Skocz do zawartości

Mi4c – autofocus w filmach


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bawię się od wczoraj testowo Mi4c i zauważyłem, że przy kręceniu filmów autofocus (w trybie ciągłym) działa naprawdę mało stabilnie – ostrość "pompuje" co chwilę bez wyraźnego powodu. Kręciłem na dwie ręce (równocześnie Mi5 i Mi4c) i w Mi5 ostrość zachowywała się bez porównania stabilniej.

Czy może macie podobne obserwacje w swoich egzemplarzach Mi4c? Pytam głównie w kontekście czasu – czy takie problemy były od zawsze, czy może to jakaś "nowość", a więc jest nadzieja, na poprawę?

Poza tym – podobnie jak w Mi5, w filmach 4K liczba klatek na sekundę jest ograniczona do 27 fps... I tu nie pomagają żadne alternatywne apki do filmowania.

Ciekawe też, że w mi4c w ogóle nie ma crop-a w filmach 4K. W Mi5 jest i w innych, nowszych, droższych modelach - jest.

Jeśli chodzi o zdjęcia to prawie nie widzę różnicy w jakość między Mi4c a Mi5, ale w filmach różnica jest widoczna gołym okiem (choć nie jest drastyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Witam,

Bawię się od wczoraj testowo Mi4c i zauważyłem, że przy kręceniu filmów autofocus (w trybie ciągłym) działa naprawdę mało stabilnie – ostrość "pompuje" co chwilę bez wyraźnego powodu. Kręciłem na dwie ręce (równocześnie Mi5 i Mi4c) i w Mi5 ostrość zachowywała się bez porównania stabilniej.

Czy może macie podobne obserwacje w swoich egzemplarzach Mi4c? Pytam głównie w kontekście czasu – czy takie problemy były od zawsze, czy może to jakaś "nowość", a więc jest nadzieja, na poprawę?

Poza tym – podobnie jak w Mi5, w filmach 4K liczba klatek na sekundę jest ograniczona do 27 fps... I tu nie pomagają żadne alternatywne apki do filmowania.

Ciekawe też, że w mi4c w ogóle nie ma crop-a w filmach 4K. W Mi5 jest i w innych, nowszych, droższych modelach - jest.

Jeśli chodzi o zdjęcia to prawie nie widzę różnicy w jakość między Mi4c a Mi5, ale w filmach różnica jest widoczna gołym okiem (choć nie jest drastyczna).

Pewnie soft dev? Jest wiele sample video na youtubie i nie widze tam tego zjawiska.  Na poprzednim mi4c ktory mialem pare dni tez wszystko bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie soft dev posiada inną apkę kamery niż soft stable? bo co innego w sofcie może powodować tego typu różnicę?

W ogóle zauważyłem (a jestem na dev sofcie) w recenzjach na YT, że ustawień dostępnych w kamerze  jest więcej niż te które ja mam w mojej aplikacji kamery. Aż taka jest różnica pomiędzy stable a dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Winiu89 napisał:

Mam ten telefon już ponad rok i zawsze był problem z tym autofocusem dlatego ręcznie ustawiam ostrość w filmach :) w zeszłym roku był to popularny temat z tym telefonem

Wysłane z mojego Mi-4c
 

No pięknie. Czyli problem stary jak sam telefon, dobrze znany i przez rok nie raczyli go poprawić. Cóż, typowe dla Xiaomi podejście, niestety. Tylko do cieżkiej cholery, dlaczego najmniej kompetentnych programistów spośród swojego zespołu musieli przydzielić akurat do sekcji "Camera"?

Zresztą - autofocus w filmach "świruje" w mniejszym lub większym stopniu chyba w każdym modelu Xiaomi, w większości video-recenzji zwracają na to zjawisko problem. Na moim Mi5 też to się dzieje, ale jednak różnica na Mi4c jest potężna, jak sie przekonałem kręcąc równolegle to samo "na dwie ręce dwoma telefonami.

A wiecie co jest najgorsze? Że gówno daje instalacja innym apek typu "Aparat". Testowałem ich już wiele – wygląda na to, że wszytkie są tylko (w jakimś sensie) nakładkami na systemowy Aparat – może oferują więcej funkcji, ale błędy są te same (niski FPS, niski bitrate dźwięku, autofocus) – nawet jeśli maja własne ustawienia dotyczące tych rzeczy, to one są ignorowane, tak jakby to jakieś drivery czy systemowe, głębokie biblioteki tu decydowały.

Może znacie jakąś apkę, które jest "do jądra" napisana niezależnie i steruje tym sprzętem po swojemu? (jakoś wątpię, że istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, latet napisał:

Akurat na Mi4c nie testowałem CM. Zresztą - nie za bardzo go lubię i nie wyobrażam sobie używać CM zamiast MIUI na co dzień. Trochę się bawiłem CM za czasów Mi2s. Nie, to nei dla mnie.

Ok, tak spytałem bo byłem ciekaw czy problemem jest hardware czy software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...