Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi do 600zł - dobry stosunek jakości do ceny


MattD

Pytanie

Szukam smartfona Xiaomi i proszę Was o poradę i krótkie uzasadnienie, za co z góry dziękuję.

Model: obojętnie, z najlepszym stosunkiem jakość - cena,
Budżet: do 600zł, około 150$, 
Wymagania: dobra jakość rozmów (wyraźna słyszalność w słuchawce), płynne działanie, staranne wykonanie, ekran najchętniej 5 cali, dobra bateria (tak, aby nie ładować co dzień),
Zakup: może być w Polsce, ale niekoniecznie (z uwagi na sporą różnicę w cenie),
Zastosowanie: rozmowy, smsy, internet, czasem aplikacje typu Microsoft Office lub inne podobne, AutoMapa, i inne użytkowe - nie jest tego sporo. Nie gram w gry. 

Macie jakieś modele może na oku w promocyjnych cenach, które warto zakupić?
 

Edytowane przez MattD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mi4 ma zdecydowanie lepszą baterię niż Mi4C. Mi4C nie wytrzyma do końca dnia bez ładowarki.

Różnica w cenie między zakupem w Polsce a w Chinach będzie teraz bardzo niewielka (lub żadna) z uwagi na kurs dolara, który w ostatnich 3 tygodniach poszedł do góry niemal o 30 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A gdzie ewentualnie mógłbym kupić w dobrej cenie Mi4?
Szukałem w XKomie, ale widzę, że nie posiadają tego modelu.
Moją uwagę zwróciła ponadto ta oferta: Xiaomi Mi4
Tylko czy możliwe jest, aby telefon w tej specyfikacji (3GB) kosztował takie pieniądze oraz czy naprawdę wgrany jest Android 4.4? Myślałem, że Xiaomi korzysta z nakładki MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, MattD napisał:

Moją uwagę zwróciła ponadto ta oferta: Xiaomi Mi4.

Opinie o Ultragsm.pl: http://www.opineo.pl/opinie/ultragsm-pl

15% negatywnych opinii. Towar idzie z Chin (przechodzi w Polsce procedurę celną (+23% VAT)). Firma nie jest zarejestrowana w Polsce. Gwarancja w Chinach (samodzielna wysyłka do Państwa Środka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co powiecie o tej ofercie?
Mi4
Do ceny należy doliczyć jakieś opłaty celne (23%), nawet w przypadku, gdy się wybiera tą płatną opcję dostawy?

Dnia 28.11.2016 o 19:52, MD13 napisał:

Mi4 lub mi4c spokojnie wystarczy.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Jako użytkownik tego modelu mógłbyś powiedzieć kilka słów o Mi4? Udana konstrukcja? Jak z baterią? Czytam opinie i nie są one niestety jednoznaczne. 

 

Edytowane przez MattD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, MattD napisał:

A co powiecie o tej ofercie?
Mi4
Do ceny należy doliczyć jakieś opłaty celne (23%), nawet w przypadku, gdy się wybiera tą płatną opcję dostawy?

Jako użytkownik tego modelu mógłbyś powiedzieć kilka słów o Mi4? Udana konstrukcja? Jak z baterią? Czytam opinie i nie są one niestety jednoznaczne. 

 

Mi4 użytkuje moja żona rok czasu. Jak go kupowałem ,żonie zależało na dobrym aparacie i się nie zawiodła. Jako konstrukcja jest bardzo wytrzymała przyjemna w dotyku , solidna  i wykonanie z najwyższej półki . Dokupiłem drewniane plecyki co dodatkowo daje fajny efekt i penie trzyma się go w dłoni. Bateria no żonie wytrzymuje około 4 dni z sot na poziomie powyżej 4 h, ale wiadomo każdy używa innych apek itd. Żona używa fona do gadania i przeglądania netu głownie. Sam telefon uważam za rewelacja jeśli popatrzysz jeszcze na jego cenę. Żony wersja to 3/16BG LTE i tego już ci będzie ciężko znaleźć raczej 2/16GB LTE. Sam fon działa płynnie nic nie przycina. Ostatnio żona zainstalowała jakąś gierę i po dłuższym czasie czuć dość mocno jak się metal nagrzał no ale to normalne. Aktualnie jakość/cena czyni go jeszcze atrakcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co powiecie o tej ofercie?
Mi4
Do ceny należy doliczyć jakieś opłaty celne (23%), nawet w przypadku, gdy się wybiera tą płatną opcję dostawy?
Jako użytkownik tego modelu mógłbyś powiedzieć kilka słów o Mi4? Udana konstrukcja? Jak z baterią? Czytam opinie i nie są one niestety jednoznaczne. 
 

VAT może być naliczony,ale nie musi.
U Goldwaya jest płatna wysyłka bez VAT, tyle że za 16$,a 23% z 120$ to jakoś 25$ więc sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy warto, czy lepiej nie zaryzykować.
Goldway powoli obniża koszt tej wysyłki na niektóre modele do 9$, moze i mi4 to obejmie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Original Xiaomi Mi4 M4 Mi 4 Mobile Phone 5.0" 1920x1080P Snapdragon 801 Quad Core 13MP Camera Android 4.4 MIUI Classic Flagship
http://www.aliexpress.com/item/32626980803/32626980803.html
(from AliExpress Android)
Obniżył cenę za eu express do 9$ też na mi4 :D

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DHL kosztuje nieco ponad 11$. 9,47$ kosztuje dostarczenie 27-48 dni, więc porównywalnie z darmową wysyłką.
Zastanawiam się, czy Goldway ma w sprzedaży akcesoria do Mi4, np. taki właśnie drewniany case, co by można do jednej paczki spakować i zapłacić raz za wysyłkę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po długim namyśle zdecydowałem się na Mi4.
Mam kilka pytań:
1) gdzie go kupić? Widzieliście jakieś promocje, okazyjne ceny itd?
Zastanawiam się, czy gdzieś w Chinach (Aliexpress), czy np w sklepie Technos za 649 zł.
2) kiedy go kupić? Macie jakieś doświadczenia? Wiadomo, okres świąteczny się zbliża, może będzie można liczyć na jakieś rabaty.
3) A tak btw. na stronie technosa wyczytałem, że mogą udzielać jakichś rabatów na urządzenia. Jak to w praktyce wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...