Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją oprogramowania


karoleczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Witam.
Na wstepie powiem że jestem nowym użytkownikiem na tym forum i aktualnie potrzebuje pomocy (przepraszam jeżeli wybralem zły dział). Około rok temu kupilem Xiaomi Mi4S z jakiejś polskiej strony. Telefon śmigał ale z biegiem czasu powoli pojawiały się mankamenty typu nie mogłem pobierać niektórych plików itd. które mogłem wcześniej normalnie pobierać. Dodam że telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderem wiec doszedłem dzisiaj do wniosku że wgram nowe MIUI  ze strony. Niby wszystko ładnie pięknie sprawdziłem czy mam bootloader odblokowany dla pewnosci. Wgrałem TWRP też śmigało. Doszedłem do momentu gdzie wyczyściłem telefon i wrzuciłem softa ściągniętego stąd do mojego telefonu. Wykrylo go "super" no to przystąpiłem do instalacji. Niby sie zainstalowało ale podczas jednej ścieżki coś tam na czerwono wyskoczyło (tak nie pomyślałem żeby gdzieś tego zdjęcie zrobic) ale instalacja sie ukończyła. wyczyściłem jeszcze raz cache itd (systemu tym razem nie) i dałem żeby się uruchomił. I stoi tak już 2h na czarnym ekranie z pięknym świecącym białym logiem "mi" na środku. Nie powiem zaczynam sie powoli martwić co z tym fantem zrobić :/
Pozdrawiam Nostri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nostri napisał:

Dodam że telefon przyszedł z odblokowanym bootloaderem

To powinno cię zaniepokoić. Możesz mieć "podmieniony" bootloader i to może powodować problemy. Trzeba by wgrać oficjalny chiński rom, odblokować bl normalnie oficjalnie i wtedy dopiero twrp i rom eu. Co teraz zrobić, to w sumie nie wiadomo, zależy w jakim trybie uda ci się go uruchomić, przerywając tą nieudaną instalację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieco sie jeszcze bardziej zmartwilem. Oblokowany bootloader byl ale i softa mialem od xiaomi.eu niby. (Jak go kupowalem to z tego co pamietam w opisie bylo ze jest dostepna wersja jedynie z ang menu i na to sie pisalem i zdziwieniem bylo ze jednak pojawilo sie polskie po urichomieniu) Zostawie w takim stanie jakim jest teraz do rana. Jesli nic sie nie zmieni to jak mozna ewentualnie przerwać te felerna instalacje?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nostri napisał:

Jesli nic sie nie zmieni to jak mozna ewentualnie przerwać te felerna instalacje?  

Przytrzymując bardzo długo klawisz power. Co do dalszych kroków to nie wiem co ci doradzić. Jeżeli ten bootloader nadal jest odblokowany, to można wgrać chiński rom fastboot MiFlashem, aplikować o zgodę na odblokowanie bl i wtedy po uzyskaniu zgody, odblokować bl, wgrać twrp i rom eu. Trochę zabawy i czasu na zdobywanie wiedzy co z tym zrobić. Albo skorzystać z usługi np. Acida i MiCenter. Niby wszystko proste, ale trzeba wiedzieć jak postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... póki co dziękuję za info.  Ewentualnie jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł to chętnie przygarne. Więcej informacji dam rano może coś się zmieni a jak nie to sprawdzę ten bootloader jeszcze raz i wtedy malymi kroczkami będę kombinować.  Mam nadzieje ze uda się go odratowac. Tak swoją drogą widzę ze jakiś servis jest we Wrocławiu wiec ciekawe czy oni za jakieś sensowne pieniądze byli by w stanie pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Nostri napisał:

Tak swoją drogą widzę ze jakiś servis jest we Wrocławiu wiec ciekawe czy oni za jakieś sensowne pieniądze byli by w stanie pomóc. 

