Skocz do zawartości

Bloatware & Cortana na Xiaomi


DKFeniks

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynek trafiły już pierwsze egzemplarze Xiaomi z preinstalowanymi przez producenta aplikacjami, które nie pojawiały się dotąd w MIUI. Dla zachodnich konsumentów nie będą one jednak niczym nowym – jak donosi serwis WinFuture, na smartfony Xiaomi trafiła właśnie paczka aplikacji od Microsoftu.

Jedno ze źródeł: http://www.dobreprogramy.pl/Smartfony-Xiaomi-doczekaly-sie-bloatware-i-wlasnego-asystenta.-Jest-nim-Cortana,News,77600.html

Najpierw Samsung, teraz Xiaomi będzie miał syf od Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media nie mają o czym pisać to piszą o byle czym. Fakt nowe modele mają paczkę Microsoft (MiNote 2/MIX). Jest osobny katalog na pulpicie z aplikacjami. Word/Excel i coś tam jeszcze, i Cortana. Miałem to na MINote 2. Cortany nie mogłem sprawdzić bo wymaga konta Microsoft...
Tyle. W ogóle jak można być tak g.. by w ogóle pisać artykuł o tym. I co z tego? Apki są i jak ktoś chce skorzystać to akurat będzie miał pakiet Office od razu na starcie. Kto nie to.. sobie usunie te aplikacje. Nazywanie tego bloatware to głupota redaktora artykułu.


Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Media nie mają o czym pisać to piszą o byle czym. Fakt nowe modele mają paczkę Microsoft (MiNote 2/MIX). Jest osobny katalog na pulpicie z aplikacjami. Word/Excel i coś tam jeszcze, i Cortana. Miałem to na MINote 2. Cortany nie mogłem sprawdzić bo wymaga konta Microsoft...
Tyle. W ogóle jak można być tak g.. by w ogóle pisać artykuł o tym. I co z tego? Apki są i jak ktoś chce skorzystać to akurat będzie miał pakiet Office od razu na starcie. Kto nie to.. sobie usunie te aplikacje. Nazywanie tego bloatware to głupota redaktora artykułu.


Wysłane z mojego MI 5
 

Na Samsungu nie można ich usunąć, tylko wyłączyć.

Sam fakt zaśmiecania telefonu, kto to potrzebuje niech sam pobierze z Google Play.

Edytowane przez DKFeniks
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DKFeniks napisał:

Na Samsungu nie można ich usunąć, tylko wyłączyć.

Sam fakt zaśmiecania telefonu, kto to potrzebuje niech sam pobierze z Google Play.

Ale to nie jest Samsung ;-;

Zauważ, że te kilka programów, daje spore możliwości dla firmy, a nie są jakoś koszmarnie uciążliwe dla użytkownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DKFeniks napisał:

Na Samsungu nie można ich usunąć, tylko wyłączyć.

A na Xiaomi można usunąć... więc?

22 godziny temu, DKFeniks napisał:

Sam fakt zaśmiecania telefonu, kto to potrzebuje niech sam pobierze z Google Play.

No ale tu ludzie robią g... burzę z niczego. Zaśmiecony to jest rom China tak? Tam te 3-4 apki M$ to nic. Przecież jest 15 apek Chińskich. Dziwne, że ktoś np. w PL kupuje telefon Xiaomi z chińskim romem, uruchamia i narzeka na zaśmiecony system... I co z tego. Przecież chiński rom jest od razu do zmiany. Albo wgrywasz Globala albo MIUIPolskę. Narzekasz na zaśmiecanie systemu w Xiaomi ale... no zaraz.. używasz takiego czy nie? Bo na 99% jestem pewny, że masz miuipolskę lub Globala w swoim Xiaomi. Fakt, że przychodzi telefon z bloatem (choć nie musi jak zamówisz taki z Globalem) ale zaraz to zmieniasz lub... usuwasz apki ot tak z pulpitu do kosza.

Zresztą... powiedz to samo o Samsungu. Dostajesz telefon z bloatem od Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...