Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 6.5.5


men.stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, wiec wybaczcie, jezeli dodałem temat nei w tym dziale co trzeba :)
Dzisiaj kupilem wlasnie telefon - Xiaomi Mi4c i od razu chcialem zaktualizować system, lecz podczas aktualizacji MIUI 6.5.5 wyskoczył bład "Install update.zip failed" the file is corrupted.
Plik został pobrany autowatycznie przez Updatera systemowego, wiec dlaczego nie chce mi sie zainstalowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, men.stefan napisał:

Witam, jestem nowy na forum, wiec wybaczcie, jezeli dodałem temat nei w tym dziale co trzeba :)
Dzisiaj kupilem wlasnie telefon - Xiaomi Mi4c i od razu chcialem zaktualizować system, lecz podczas aktualizacji MIUI 6.5.5 wyskoczył bład "Install update.zip failed" the file is corrupted.
Plik został pobrany autowatycznie przez Updatera systemowego, wiec dlaczego nie chce mi sie zainstalowac ?

Na początek na pierwszej stronie jest FAQ tam masz opisane większość zagadnień co się robi po zakupie w Chinach ;) Potem poczytaj na forum jak się instaluje oprogramowanie dla modelu MI4C, wszystko jest opisane we właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, men.stefan napisał:

Telefon kupiłem w polskim GSM-ie na allegro :) ale dzieki za odpowiedz juz sprawdzam :)

 

A oni go kupili od Chińskiego sprzedawcy i pewnie dostałeś z takim "syfmiui" jak go dostali ;) Sprawdź jaką masz wersję zainstalowaną, jeśli masz tam przez przypadek choć wątpię xiaomi.eu to jesteś w domu. Jak jest napisane Global wręcz przeciwnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, men.stefan napisał:

Telefon kupiłem w polskim GSM-ie na allegro :) ale dzieki za odpowiedz juz sprawdzam :)

 

Czyli musze sam wgrac oprogramowanie, tak ? Moglbys mi pomoc znalezc poradnik co mam dokladnie zrobic ? POniewaz w zakladce FAQ nie moge tego znalezc

Zobacz tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje MIUI 7 by xiaomi.eu :) wiec niby jestem w domu, ale kiedy chce zaktualizowac system to jak napisalem wyzej, wywala mi instalacje w boocie

 

Sklep co sprzedaje telefony xiaomi na allegro do wszystkich juz powgrywal MIUI polskie, wiec dlatego tez stamtad zamawialem, wiec co mam teraz robic :P ? recznie jakos to instalowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, men.stefan napisał:

Mam wersje MIUI 7 by xiaomi.eu :) wiec niby jestem w domu, ale kiedy chce zaktualizowac system to jak napisalem wyzej, wywala mi instalacje w boocie

 

Sklep co sprzedaje telefony xiaomi na allegro do wszystkich juz powgrywal MIUI polskie, wiec dlatego tez stamtad zamawialem, wiec co mam teraz robic :P ? recznie jakos to instalowac ?

Pobierz najnowszą wersję od xiaomi.eu Stabilną lub Rozwojową jak wolisz, skopiuj na telefon, uruchom telefon w trybie recovery TWRP i tam jest opcja instalacji gdzie podajesz ten .zip co pobrałeś, instalujesz robisz WIPE i restart. Telefon się uruchomi i zaktualizuje i gotowe.

tu masz najnowszą wersję Stabilną xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.1.2.0.LXKCNDI_v8-5.1.zip

tu masz wersję Rozwojową xiaomi.eu_multi_MI4c_6.11.24_v8-5.1.zip

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, men.stefan napisał:

OK dzięki :) nie musze tutaj zadnych rootow wgrywac, po prostu pobieram aktualke, wchodze w recovery i instaluje :) ?

 

Skoro masz zainstalowane jak mówisz ROM od xiaomi.eu to powinno już być zainstalowane recovery TWRP i tam się aktualizuje, wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc !!! Lecz w recovery nie moge wybrac sam pliku, mam tylko zakladke "Install update.zip to System" nie moge sam wybrac z pameci wewnetrznej, no i nazwa recovery to - MI-Recovery, a wspominałes o TWRP, wiec tutaj jest jakies inne wgrane :/
W takim razie musze instalowac TWRP? (roota juz nie musze robic, prawda) ? Moglibyscie mnie pokierowac :) ?

