Skocz do zawartości
  • 0

Redmi Note 3 Pro czy Redmi Note 4 Pro?


Maciolas

Pytanie

Cześć, 

Jestem nowy w temacie telefonów Xiaomi, a chciałbym takowy nabyć. Stąd rodzą się moje pytania:

1) Lepiej brać Note 3 Pro, czy Note 4 Pro? W obu chodzi o 3/32. Najlepiej, gdyby wybór był uzasadniony.

2) Czy uporanie się z tym całym bootloaderem etc jest ciężkie w wykonaniu? Laikiem w sprawach technicznych raczej nie jestem, ale hakerem też nie :D

Ew. proszę o propozycje innych telefonów tej marki w tej cenie, bez "podpowiedzi" typu "dołóż dwa razy tyle i kup xiaomi turbo 48", tego gdzie go kupować etc.

Z góry dzięki za odpowiedzi, 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Maciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Redmi note 4 minimalnie lepsze i ładniejsze od rn3p, jednak moim zdaniem kompletnie nie opłaca się przepłacać. Są gry, w których mediatek z rn4 działa gorzej niż snapek z rn3p. Nie wiem jak z miui polska na rn4. Ja polecę swój model, bo sprawdzony i nie zawiodłem się ani razu. Wgrywanie miui polska oraz odblokowanie bootloadera nie jest skomplikowane, jedynie złożone.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W gry raczej na telefonie nie gram, a jeśli już to są to gry raczej proste. Złożone to znaczy? A gdyby nie uwzględniać ceny - 3 czy 4? Wizualnie bardziej podoba mi się 4, a bebechy obydwa pewnie mają dobre. I jeszcze jedno pytanie - o co chodzi z tym globalem? W razie czego nie interesuje mnie język polski na telefonie, nawet przy takiej możliwości wybieram angielski, bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak podoba Ci się rn4 to go weź, różnice są detaliczne, nie licząc podzespołów do wymiany, nie wiem jak z ich dostępnością na rn4. Global zapewnia automatyczne aktualizacje i więcej języków niż sam chiński oraz usługi Google. Jak nie chcesz się bawić w zmiany softu to zdecydowanie wystarczy do Twoich potrzeb.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Drakoon34 napisał:

Jak podoba Ci się rn4 to go weź, różnice są detaliczne, nie licząc podzespołów do wymiany, nie wiem jak z ich dostępnością na rn4. Global zapewnia automatyczne aktualizacje i więcej języków niż sam chiński oraz usługi Google. Jak nie chcesz się bawić w zmiany softu to zdecydowanie wystarczy do Twoich potrzeb.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

W zmiany softu tzn aktualizacje? :) Bo jeśli tak, to jednak bym wolał. Nie ma tam przypadkiem jakichś akcji typu niektóre aplikacje po chińsku itp? Nie ma żadnych problemów z softem w porównaniu do tego w RN3?

Zaznaczam też, że nie jestem jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem, nie gram w Wiedźmina 3 (:D) na telefonie, ani nie mam potrzeby kręcić filmów w 4k 144fps. Raczej stawiam na to, żeby telefon był solidny, ładnie wyglądał, był niezawodny (nie zacinał się etc + soft bez bugów, błędów, zacięć) i miał w miarę sporą baterię, gdyż najzwyczajniej w świecie gdy mam dużo czasu do spożytkowania to lubię sobie coś poszperać :)

Edytowane przez Maciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmiany softu czyli od podstaw całkowita instalacja romu typu cgmod lub miui polska. Aktualizacje masz automatyczne na globalu.
Nie ma chińskich aplikacji i krzaków na globalu. Tu masz o różnicach między globalem a miui polska - https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/
Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te skreślone totalnie mnie nie interesują, te zostawione wydają się fajne, a czy mógłbym prosić o krótkie opisanie tych ze znakami zapytania? I czy całość tych opcji jest warta wybrania RNP3?

1) Jeśli chodzi o tłumaczenie - czy w angielskim ten problem też występuje?

2) O co chodzi z regionem IN (bez chińskich treści)?

3) Jak rozumiem te ikony to kosmetyczna zmiana pod system MIUI, tak? Wiele więcej ich jest?

4) Nie bardzo wiem o co chodzi o kolorowych ikonach w Ustawieniach.

5) W Globalu jest jakaś chińska treść w Wideo, Muzyce, Radiu czy Internecie?

6) Jeśli Qualcommy to nie dotyczy RN4, tak?

7) Dużo gorzej z tym ramem? Wnioskuję, że w wersji 3/32 nie będzie raczej problemu?

