Skocz do zawartości

Zbrickowany telefon, pomocy


kornel388

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem 2 dni temu, xiaomi redmi note 3 pro 3/32. Niestety posiadał on china stable miui 8, chcialem wgrać za pomoca MiFlash wersje global. Posiadam zablokowany bootloader czekam na akceptacje.

Napisze może co robiłem: 

Postępowałem według tego poradnika 

pobrałem rom kenzo_global_images_6.11.24_20161124.0000.00_6.0_global

za pomocą adb wszedłem w tryb EDL, wybrałem rom, MiFlash widział urządzenie jako COM, wybrałem Flash all except storage, kliknąłem Flash, po chwili pojawił się błąd zapisu (sekunde po etapie widocznym na screenie), niestety nie posiadam screena błedu. Kliknąłem ponownie Flash, pokazał się błąd Hello Packet. Od tego momentu komputer wykrywa podłaczenie telefonu dzwiękiem, adb nie widzi telefonu, miflash również, na telefonie czarny ekran miga tylko czerwona kontrolka.

 

POMOCY co mam robić?

15293470_1161914613877364_391415871_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wszedł w tryb diagnostyczny . Wejdź w fastboot volume down plus Power 

Tu ściągnij zip , rozpakuj , otwórz folder , klikasz na reboot.bat i telefon przejdzie do edl

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-reboot-to-edl-fastboot-t3394292

Potem miflash

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego samego bricka i też 900E , też mi nie chciał wejść w fastboot , ale próbowałem parę razy i wkońcu wszedł , spróbuj jeszcze oba przyciski głośności i podłącz do komputera , 

Volume plus i Power też nie zaszkodzi

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Horpah napisał:

Generalnie, za nim tu napisałem, próbowałem sam według tego poradnika, ale posiadam inny sterownik tzn 900E, oraz MiFlash nie widzi urządzenia.

15 minut temu, JDStar napisał:

900E niby ma w opisie Diagnostic ale to inny tryb niż QDiagnostic9006.

Z 900E nie zawsze da się wejść normalnie w QDLoad9008, jak nie uda Ci się go ożywić uderz do mnie na priv. 

 

Napisałem PW, może ktoś jescze ma jakiś pomysł, w internecie znalazłem informacje o jakim kablu ze switchem, ale nie chce tego użyć - boje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tu jest problem, znalazłem te metody tzn ta i kabelek, ale boje się, że spale telefon. Dopiero wczoraj do mnie dotarł, mało nie kosztuje - troche na niego zbierałem :/ Może jutro zmienie zdanie bo dziś to już nie mam ochoty nic grzebać w tej sprawie. Ale dzięki na pewno dam znać jak sobie poradzę lub nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinając baterię i port usb nie spalisz, użyj do otwarcia karty kredytowej i paznokci to nic nie uszkodzisz pamiętaj tylko żeby na start wyjąć tackę. Dokładnie tak głęboki wdech spokojna głowa i dopiero wtedy się za to zabierz, albo serwis i postawią go na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...