 

Edytowane przez men.stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, men.stefan napisał:

Dzieki wielkie za pomoc !!! Lecz w recovery nie moge wybrac sam pliku, mam tylko zakladke "Install update.zip to System" nie moge sam wybrac z pameci wewnetrznej, no i nazwa recovery to - MI-Recovery, a wspominałes o TWRP, wiec tutaj jest jakies inne wgrane :/
W takim razie musze instalowac TWRP? (roota juz nie musze robic, prawda) ? Moglibyscie mnie pokierowac :) ?

 

Czyli nie masz zainstalowane nic od xiaomi.eu. Zobacz sobie w Informacje o telefonie Wersja MIUI

 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, men.stefan napisał:

Ok dzieki wszystko ladnie sie zainstalowalo :) tlyk opo instalacji nowej nakladki wyskoczyl mi komunikat , aby zainstalowac SuperSu, poneiwaz teelfon nie jest zrootowany, mam to zainstalowac :) ?

Jesli root nie jest Ci do nieczego potrzebny to nie musisz instaloowac SU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie twrp niezrootowalo mi telefonu, lecz zainstalowalo apke superSu i kiedy w nia klikam wyswietla sie komunikat, iz telefon nie jest do konca zrootowany i potrzebuje pobrac apke suoersu ze sklepuplay, jakies sugestie jak sie moge tego pozbyc, poniewaz jak napisales wczesniej :) root nie jest mi do niczego potrzebny, nie wiem czy nie bede musial powrocic do wczesniejszego softu, aby wyslac telefon na gwarancje, poniewaz nie czyta karty sim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, men.stefan napisał:

Ale wlasnie twrp niezrootowalo mi telefonu, lecz zainstalowalo apke superSu i kiedy w nia klikam wyswietla sie komunikat, iz telefon nie jest do konca zrootowany i potrzebuje pobrac apke suoersu ze sklepuplay, jakies sugestie jak sie moge tego pozbyc, poniewaz jak napisales wczesniej :) root nie jest mi do niczego potrzebny, nie wiem czy nie bede musial powrocic do wczesniejszego softu, aby wyslac telefon na gwarancje, poniewaz nie czyta karty sim :(

Jak nie uzywasz to olej to i w nia nie klikaj ;] Gdzie realizowana gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, men.stefan napisał:

8.1.2.0 kolega wyzej podeslal mi wszystko potrzebne do pobrania :) wszystko fajnie dziala oprocz karty sim

a na innych softach to samo, sprawdzales? Wrzuc sobie jakis 7.5.2.0 np. i zerknij czy tam dziala. Aczkolwiek mysle, ze cos ze slotem sim, a gdzie kupowales telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon na allegro, w najwieksz GSM w polsce, spoko firma, nie probowalem innego softa, bo nie wiem dokladnie co mam zrobic, jak wchodze do recovery instaluje z zip robie wipe i rebootuje ? Czy prze zinstalacja musze wszystko wyczyscic, pierwszy raz robie takie rzeczy, wiec prosze o dobra rade :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 14:04, janosikk napisał:

Witam

Doszedł do mnie wczoraj telefon od Goldway'a, osobiście będą mógł go testować dopiero dziś po 17, narazie używał go mój brat i coś jest z nim nie tak.
 Telefon przyszedł rozładowany, po naładowaniu i włożeniu karty SIM, nie wykrywa jej. Dodatkowo przez noc ze 100% spadło do 0. Dzisiaj po naładowaniu do 100% przez 1,5h od odłączenia od ładowarki spadło o 30%.

Telefon ma wgrany jakiś chiński soft z częściowym spolszczeniem, ogólnie chciałem odrazu wgrać xiaomu.eu, ale czy na tym chińskim sofcie nie powinno normalnie wykrywać karty SIM i bateria nie powinna działać normalnie.

Czy wina może leżeć w oprogramowaniu, czy po prostu trafił mi się wadliwy egzemplarz? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, otwierać spór?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdawiam.

 

 

Dnia 30.11.2016 o 09:34, janosikk napisał:

Dzięki, udało się bez problemu z tymi sterowniki. Pierwsza dobra wiadomość jest taka że karty SIM zaczęły działać. Teraz pozostało mi go naładować na 100% i sprawdzić jak będzie się zachowywać bateria.

