Skocz do zawartości

Mi5 Ceramica vs Glass


fabian19

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fabian19 napisał:

Tak samo mam na naklejce, tylko jak wchodzę w informacje o telefonie to numer modelu to MI 5, a nie MI 5 pro. Wersja MIUI 8 Global 6.11.10 Beta.

Bo teoretycznie nie istnieje coś takiego jak Mi5 Pro, to tylko nazwy które mają ułatwić rozpoznawanie danej wersji. Kernel, system etc. są te same, tylko RAM i procesor są osłabione w wersji 32 GB (można podkręcić procesor poprzez custom kernel, ale nie ma takich dla MIUI tylko dla tych opartych na CM/AOSP). Ważne, że masz 4 GB RAM'u i odpowiednie taktowanie procesora (2,15 GHz).

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ceramika jest bardziej śliska od szkła ale do tego musiał byś mieć dwa warianty by porównać.

Metoda z wagą też jest bardzo dobra :)

Edit:

Poniżej masz fajne zdjęcie Mi5 Glass (z lewej) obok Mi5 Ceramic (z prawej)

 

glassceramic.jpg

Edytowane przez MaxPrime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m4ci3k_sz napisał:


Mówisz? 73cb4a0e26187d5965682f0ba1b0f430.jpg

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka
 

Żadna różnica imo, ale masz rację. Szkoda, że nie jest to nigdzie wyszczególnione w sofcie.

Najlepiej sprawdzić pudełko i będziesz pewien. Gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fabian19 napisał:

Wydaje mi się że dostałem glass , a nie ceramic jak zamawiałem :( , niestety zamawiałem w aze.com.pl . Nie wiem czy mi się będzie chciało oddawać i czekać na wymianę :(

"Wydaje mi się" to troszku za mało, nie istnieje wersja Black 4/128 w szkle, tylko biała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2016 o 11:28, fabian19 napisał:

sprawdzalem apka CPU-Z i mam total ram 3712 MB i Procek Qualcomm 820 2,15 GHz

 

20 godzin temu, Mathias napisał:

Bo teoretycznie nie istnieje coś takiego jak Mi5 Pro, to tylko nazwy które mają ułatwić rozpoznawanie danej wersji. Kernel, system etc. są te same, tylko RAM i procesor są osłabione w wersji 32 GB (można podkręcić procesor poprzez custom kernel, ale nie ma takich dla MIUI tylko dla tych opartych na CM/AOSP). Ważne, że masz 4 GB RAM'u i odpowiednie taktowanie procesora (2,15 GHz).


Przecież napisał, że ma 3GB RAMu, czyli nie ma wersji z ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fabian19 napisał:

Wydaje mi się że dostałem glass , a nie ceramic jak zamawiałem :( , niestety zamawiałem w aze.com.pl . Nie wiem czy mi się będzie chciało oddawać i czekać na wymianę :(

Jeśli to prawda to ale sobie Panowie reklamę zrobili.

To dawne xiaomi.com.pl, "oficjalny dystrybutor PL". Zmienili nazwę ale jakość pozostała. 

Też miałem z nimi styczność. Nie polecam.

 

Dawaj go na wagę.....

 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, dałem sobie już spokój zostawię tak jak jest.

Natomiast mam problem jeszcze taki że telefon nie jest widoczny w aplikacji MIFlash, chciałem sobie wgrać MIUI Polska. Odblokowałem bootloader.

Chyba coś ze sterownikami jest nie tak . Mam windows 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 17:51, fabian19 napisał:

jest na pewno 4 gb , bo storage jest 128 GB. A wersja czarna ze szkłem istnieje

np. tu jest http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-4GB-128GB-Smartphone-3D-Glass-Back-Cover---Black-373021.html

Wersja Ceramiczna jest trochę droższa, A ze szkłem tańsza

Ciekawe, mają coś, czego nie ma Xiaomi na swojej stronie :D. Na oficjalnym forum również zaprzeczają, jakoby istniała Mi5 4/128 w szkle czarna... Może sklep nie odróżnia szkła od ceramiki? Kto ich tam wie... IBG posiada tylko i wyłącznie ceramikę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...