Skocz do zawartości

To co , to mi6 ?


Mariuszes

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Nie wiem czy oni ucza sie na bledach czy nie. Ale po wpadce z mtkiem na redmi note 4 - bardzo niska sprzedaz, szczegolnie w Indiach, wprowadzili snapa. To mam nadzieje ze czegos ich to nauczylo i nie beda robic jaj z seria mi:-)
Mega watpliwa sprawa z tym mtk, to juz chyba wymysl tabletowo.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Przy Mi5C też pisali o MTK, potem, że dostanie autorski SoC od Xiaomi, a teraz w sumie taki telefon nawet nie istnieje. 

Do Redmi niech pakują, ale błąd zrobili wprowadzając Snapa do RN3 Pro - od tego momentu ludzie oczekują Snapa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak nie lubicie tych mtk? Jedyna różnica jest taka, że na telefony ze mtk nie ma cr. Psioczycie na tajwańskie chipy, bo chcecie na swoim mi bawić się romami czy psioczycie, bo wszyscy ich nie lubią? Różnice typu jakaś technologia aparatu czy coś w tym stylu (spekuluję), to w praktyce tylko mało istotne szczegóły.
Ja mam wrażenie, że mediatek jest powszechnie hejtowany, ponieważ ci maniacy co bawią się w codzienne zmiany custom romów ich nie lubią, a reszta po nich powtarza. Nie lubią go, bo go nie lubią. Jeszcze rozumiem, jak jest to jakiś dajmy na to myphone. Mam u siebie myphona h-smart kolegi. Mały shit, on jest już nim zmęczony, chyba zmieni na redmi 3x. Otóż ten telefon ma mediateka. Zaczął mu się chrzanić system. Chciałem mu wgrać jakiegoś cr, ale nie ma jak, bo ich nie ma (wiadomo czemu). Oficjalnych romów nie ma, bo wiadomo gdzie nasz topowy "producent" (importer) telefonów ma swych klientów. Nie wiem natomiast jaki sens ma tak ostre nietolerowanie mtk w Xiaomi, gdzie i tak większość użytkowników siedzi na miui, a tych jest, w razie problemów, pod dostatkiem. Osobiście opowiadam się po stronie mtk, bo przeciwko (moim zdaniem), bezpodstawnym hejtom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są z nimi problemy, które pojawiają się kilka miesięcy po premierze. W Redmi Note 2 jest na ten przykład masowe padanie baterii i świrowanie z jej wskaźnikiem, pierwsze wpisy o tym pojawiają się od czerwca 2016. Po za tym niektórzy mają problem z uruchomieniem wszelkiej łączności typu WiFi, Bluetooth i GPS, i to ni z gruchy ni pietruchy, serwisy stawiają diagnozę "usterka sprzętowa", a piszą to ludzie którzy nie bawią się ROMami, tylko używają jednego od nowości. Tu nie chodzi o zabawy i maniaków, tylko o brak wsparcia, o awaryjność, o problemy z zasilaniem i zarządzaniem energią, o brak implementacji technologii które oferuje MTK i inne pierdoły. Potem na forach pojawiają się dodatki, które powinny być w standardzie czyli np. ClearMotion, nagrywanie w 120FPS, coś tam jeszcze, a i tak nie do końca to działa. Wiem, że za część z tych rzeczy odpowiada Xiaomi, tyle że w Qualcommie przynajmniej jest jakaś stabilność, a i uzupełnienie braków softwarowych jest jakoś prostsze. MTK też niechętnie wydaje źródła do swoich procesorów, choć już się to poprawiło.

Nie chciałem sprzętu z MTK już jakiś czas temu, skusiłem się na RN2 i tak jak podoba mi się jego wydajność, bo tego nie można mu zarzucić, to nie podobają mi się problemy tak jak w ostatnim czasie, kiedy włączam aparat i nagle znika mi prąd z 80% do kilku, resetuję, pojawia się 15%, znów zaczyna spadać, potem rośnie i tak w kółko, nie mam pewności czy nagle się nie wyłączy, mimo tego że jest naładowany. Ludzie kupują inne baterie, ale jest to samo. Miałem kilka miesięcy Redmi Note 4G z Snapem 410 i było ok, skusiłem się na coś nowego i d*pa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, XiaoRén napisał:

Cóż, kupujemy, co chcemy :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli im nie zależy na innym rynku niż chiński i nie chcą zaistnieć, to w sumie nie ma znaczenia co wpakują. Zauważyłem, że nawet ucinanie trybów wideo itp nie odbija się negatywnie u ludzi. Albo takie rzeczy szybko usuwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako procesor do flagowca mtk się według mnie nie nadaje chodź wydajność może już dogonił snapdragon ale tak jak @mgcompany pisze brak wsparcia.Nawet na rynku chińskim by im zastosowanie mtk czkawką się odbiło.

Mi się  mtk cały czas przypomina ta fatalna wpatka z wysyłaniem na tel mtk sms co telefon się restartował i jakoś spowrotem zaufania nie mogę donich nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z ibg...
Mi5: 1226 vs 1800 32% więcej
Redmi Note 3 pro: 747 vs 1000 25% więcej
Redmi 3s: 659 vs 700
tu tylko 6% więcej
Widać, że im model droższy tym większy kontrast. To co napisałeś o mi mixie jest bardzo trafne, jakbyśmy proporcjonalnie zwiększyli, to pewnie wyszłoby ponad 8000 ;).
Poza tym, pamietajmy, że jak na chińskie standardy to ibg dodatkowo jest jeszcze dość drogie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redmi2 napisał:

A za cene mi5 z Polskiej dystrybucji mozna kupic bardzo duzo alternatywnych tel, przebijajacych ta wersje mi5. W chinach kupimy za ta cene juz najmocniejsze mi5.

Ja za najmocniejsza wersję Xiaomi Mi5 Ceramic zapłaciłem łącznie 1310 zł, choć się przeliczyłem, bo dostałem wadliwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, XiaoRén napisał:

@galakty Sądzisz, że za 1800 nie znajdę dobrego telefonu? Jasne, że znajdę. Xiaomi nie jest jedynym dobrym producentem. Gdybym miał kupować w Polsce i miał 1800, to wziąłbym honora 8, nie mi5.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akurat Mi5 to wyjątek. Chodziło mi o Redmi i podobne. 

Osobiście płacenie 1800 zł za Mi5 również uważam za totalną głupotę i wziąłbym Honora. Albo dopłacił nieco do S7. 

Ale przyznasz, że za 700-900 zł to nic lepszego od Redmi nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Mi5 to wyjątek. Chodziło mi o Redmi i podobne. 
Osobiście płacenie 1800 zł za Mi5 również uważam za totalną głupotę i wziąłbym Honora. Albo dopłacił nieco do S7. 
Ale przyznasz, że za 700-900 zł to nic lepszego od Redmi nie ma. 

Ja bym pomyślał o 1+3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba chciałeś powiedzieć, że za 478$ na gearbest kupujesz stronę internetową pokazującą nieistniejące urządzenie o wymyślonej specyfikacji, wymiarach i zdjęciu. Niezły biznes tam robią. I ten multilanguage. Widać już są pewni, że podrobią chiński rom zaraz jak telefon wyjdzie do sprzedaży.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...