8) Tego deodexowania totalnie nie kumam :D

Sorki za wiele pytań, ale nie zmieniam telefonów często i chciałbym wybrać dobrze i na dłużej.

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Maciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie chce zakładać nowego tematu dlatego podpinam się tutaj.

chce zamówić na ibg redmi note 3 pro - https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-pro-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-18ghz-2gb-ram-16gb-rom-7297.html

są trzy kolory na zdjęciu: gold, silver black, silver white

tylko z listy rozwijanej do wyboru jest dwa: gold i silver

skąd teraz mogę wiedzieć czy silver to jest z baiłym czy czarnym frontem?

mnie interesuje silver white..

 

Edytowane przez leonfp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Maciolas napisał:

Cześć, 

Jestem nowy w temacie telefonów Xiaomi, a chciałbym takowy nabyć. Stąd rodzą się moje pytania:

1) Lepiej brać Note 3 Pro, czy Note 4 Pro? W obu chodzi o 3/32. Najlepiej, gdyby wybór był uzasadniony.

2) Czy uporanie się z tym całym bootloaderem etc jest ciężkie w wykonaniu? Laikiem w sprawach technicznych raczej nie jestem, ale hakerem też nie :D

Ew. proszę o propozycje innych telefonów tej marki w tej cenie, bez "podpowiedzi" typu "dołóż dwa razy tyle i kup xiaomi turbo 48", tego gdzie go kupować etc.

Z góry dzięki za odpowiedzi, 

Pozdrawiam.

To tak:

1. Nie ma takiego czegoś jak RN4 Pro. Raczej chodzi Ci o RN4 wersję 3/32.

Co lepiej? RN4, a najlepiej Redmi Pro - to jest RN4, tylko ulepszone. Ten sam procesor, ta sama ilość RAMu, ta sama bateria, ale - czytnik z przodu i przede wszystkim ekran OLED.

2. Trochę tak, ale z pomocą poradników i innych użytkowników to żaden problem.

1 godzinę temu, Maciolas napisał:

Te skreślone totalnie mnie nie interesują, te zostawione wydają się fajne, a czy mógłbym prosić o krótkie opisanie tych ze znakami zapytania? I czy całość tych opcji jest warta wybrania RNP3?

1) Jeśli chodzi o tłumaczenie - czy w angielskim ten problem też występuje?

2) O co chodzi z regionem IN (bez chińskich treści)?

3) Jak rozumiem te ikony to kosmetyczna zmiana pod system MIUI, tak? Wiele więcej ich jest?

4) Nie bardzo wiem o co chodzi o kolorowych ikonach w Ustawieniach.

5) W Globalu jest jakaś chińska treść w Wideo, Muzyce, Radiu czy Internecie?

6) Jeśli Qualcommy to nie dotyczy RN4, tak?

7) Dużo gorzej z tym ramem? Wnioskuję, że w wersji 3/32 nie będzie raczej problemu?

8) Tego deodexowania totalnie nie kumam :D

Sorki za wiele pytań, ale nie zmieniam telefonów często i chciałbym wybrać dobrze i na dłużej.

Przechwytywanie.PNG

Ale czemu ty się zastanawiasz tak jakbyś chciał na globalu lecieć? Co za problem wgrać te MIUIPolska i mieć lepiej?

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, leonfp napisał:

nie chce zakładać nowego tematu dlatego podpinam się tutaj.

chce zamówić na ibg redmi note 3 pro - https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-pro-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-18ghz-2gb-ram-16gb-rom-7297.html

są trzy kolory na zdjęciu: gold, silver black, silver white

tylko z listy rozwijanej do wyboru jest dwa: gold i silver

skąd teraz mogę wiedzieć czy silver to jest z baiłym czy czarnym frontem?

mnie interesuje silver white..

 

Śmiało bierz "silver" to zawsze oznacza telefon z białym frontem, czarny front jest opisywany "dark gray" lub "black"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Brendol napisał:

To tak:

1. Nie ma takiego czegoś jak RN4 Pro. Raczej chodzi Ci o RN4 wersję 3/32.

Co lepiej? RN4, a najlepiej Redmi Pro - to jest RN4, tylko ulepszone. Ten sam procesor, ta sama ilość RAMu, ta sama bateria, ale - czytnik z przodu i przede wszystkim ekran OLED.

2. Trochę tak, ale z pomocą poradników i innych użytkowników to żaden problem.

Ale czemu ty się zastanawiasz tak jakbyś chciał na globalu lecieć? Co za problem wgrać te MIUIPolska i mieć lepiej?

