Skocz do zawartości

Nierozpoznawalny w trybie fastboot


kaydan

Rekomendowane odpowiedzi

Win 10 i mipad 2 nie grają w trybie fastboot. Zdobyłem zgodę od Xioami na odblokowanie. Zainstalowałem Miflash, ADB, co jeszcze? Wyłączyłem cyfrowe rozpoznawanie sterowników i nadal nic. Prośba o pomoc, chciałbym wywalić chiński rom i wgrać miuipolska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

On 27.11.2016 at 6:08 PM, szymam said:

Odpowiednie sterowniki do ADB ;)

BTW., można rozblokować bootloader bez zgody Xiaomi. Wystarczy w menu opcji developerskich wyłączyć blokadę OEM, zrebootować do fastboot i potem przez polecenie fastboot oem unlock przejść procedurę.

 

mozesz napisac co to za sterowniki ? mam u siebie zainsalowanego fastboot-a ktorym robilem juz Mi4C i Redmi Note 3.

w tej chwili chce zrobic MIUIPolska na Mi Pad 2, mam wlaczone Enable OEM Unlock, po komendzie adb reboot bootloader, telefon uruchamia sie w trybie fastboot, niestety nie reaguje na fastboot devices, fastboot oem device-info i trzeba go restartowac przez dlugie przytrzymanie Power. po wpisaniu fastboot reboot to co na screenie.

Po ponowym uruchomieniu tabletu, opcje Enable OEM Unlock nie sa juz zaznaczone.

Probowalem juz kilka razy i ciagle to samo waiting to device.

 

Room to MIUI 7.6 Stable 7.6.1.0

 

 

 

 

 

adb.jpg

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 2.2.2017 o 12:33, bekon10 napisał:

Siema,

Mam to samo, kolego mi_user i jak to trzeba poprawnie zrobic ?

Pewnie juz sobie poradziles z tym, ale chodzi tutaj "prawdopodobnie" o to ze musi byc zainstalowana wersja DEV rom.

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć Wszystkim,

chciałbym się przywitać jako nowy na forum. Próbowałem szukać mojego problemu i rozwiązania ale nie znalazłem.

A do rzeczy:

Dostałem od Chińczyków pozwolenie na odblokowanie.

Kiedy chcę odblokować mój bootloader, wchodząc do aplikacji, przepuszcza mnie, przez weryfikację konta.

Niestety za nic na świecie aplikacja nie chce odnaleźć mojego telefonu.

fastboot w tym samym katalogu też widzi telefon.

 

O co może chodzić?

 

brak telefonu.jpg

fastboot.jpg

starowniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZiguZagu napisał:

Wersję ściągnąłem najnowszą. Na drugim screenie w  check version wygląda ok. Czy to mogą być sterowniki? Np. Mtp?

Urządzenie jest rozpoznawane przez PC - komunikat w Minimal ADB (cmd).

Spróbuj zainstalować starszą wersję MiUnlock. Ta nowe potrafi się "nie lubić" z niektórymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to dla MiPad 2 żaden MiUnlock ani zgoda Xiaomi na odblokowanie nie jest potrzebna, chyba że coś się zmieniło niedawno... ;-)

W opcjach programistycznych włącza się debugowanie i enable oem unlock, podłącza do PC w trybie fastboot i wydaje cmd "fastboot oem unlock", telefon odblokowany, dalej flash twrp i wgrywanie xiaomi.eu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co pamiętam to dla MiPad 2 żaden MiUnlock ani zgoda Xiaomi na odblokowanie nie jest potrzebna, chyba że coś się zmieniło niedawno... ;-)

W opcjach programistycznych włącza się debugowanie i enable oem unlock, podłącza do PC w trybie fastboot i wydaje cmd "fastboot oem unlock", telefon odblokowany, dalej flash twrp i wgrywanie xiaomi.eu.

Dzięki za podpowiedź. Spróbowałem z tą opcją i teraz jak wchodzę do recovery (vol+ i power) to mam błąd bootloader 02.

Na sieci znalazłem wpis, że mojego mipada trzeba flashować przez Intel Phone Flash Tool, tylko za cholerę nie wiem, skąd wziąć plik flash.json.

 

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem??

Sorki za może głupie pytania, ale jestem zupełnym lajkonikiem w tm temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...