Na pewno. A w twoim przypadku, wzsystko zależy od tego jak ten bootloader był odblokowany, czego nie wiesz. Jak oficjalnie przez jakieś konto, to da się prawdopodobnie telefon uruchomić. Jak przez podmianę bootloadera, nieoficjalnie to gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nostri napisał:

o dziwo dalej odblokowany :/

Dziwne by było jakby się zablokował. Jak kupiłeś go rok temu i nic nie robiłeś to masz prawdopodobnie stare twrp, a nowy rom na Androidzie 7 potzrebuje niowszego. Jeżeli instalowałeś najnowszy, to trzeba najpierw wgrać nowe twrp, to: https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298935188 i dopiero potem nowy rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to przeczytalem to wpadlem na pomysl ze to wina tego najnowszego oprogramowania i tak faktycznie bylo. Zainstalowalem starsze ale tez na MIUI 8 i sie uruchomil. Tylko teraz wszystko ladnie smiga ale jest jedno ale. Gdy odpalam opcje programisty w informacjach i chce wejsc w same opcje programisty to mi je crashuje i nie moge odpalic debugowania USB oraz kilku innych funkcji ktore sa mi mniej lub bardziej potrzebne. Restart itd nie pomogly :( Dorzucam screena obecnego oprogramowaniaScreenshot_2017-07-31-09-30-21-082_com.android.settings.thumb.png.1883ce1a90fbdd34f5e327db080a0849.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nostri napisał:

Gdy odpalam opcje programisty w informacjach i chce wejsc w same opcje programisty to mi je crashuje i nie moge odpalic debugowania USB

Wystarczy prawdopodobnie zmienić język systemu na angielski i się uruchomią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Witam. 
Otóż po ostatniej aktualizacji mojego MI4s  andka 5.1.1 z wersją xiaomi.eu 8.2 wszystko było super. Chciałem go jednak zaktualizować do androida 7 wiec plnowałem zainstalować TWRP_aqua_7.0.zip. Odpalilem stare TWRP  w telefonie i install img. Wybrałem wgrany plik twrp.img (który wrzuciłem na kom) i partycję recovery, przesunałem suwak na dole a potem reboot to recovery. No i w sumie zamiast odalic sie nowe TWRP to teleon zaczął sie "aktualizować" i odpalił  systemem który już był. Od tamtej pory nie odpala sie TWRP. Probowałem zainstalować od nowa TWRP przez ADB ale kiedy próbuje wpisać "fastboot flash twrp.img" to nie umie znaleźć twrp.img. Jak wpisuje "fastboot flash recvovery twrp.img" to coś tam sie nawet dzieje potem próbuje "fastboot boot twrp.img" ale podczas ścieżki  "booting..." wyskakuje FAILED (remote: dtb not found)". Aaaaa i tak btw. bootloader odblokowany itd :D

Dodam że jestem zielony w tych kwestiach wiec prosze o troche wyrozumiałości i jakąś radę co z tym fantem zrobić dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostri nowe twrp wgrywa się po aktualizacji do 7.0, teraz masz stary bootloader i dla tego te twrp się nie załaduje choć jest wgrane "remote: dtb not found".

Wgraj ponownie te twrp pod 5.1 w nim zaktualizuj do miui z androidem 7.0, odblokuj bootloader, następnie nowe twrp pod 7.0.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=38088]Nostri[/mention] nowe twrp wgrywa się po aktualizacji do 7.0, teraz masz stary bootloader i dla tego te twrp się nie załaduje choć jest wgrane "remote: dtb not found".
Wgraj ponownie te twrp pod 5.1 w nim zaktualizuj do miui z androidem 7.0, odblokuj bootloader, następnie nowe twrp pod 7.0.


Coś w tym może byc. Tylko że wcześniej miałem twrp jakieś z neta nawet nwm jakie. Jakie w takim razie zainstalować twrp i jaką wersję oprogramowania nim żeby było cacy

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostri nie pisz że "coś w tym może być" :D bo właśnie jest tak jak Ci napisałem. Jeśli chodzi o wersję twrp to chyba to samo się wgrywa dla MI4s co MI4c, choć nie jestem pewien, musisz poszukać. Jeśli mam rację to tu masz twrp https://eu.dl.twrp.me/libra/ To najnowsze 20.6M jest pod 7.0 pozostałem 48.6M pod 5.1.