Zrób tak zainstaluj przez Miflash Chiński oficjalny ROM na forum masz podane która wersja żeby nie zablokować bootloadera, potem zainstaluj TWRP i zainstaluj ROMa od xiaomi.eu. Powinno pomóc na problem z kartą SIM ;) 

EDIT. Tu masz ten ROM do sformatowania telefonu.

https://miuipolska.pl/forum/topic/10453-rom-fastboot-bez-blokady-bootloadera-ratunkowy/

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz sie za to biore, lecz w tym linku co podałes, kolegan apisal " Uwaga: nie należy używać romów fastboot wyższych od 6.1.14 dla Mi4c z uwagi na blokadę. " To znaczy, ze nie moge instalowac wyzszego rooma na telefon niz ten podany ?

PS Ewentualnie moge telefon wyslac do serwisu we wrocławiu na gwarancję, sklep mi to zaproponował, jak cos bedzie nie tak z telefonem, ale chcialbym naprawić to sam, wiec sprobuje metody ktora podales, tylko nie jestem do konca pewien co mam robic, ktory rom mam pobrac ?
https://mega.nz/#!MVh31ILC!psKB1fDmC4i5-Hu-OOeIlOB8VZlKLRLhYfL9O-cEu2Y  to ten ? i to jest ten chinski tak ? pozniej zainstalowac TWRP i wgrac ponownie tego update co podales mi wczoraj , tak :) ?

Edytowane przez men.stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz sie za to biore, lecz w tym linku co podałes, kolegan apisal " Uwaga: nie należy używać romów fastboot wyższych od 6.1.14 dla Mi4c z uwagi na blokadę. " To znaczy, ze nie moge instalowac wyzszego rooma na telefon niz ten podany ?

PS Ewentualnie moge telefon wyslac do serwisu we wrocławiu na gwarancję, sklep mi to zaproponował, jak cos bedzie nie tak z telefonem, ale chcialbym naprawić to sam, wiec sprobuje metody ktora podales, tylko nie jestem do konca pewien co mam robic, ktory rom mam pobrac ?
https://mega.nz/#!MVh31ILC!psKB1fDmC4i5-Hu-OOeIlOB8VZlKLRLhYfL9O-cEu2Y  to ten ? i to jest ten chinski tak ? pozniej zainstalowac TWRP i wgrac ponownie tego update co podales mi wczoraj , tak ?

Z tą blokadą chodzi o chińskie ROMy , ten co podał Acid jest bezpieczny. Potem instalujesz ROMy od Xiaomi.eu one nie blokują bootloadera.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oks, tylko przed instalacja ROMa  od xiaomi.eu to w TWRP co mam zrobic ? Instaluj i z pliku .zip instalowac czy przed tą funkcją musze zrobić jakiegos FULL WIPE ?

Wszystko masz opisane w tych linkach co podałem.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super mi sie powgrywało, wraz z najnowszym Romem od xiaomi.eu lecz niestety telefon dalej nie czyta karty sim

To już nie wiem, sprawdź jeszcze kodem *#*#4636#*#* ustawienia jakie masz preferowane sieci i czy opcja wyłącz włącz radio coś daje
ae46b102b0727307b904e824fedf6834.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również nic nie pomogło :( w takim razie odeśle telefon do serwisu na gwarancję, mogę odesłać w takim stanie jak jest teraz ? Mam na myśli, czy na tej nakładce co zainstalowalem, myślę, że to żaden problem ?

Edytowane przez men.stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, MarcinMi napisał:

Dobry wieczór, czy ktoś może podpowiedzieć z czego wynika problem? 

Teoretycznie to jest tel. z Miui Polska (?), niestety nie mogę wejść wyżej( obecnie 5.10.16) z aktualizacją (telefon kupiony w GSM PL) - Mi4 C. Nie działa to w OTA i PC Suite. 

 

IMG_20170105_002014.jpg

IMG_20170105_002933.jpg

Raczej wygląda mi to na syfmiui, a jak faktycznie jest to taka stara wersja to zrób aktualizację w TWRP do najnowszej wersji xiomi.eu.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...