Skocz do zawartości

Instalacja polskiego miui Redmi 4 Prime


vladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to mój pierwszy post tutaj i szczerze mówiąc piszę go tylko dlatego, że jestem już zmęczony. Szukałem informacji jednak żadna mnie nie usatysfakcjonowała albo po prostu nie mogłem znaleźć nic porządnego.

Zaczynając od początku - przyszedł mi w tym tygodniu redmi 4 pro/prime. Dzisiaj dostałem smsa o odblokowaniu przez chińczyków bootloadera. Zabrałem się za wgrywanie polskiego miui. Po zrobieniu wszystkiego zgodnie z poradnikiem dotarłem do ostatniej pozycji - "installing miui update". Trwa to juz jakiś dłuższy czas (około godziny) i nie wiem za bardzo co teraz robić.

Edytowane przez vladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bootloopa załapałeś jeżeli wciąż wisi na logo Mi lub instalacja trwa w nieskończoność. A tak w ogóle jest już Miui Polska dla tego telefonu?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Właśnie o tym mówiłem, że chyba jest miui polska, bo Acid coś wspominał, mówił też, że globala nie będzie.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez miflasha wgrać wersję dev, wgrywałem na nowo roma, przebrnąłem przez bootloopa, brak id (invalid id), próbowałem postawić na nowo. Całe forum przejrzałem i nic mi nie pomogło, dlatego napisałem ten temat. Rozumiem, że oczekujecie tego od nowego użytkownika (każdego w sumie) ale nie pisałbym nowego tematu gdybym nie przewertował pół internetu na poszukiwanie problemu. Nic nie znalazłem, dlatego napisałem. 

 

Jestem na etapie w którym telefon włącza mi się do ekranu "welcome to miui 8". Gdy dochodzę do wyboru wifi - nie czyta żadnego, nie widzi też karty sim i wywala po chwili błąd o "invalid id". Pomysły co mogę zrobić? 

Edytowane przez vladek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 13:16, vladek napisał:

Próbowałem przez miflasha wgrać wersję dev, wgrywałem na nowo roma, przebrnąłem przez bootloopa, brak id (invalid id), próbowałem postawić na nowo. Całe forum przejrzałem i nic mi nie pomogło, dlatego napisałem ten temat. Rozumiem, że oczekujecie tego od nowego użytkownika (każdego w sumie) ale nie pisałbym nowego tematu gdybym nie przewertował pół internetu na poszukiwanie problemu. Nic nie znalazłem, dlatego napisałem. 

 

Jestem na etapie w którym telefon włącza mi się do ekranu "welcome to miui 8". Gdy dochodzę do wyboru wifi - nie czyta żadnego, nie widzi też karty sim i wywala po chwili błąd o "invalid id". Pomysły co mogę zrobić? 

przez Miflasha wersje dev??? 1. nowy telefon wyjety z pudelka aktualizuj prze OTA. 2. Sciagnij na kompa china dev z en.miui, wrzuc do telefonu i wgraj przez trzy kropki na gorze po prawej w aplikacji UPDATE - install .zip 3. odblokuj bootloader wg poradnika na miuipolska. 4. sciagnij ostatnia wersje romu miuipolska i wrzuc do telefonu. 5. Wgraj TWRP wg poradnika na miuipolska. 6. Wipe 7. Wgraj przez TWRP miuipolska umieszczone wczesniej na telefonie. Finito.

Jezeli nie potrafisz/masz problemy, wyslij do Micenter telefon a odesla Ci z wgranym miuipolska. Tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vladek napisał:

@daniel.swider79 flashować przez miflash cokolwiek czy po prostu instalować kolejne miui (china dev, miuipolska)? 

Postepuj wg instrukcji Jezeli nawet robisz to pierwszy raz, to nie powinienes sie bac. To nie jest naprawde skomplikowane.

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o pomoc bo nie chce niczego uwalić......

Rozumiem że chiński rom stable (mam smiecia) zgram poprzez wrzucanie na pamięć telefonu ale w poradnikach mam dwie przeciwstane procedury co do wgrania miui polska/eu przez twrp. W jednej jest info że ma pójść z pamięci telefonu, a innej że koniecznie  karty pamięci bo twrp wszystko usunie i zostane z uwalonym telefonem.....

Co zrobić???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...