Spoiler
twrp-3.1.1-1-libra.img 20.6M 2017-06-11 16:50:04 EDT
twrp-3.1.1-0-libra.img 48.6M 2017-05-17 18:42:45 EDT
twrp-3.1.0-0-libra.img 49.4M 2017-03-10 05:47:54 EST
twrp-3.0.2-0-libra.img 49.4M 2016-04-13 10:36:57 EDT

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostri aqua to MI4s a libra to Mi4c, widzę że powinieneś najpierw trochę poczytać na forum zanim się zajmiesz wgrywaniem oprogramowania :P Z tego co pamiętam na te modele się wgrywa to samo twrp.

spxRApQ.png

A jak byś poszukał to tu masz TWRP_aqua.zip i TWRP_aqua_7.0.zip

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, slimdick napisał:

@Nostri wgraj te co Ci wcześniej wkleiłem linki https://eu.dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.1-0-libra.img.html to jest pod 5.1.

@slimdick wgrałęm to odpalilem i chciałem wgrać ten soft xiaomi.eu_multi_MI4s_V8.5.1.0.NAJCNED_v8-7.0 to wyskoczył Error this package is for "aqua" devices; this is a "libra". To teraz zmienic znów na Aqua czy inny soft  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostri to jednak musi być inne twrp pod twój model, znajdź właściwe dla aqua albo zrób na tym chińskim co wcześniej wgrałeś :) 

EDIT: Tu jeszcze jest jedno twrp z uploadu xioami.eu może to ma inne języki niż tylko chiński TWRP_aqua_v8.zip

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziena biorę się do pracy. A tak swoja drogą to tym chińskim to ja sie przerażam tylko xD

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

@slimdick Próbowałem na tym co ty wysłałeś to znowu aktualizacja sie zaczeęła ale sie wysypała po drodze gdzieś. jakaś scieżka padła i było E:unknown command

Edytowane przez Nostri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spróbuję zrobić tego screena i pokaże tutaj ale faktycznie były dwie ścieżki tylko nie pamiętam w którym dokładnie momencie. A poza tym nic się nie zmieniło xD

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Edit. Lol faktycznie jest Android 7.0 tylko nawet roznicy nie widac... Hmm.. skoro tak to dziekuje bardzo za pomoc... Koniec aktualizowania dopoki nie zmienie kom xD

Sent from my MI 4S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nostri napisał:

Edit. Lol faktycznie jest Android 7.0 tylko nawet roznicy nie widac... Hmm.. skoro tak to dziekuje bardzo za pomoc... Koniec aktualizowania dopoki nie zmienie kom xD

Sent from my MI 4S using Tapatalk
 

Tak Ci się tylko wydaje :) Za parę dni/tygodni zobaczysz, że sporo błędów aktualny MIUI generuje i zechcesz aktualizację zrobić. Potem znowu krótka fascynacja, że fajnie działa i znowu błędy......to się nie kończy.

Czekam na dzień, w którym aktualizacje będą stabilne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich, 

Na moim Xiaomi mi 4s, mam zainstalowane TWRP w wersji 3.0.2.

 

Chciałbym zainstalować system z softem 7.0, ale potrzebuję TWRP w wersji minimum 3.0.3. Nie mogę znaleźć wersji która działała by na moim telefonie, szukałem na różnych forach i nic nie chce działać. Próbowałem też zainstalować 3.0.3 libra, ale też nie działa. Czy ktoś posiada u siebie działające TWRP w wersji => 3.0.3 i mógłby zrobić backup dla mnie? 

 

Z góry dzięki za info. 

Edytowane przez rafal_olb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...