Skocz do zawartości

Błąd przy wgrywaniu softu twrp


Jurix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas 3 kroku tego poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Wyskakuje błąd "FAILED (remote: partition flashing is not allowed)". Próbowałem na 4 urządzeniach z różnymi systemami operacyjnymi, telefon widzi za każdym razem poprawnie, próbowałem z kilkoma plikami twrp.img.

Edytowane przez Jurix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy twierdził, że powinienem mieć odblokowany, bo cośtam innego działało, ale rzeczywiście, pominąłem ten krok, najwyraźniej się mylił. Zgłosiłem już prośbę, teraz czekam na odpowiedź od chińczyka. Zazwyczaj trwa to bardziej 3, czy to 21 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się, rzeczywiście nie miałem tego odblokowane, ale teraz pojawił się kolejny problem.

Wszystko przebiega poprawie do momentu wejścia do recovery i instalacji systemu. Po pierwsze, twrp mam po chińsku bez możliwości zmiany języka. Postępuję zgodnie z poradnikami z neta, bo gui wygląda podobnie, jednak po wybraniu pliku .zip z systemem (pobranym z miuipolska, najnowszy dla mojego telefonu) włącza się fabryczny chiński soft. Muszę go od nowa konfigurować, kiedy wgrywałem i instalowałem soft pl.

 

Sprawdzałem 2 razy, kończyło się na fabrycznym systemie.

 

Edit:

Poradziłem sobie ze zmianą języka w recovery.

Wyskakuję błąd "proces updater zakończony błędem: 7

Błąd instalowania pliku zip '/ścieżka do systemu.zip'

aktualizowanie szczegolow partycji...

ukończono"

 

Edit2:

Wymaga ode mnie plików (tylko nie wiem czy systemu czy recovery capricorn, czyli pod mi5s, a ja mam mi5s plus, czyli natrium. O co chodzi?

 

Edit3:

Wgranie softu dla mi5s rozwiązało problem. Nie mam pojęcia dlaczego. Wszystko działa...

Edytowane przez Jurix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System działa, ale mam problemy, które muszę rozwiązać, a niemal na pewno są przez zły system.

Nie działa w ogóle aparat, nie wykrywa go. To pewnie dlatego, że mi5s plus ma zupełnie inny aparat niż mi5s.

Nie działa głośnik główny, nie da się korzystać z głośnomówiącego, odtwarzać muzyki.

Filmy na yt odtwarzają się w 1fps jak nie gorzej. Nie da się oglądać nic, niezależnie od przeglądarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurix twrp pod mi5s plus to Xiaomi MI5s (MI5SPlus/twrp: natrium)    NATRIUM

 

Druga sprawa soft to:

xiaomi.eu_multi_MI5SPlus_6.12.1_v8-6.0.zip

https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/6.12.1/xiaomi.eu_multi_MI5SPlus_6.12.1_v8-6.0.zip

Edytowane przez hosse6668
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sam system? Tak, pobrałem ze strony, sprawdzałem 4 wersje systemu ze strony pod Mi5s Plus, żadna nie chciała się zainstalować, ponieważ wyskakiwał błąd który podałem powyżej. Mi5s zainstalowało się bez żadnych trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz
 tego TWRP natrium

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224387312

I tego

xiaomi.eu_multi_MI5SPlus_6.12.1_v8-6.0.zip

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224403139

Sam to wgrywałem bez żadnych błędów

 

Edytowane przez hosse6668
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie jak się to ma do wgrania miui, ale przed jej wgranie zrobiłem jeszcze to:

"Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych. "

Edytowane przez hosse6668
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to za każdym razem.

System przeinstalowany, wszystkie programy, style, ustawienia i konta zostały, nie musiałem nic wpisywać po za pinem, wszystko co nie działało działa.

 

Nie mam pojęcia jak do tego doszło, bo nawet historię sprawdzałem i twrp pod mi5s nie pobierałem. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale teraz jest mi to obojętne.

Dzięki wielkie Panowie za pomoc, temat można zamknąć czy co tutaj robicie ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@hosse6668 Hej widzę, że znasz się narzeczy, więc pozwolę sobie też popytać.

Mam świeżo z poczty odebrany mi5s plus, mam odblokowany telefon przez MiFlashUnlock 1.1 (wcześniej trzeba było pisać do Chińczyków na forum a teraz link każe ściągać ten soft). Wersja MIUI to Global 8.0 (8.0.6.0 MBGCNDH), ustawiony język Polski.

Ściągnąłem TWRP o którym piszesz: https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224387312

Uruchamiam i wszystko jest po Chińsku, sprawdzałem 3x i zawsze tak samo. Niczego z tych krzaczków nie kumam a boję się klikać żeby nie nakombinować.

 

Co robić, jak żyć?

Z góry dziękuję za pomoc.

20170120_202009.jpg

Screenshot_2017-01-20-19-18-48-659_com.android.settings.png

Edytowane przez Mr Nobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdzę u siebie jak zmienić język na polski tzn które przyciski wciskać w jakiej kolejności i dam ci znac

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Wchodzisz w recovery, prawa kolumna trzeci od góry przycisk "ustawienia" nowe okno piąta ikona od lewej "kula ziemska" wciskasz i ma rozwijanej liście zaznaczasz 10 pozycję "polisch" na samym dole po prawej zaznaczasz zatwierdź i gotowe.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...