi4c standardowo posiada pamiec 16gb,
po wgraniu tego samego romu na oba telefony, pozostala wolna pamiec na jednym telefon pokazuje 12gb dostepnej a na drugim 10gb
tak samo po podlaczeniu do komputera,komputer widzi takie same wartosci pamieci w obu przypadkach

i tu moje pytania;
1. na obu urzadzeniach zrobilem factory wipe czyli stare syfy powinny zostac usuniete? ? a mimo to telefony maja inna wielkosc pamieci pozostalej do dyspozycj - co moze byc przyczyna ?

2. ile pamieci standardowo powinien zajac rom miui ? czyli ile z 16gb dostepnych w telefoni powinno mi zostac na czystym systemie?

3. jezeli factory wipe nie usunal wszystkiego to jak wyczyscic telefony lepiej ? - z tego co wyczytalem to tylko miflash?,  jezeli tak to czy z miflash-a mozna odrazu wgrywac rom miui polska czy najpierw musze wgrac oficjalne china developer a dopiero potem miui polska przez twrp? i czy mam sie bac miflasha tzn czy jak cos pojdzie nie tak to nie uwale telefonu ?

4. wydaje mi sie ze nawet w tej 'lepszej ' opcji 4gb na system to troche duzo ale moge sie mylic bo jestem zoltodziobem w tych sprawach

prosze o pomoc gdyz standardowe 16gb to bardzo malo i kazdy gb na wage zlota

pozdrawiam

grzesiek

ps sory za brak polskich znakow i interpunkcji ale nie dziala mi alt/shift/caps na kompie a znak zapytania musialem z klawiatury ekranowej dopisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ceerka napisał:

witam,

kupilem dwa teleony mi4c z goldway-a.
po walkach ze sterwonikami i twrp udalo mi sie wgrac nowy rom
na poczatek wykonalem factory wipe
nastepnie wgralem do obu telefonow ten sam rom miui polska V8.1.1.0.LXKCNDI_v8-5.1

wszystko smiga ladnie aczkolwiek zastanawia mnie wielkosc pamieci w telefonie.
mi4c standardowo posiada pamiec 16gb,
po wgraniu tego samego romu na oba telefony, pozostala wolna pamiec na jednym telefon pokazuje 12gb dostepnej a na drugim 10gb
tak samo po podlaczeniu do komputera,komputer widzi takie same wartosci pamieci w obu przypadkach

i tu moje pytania;
1. na obu urzadzeniach zrobilem factory wipe czyli stare syfy powinny zostac usuniete? ? a mimo to telefony maja inna wielkosc pamieci pozostalej do dyspozycj - co moze byc przyczyna ?

2. ile pamieci standardowo powinien zajac rom miui ? czyli ile z 16gb dostepnych w telefoni powinno mi zostac na czystym systemie?

3. jezeli factory wipe nie usunal wszystkiego to jak wyczyscic telefony lepiej ? - z tego co wyczytalem to tylko miflash?,  jezeli tak to czy z miflash-a mozna odrazu wgrywac rom miui polska czy najpierw musze wgrac oficjalne china developer a dopiero potem miui polska przez twrp? i czy mam sie bac miflasha tzn czy jak cos pojdzie nie tak to nie uwale telefonu ?

4. wydaje mi sie ze nawet w tej 'lepszej ' opcji 4gb na system to troche duzo ale moge sie mylic bo jestem zoltodziobem w tych sprawach

prosze o pomoc gdyz standardowe 16gb to bardzo malo i kazdy gb na wage zlota

pozdrawiam

grzesiek

ps sory za brak polskich znakow i interpunkcji ale nie dziala mi alt/shift/caps na kompie a znak zapytania musialem z klawiatury ekranowej dopisac

Witam. Sformatuj oba telefony w Miflash, będziesz miał praktycznie jak od producenta. Tu masz opis operacji: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

Dla MI4C dostępna pamięć wewnętrzna to 12,14 GB. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

dzieki za porade

postapilem wg wskazowek i uzylem miflasha - jako ze mam windows  32bitowy użyłem; Xiaomiflash20160830

flash w trybie edl zakonczyl sie niepowodzeniem;

' cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status! '

uzycie trybu administratora nic nie zmienilo

natomiast w trybie fastboot flashing przebiegl bez problemu, z uzyciem starego romu fastboot zeby nie zablokowoac bootloadera.

nastepnie wgralem miu polska i tak jak kolega wyzej pisal w telefonie pojawilo sie 12.14gb dostepnej pamieci

i teraz z ciekawosci czym sie rozni tryb edl od fastboot pozatym ze miflash jedno wykrywa jako 'com' a drugie jako cyferki?