Z tego co czytałem i oglądałem recenzje to na RN4 jest tylko global... Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Maciolas napisał:

Z tego co czytałem i oglądałem recenzje to na RN4 jest tylko global... Nie wiem. 

Nie, jest global i jest rom eu/pl tu https://miuipolska.pl/download/ 

Z tego co piszesz tobie w zupełności wystarczy global, ale jakby się okazało po jakimś czasie że coś ci nie pasuje, w każdej chwili będziesz mógł zainstalować rom eu/pl. Co do wyboru to największą przewagą rn3pro jest pasmo LTE b20 (które będzie miało coraz większe znaczenie), ale tylko w wersji SE. Na razie nie ma wersji rn4 z tym pasmem. Co do procesora to ten nowy Mediatek jest chyba nawet wydajniejszy, ale praktyka pokazuje, że przynajmniej dotychczas telefony ze Snapdragonami i Miui miewają mniej problemów i są podatniejsze na modyfikacje. Wydajność obydwu jest w zupełności wystarczająca. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, FromWP napisał:

Nie, jest global i jest rom eu/pl tu https://miuipolska.pl/download/ 

Z tego co piszesz tobie w zupełności wystarczy global, ale jakby się okazało po jakimś czasie że coś ci nie pasuje, w każdej chwili będziesz mógł zainstalować rom eu/pl. Co do wyboru to największą przewagą rn3pro jest pasmo LTE b20 (które będzie miało coraz większe znaczenie), ale tylko w wersji SE. Na razie nie ma wersji rn4 z tym pasmem. Co do procesora to ten nowy Mediatek jest chyba nawet wydajniejszy, ale praktyka pokazuje, że przynajmniej dotychczas telefony ze Snapdragonami i Miui miewają mniej problemów i są podatniejsze na modyfikacje. Wydajność obydwu jest w zupełności wystarczająca. 

Czyli tak totalnie dla pewnosci - jeśli kupie RN4 to będę mógł sobie wgrać to lepsze i mniej problemowe oprogramowanie? Jeśli chodzi o to pasmo LTE - szczerze mówiąc interesuje mnie tylko, żeby LTE było, z dobrym zasięgiem. Nie mam zamiaru streamowac z tego telefonu czy uploadowac po mobile data filmów, byle przeglądarka działała szybko, utwory na spotify etc się odtwarzaly normalnie, zwykle, proste wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Maciolas napisał:

Czyli tak totalnie dla pewnosci - jeśli kupie RN4 to będę mógł sobie wgrać to lepsze i mniej problemowe oprogramowanie? Jeśli chodzi o to pasmo LTE - szczerze mówiąc interesuje mnie tylko, żeby LTE było, z dobrym zasięgiem.

Tak będziesz miał wybór co do romu, global albo eu/pl. Co do LTE to trudno wyrokować co za chwilę będzie, na razie to pasmo b20 nie jest niezbędne. To zależy od sieci i miejsca w którym najczęściej przebywasz. Na przykład Play wykupił całą masę koncesji na konkretne lokalizacje LTE b20 (800MHz) również w dużych miastach. Kupując Redmi Note 4 bez tego pasma musisz mieć świadomość że w niektórych sytuacjach tego LTE nie będziesz miał (ale 3G bywa nie wiele wolniejsze). Mimo wszystko moim zdaniem lepiej kupować telefony w pełni przystosowane do naszych warunków, czyli RN3pro SE, lub R3S International. Ale to tylko moje zdanie, ja nie kupię telefonu wykastrowanego z b20, czyli przynajmniej na razie dla mnie RN4 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, FromWP napisał:

Tak będziesz miał wybór co do romu, global albo eu/pl. Co do LTE to trudno wyrokować co za chwilę będzie, na razie to pasmo b20 nie jest niezbędne. To zależy od sieci i miejsca w którym najczęściej przebywasz. Na przykład Play wykupił całą masę koncesji na konkretne lokalizacje LTE b20 (800MHz) również w dużych miastach. Kupując Redmi Note 4 bez tego pasma musisz mieć świadomość że w niektórych sytuacjach tego LTE nie będziesz miał (ale 3G bywa nie wiele wolniejsze). Mimo wszystko moim zdaniem lepiej kupować telefony w pełni przystosowane do naszych warunków, czyli RN3pro SE, lub R3S International. Ale to tylko moje zdanie, ja nie kupię telefonu wykastrowanego z b20, czyli przynajmniej na razie dla mnie RN4 odpada.

Mega szybki internet nie jest dla mnie jakas niezbędna rzeczą, wiec chyba mój wybór padnie właśnie na RN4. Jak dla mnie internet ma być i ma działać w miarę sprawnie, to nie jest komputer :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...