Jump to content

Własna tapeta, przenoszenie plików na SD, dźwięki przy ładowaniu, Notyfikacje chmury


Recommended Posts

Wersja MIUI: 
 8.2 6.11.17

Posiadany smartfon:
Redmi 3S

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Początkujący w MIUI, średniak w Androidzie

Opis znalezionych błędów

1. Każdorazowo po instalacji i po aktualizacji nie można wybrać własnego zdjęcia na tapetę i ekran blokady. Dotyczy to zarówno zdjęć wgranych jak i wykonanych telefonem. Niezależnie czy wybieramy z pliku, czy z galerii. Komunikat brzmi: Nie można wczytać obrazu.

2. Wywala się system przy próbie przeniesienia pliku z pamięci wewnętrznej ma kartę SD. 3 próby. Co prawda plik jest spory, bo to 1,71GB filmu zrobionego na telefonie. Po ponownym uruchomieniu podaje komunikat o tym że: Aplikacja system nie odpowiada, czy chcesz ją zamknąć?

3. Za cholerę nie idzie wyłączyć dźwięku notyfikacji rozpoczynania i kończenia ładowania. Nie znalazłem wyszczególnienia co do możliwości wyłączenia tych konkretnych dźwięków, więc może tracę wzrok. Zdaje mi się jednak że przeszukałem ustawienia dość dokładnie.

4. Chmura xiaomi ciągle domaga się to tego to tamtego. Na szczęście tylko dymkami. 

Logcat
Jeśli napotkałeś FC (Force Close), koniecznie wstaw logcat!

Co to jest FC czy Force Close? I co to jest logcat?

Link to comment
Share on other sites

Nie można wyłączyć dźwięków rozpoczynania i kończenia ładowania, jaki to miałoby sens? Aż tak przeszkadza Ci milisekundowy dźwięk podczas podłączania? Problemy 1 świata... Wróć na 6.11.10 i zrób wipe cache dalvik. To jedna z lepszych mniej awaryjnych wersji. Zainstaluj jakiś Total Commander lub inny program i nim przenieś plik na SD uwcześniej nadając roota. W chmurze xiaomi powyłaczaj synchronizacje i po problemie.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie można wyłączyć dzwięków związanych z ładowaniem i to mimo wyłączenia dzwięków notyfikacji, a nawet trybu bez dźwiękowego to jest to rażące niedopracowanie tej wersji systemu Android.

Podobnie niedopracowaniem, tyle że aplikacji jest konieczność doinstalowywania aplikacji z uprawnieniami root w celu przenoszenia plików. Choć określenie bug jest chyba trafniejsze.

Niestety, sprawdziłem i muszę uszczegółowić że aktualizowałem właśnie tą wersję systemu (6.11.10) do wspmnianej 6.11.17 z nadzieją że bug tapety zniknie. Poza tym napisałem tutaj zakże z nadzieją że są to wszystko, albo przynajmniej po części kwestie które zmienią się w nowszych werscjach systemu.

Co do chmury, to właśnie masa alertów i ciągłych propozycji synchronizowania zasypuje tutaj człowieka właśnie gdy synchronizację się wyłączy. Kiedy ją uruchomiłem dla drobnostek, jak kontakty czy spis połączeń, alertów jest mniej. Nie uważam jednak za normalne sytuacji kiedy jak się coś wyłączy to to ciągle człowieka nagabuje na włączenie...

W pierwszym poście zapomniałem dopisać jeszcze jeden punkt informujący o błędzie. Dotyczył by on wbudowanej aplikacji służącej do przeglądania internetu. Chodzi o to że przeglądarka każdorazowo pyta o to czy chcę zapamiętać hasło do witryn, mimo że każdorazowo dla danego adresu web wybieram "nigdy".

I jeszcze jedna kwestia. Przy próbie edytowania kontaktów otrzymanych maili na części adresów (nie zawsze) cofa do wiadomości. Odbywa się to tak że jak widzę w skrzynce odbiorczej spam, który nie został tak sklasyfikowany przez program pocztowy, to muszę wejść w wiadomość, kliknąć w nazwę nadawcy i dopiero wtedy mogę zaznaczyć by wiadomości od tego nadawcy umieszczał program w koszu. Niestety czasami po wybraniu "edytuj" karta się sama przewija w tą i z powrotem. Niestety za każdym razem. Gdy raz stanie się to przy danym nadawcy, to już ni nie pozwoli aplikacja na wejście w edycję.

Edited by Hrk
Link to comment
Share on other sites

1. To u Ciebie jest coś nie tak, bo u mnie to normalnie działa i podejrzewam, że u większości też. 

3. Jak masz 6.11.17, to zobacz mój screen. Ustawienia - dźwięki i wibracje - na samym dole. 

4. Wyskoczy Ci notyfikacja, na belce powiadomień przesuwasz ją w lewo, klikasz znaczek przekreślenia i po problemie, już Ci notyfikacje chmury nie wyskakują.

Screenshot_2016-11-27-10-58-28-407_com.android.settings.png

Edited by RegimeOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...