pozdro

grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ceerka napisał:

czesc

dzieki za porade

postapilem wg wskazowek i uzylem miflasha - jako ze mam windows  32bitowy użyłem; Xiaomiflash20160830

flash w trybie edl zakonczyl sie niepowodzeniem;

' cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status! '

uzycie trybu administratora nic nie zmienilo

natomiast w trybie fastboot flashing przebiegl bez problemu, z uzyciem starego romu fastboot zeby nie zablokowoac bootloadera.

nastepnie wgralem miu polska i tak jak kolega wyzej pisal w telefonie pojawilo sie 12.14gb dostepnej pamieci

i teraz z ciekawosci czym sie rozni tryb edl od fastboot pozatym ze miflash jedno wykrywa jako 'com' a drugie jako cyferki?

pozdro

grzesiek

Tryb EDL to jest tryb serwisowy w który wprowadzasz telefon dzięki temu możesz zrobić tzw. deep flash pomijając zablokowany bootloader. Podobno właśnie w 32bit są takie problemy jak u Ciebie, nie wspomniałeś wcześniej jaki masz system operacyjny a ja zakładam że teraz już wszyscy mają 64bit ;) Najważniejsze że sobie poradziłeś bez zaśmiecania forum tysiącem postów, brawo Ty.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat. Pd paru aktualizacji po każdym podłączeniu/odłączeniu ładowarki telefon ścina się tak, że trzeba go resetować przez przycisk. Strasznie irytujące. Zastanawiam się nad formatem, ale mam dosyć sporo muzyki, którą już sobie ładnie potagowałem w systemowej aplikacji muzyki i wizja robienia tego na nowo mnie przeraża :( wolałbym tego uniknąć. Jaką opcję w TWRP wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 11:46, kamillm napisał:

Wybierz: davlink, system, data, cache a no i oczywiście po tym zainstaluj system ;]

Czyli od razu w telefonie trzeba mieć room.

Po tym będzie czysty system ?? dobrze to rozumiem?? Następnie można sobie przywrócić z kopii Miui to co chcemy ?? ( kontakty, połączenia, aplikacje, ustawienia itd) 

Czy może należy folder z kopią miui skopiować na komputer ??

 

Ostatnio nie mogę sobie dać rady na mi4c, ciągle coś nie działa tak jak powinno. 

 

 

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gawelson napisał:

A backup pomoże w moim przypadku?

Zrzuć tą potagowaną muzykę na dysk/pendrive i potem przekopiuj, co za problem? Robiąc wipe usuwasz wszystko, a nie mamy karty SD więc wyrzucasz wszystko. Backup masz na kontakty, zdjęcia, smsy itp, zajrzyj będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, galakty napisał:

Zrzuć tą potagowaną muzykę na dysk/pendrive i potem przekopiuj, co za problem? Robiąc wipe usuwasz wszystko, a nie mamy karty SD więc wyrzucasz wszystko. Backup masz na kontakty, zdjęcia, smsy itp, zajrzyj będziesz wiedział.

Wydaje mi się że systemowa aplikacja muzyki nie taguje plików tak, że na stałe są one tak potagowane. Tak jak poweramp. Chyba że się mylę i już tak robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje troche bo to nie dziala jak opisaliscie. Testowaliscie to?

W mi4c jak i w mi5 zaznaczenie w TWRP wipe DATA, dalvik, cache, oraz pozniejsze factory reset nie wykasuje plikow uzytkownika. Skasuje tylko dane aplikacji jak i same apki. Smieci nalezy posprzatac samodzielnie. Czemu? Nie mam pojecia ale tak jest - przecwiczone dzis. Tak samo zanznacznie w MIUI opcji sformatowania danych nic z nimi nie zrobi. Tak dziala MIUI EU ze przeniesie nas do TWRP. Global pewnie dziala poprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 16.07.2018 o 18:46, wyzwolenia napisał:

Odkopuje troche bo to nie dziala jak opisaliscie. Testowaliscie to?

W mi4c jak i w mi5 zaznaczenie w TWRP wipe DATA, dalvik, cache, oraz pozniejsze factory reset nie wykasuje plikow uzytkownika. Skasuje tylko dane aplikacji jak i same apki. Smieci nalezy posprzatac samodzielnie. Czemu? Nie mam pojecia ale tak jest - przecwiczone dzis. Tak samo zanznacznie w MIUI opcji sformatowania danych nic z nimi nie zrobi. Tak dziala MIUI EU ze przeniesie nas do TWRP. Global pewnie dziala poprawnie 

Mam właśnie podobny problem na Redmi Note 5. Chciałem wywalić wszystko przez twrp i wgrać nowy system, ale tak jak piszesz zaznaczenie wipe data nie usuwa plików i folderów użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...