Skocz do zawartości

Zapętlenie menadżera zadań (awaria przycisku funkcyjnego)


kate093

Rekomendowane odpowiedzi

Od wtorku jestem szczęśliwą posiadaczką tego telefonu. Jednak wczoraj wieczorem zaczęło się dziać coś, czego nie umiem opisać, więc nagrałam filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=wcNV61eDueI

Czyli, jeśli ktoś do końca nie widzi, cały czas włącza się i wyłącza „menadżer zadań”, samoczynnie. Niestety, to całkowicie uniemożliwia mi normalne użytkowanie telefonu, z którym wszystko poza tym jest okej.

Zanim to się pojawiło nie robiłam nic nadzwyczajnego, nic nie instalowałam. Włącz/wyłącz nie działa na to. Dzisiaj była aktualizacja systemu, też nie zadziałało, chociaż miałam nadzieję.

BŁAGAM o pomoc, naprawdę nie mam ochoty odsyłać go po 5 dniach na gwarancję. I mam nadzieję, że obejdzie się bez przywracania ustawień fabrycznych...

W załączniku screen z ustawień.

Screenshot_2016-11-26-13-08-36-890_com.android.settings.png

Edytowane przez kate093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej racjonalne rozwiązanie to spróbować zrobić factory reset, ewentualnie wgrać miui z pełnym wipem przez miflasha. Jeśli to nie pomoże to znaczy że mamy problem techniczny a nie software'owy, co oznacza że zostaje jedynie oddanie na gwarancje. 

Ewentualnie można pobawić się w wyłączenie przycisków "fizycznych-dotykowych" i zrobić sobie pasek nawigacyjny jak w xperiach czy innych telefonach typu nexus. http://en.miui.com/thread-30475-1-1.html Poradnik jest do Mi3 ale android to android, wszędzie praktycznie tak samo zbudowany i powinno to zadziałać, jeśli wprowadzam w błąd to przepraszam ale na 99% jestem pewien że to powinno zadziałać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xliked napisał:

Najbardziej racjonalne rozwiązanie to spróbować zrobić factory reset, ewentualnie wgrać miui z pełnym wipem przez miflasha. Jeśli to nie pomoże to znaczy że mamy problem techniczny a nie software'owy, co oznacza że zostaje jedynie oddanie na gwarancje. 

Ewentualnie można pobawić się w wyłączenie przycisków "fizycznych-dotykowych" i zrobić sobie pasek nawigacyjny jak w xperiach czy innych telefonach typu nexus. http://en.miui.com/thread-30475-1-1.html Poradnik jest do Mi3 ale android to android, wszędzie praktycznie tak samo zbudowany i powinno to zadziałać, jeśli wprowadzam w błąd to przepraszam ale na 99% jestem pewien że to powinno zadziałać. 

Przywróciłam ustawienia fabrycze, ale problem dalej występuje. A "wgrać miui z pełnym wipem przez miflasha" brzmi dla mnie jak czarna magia - jestem na tyle "zaawansowana", że zainstalowanie aplikacji spoza Google Play było dla mnie "szczytem hakerstwa". Więc... Jeśli gdzieś do tego bardzo dobra instrukcja, to mogłabym prosić? A, i bootloadera też nie mam odblokowanego.

Druga opcja wydawała mi się prostsza. Niestety nie widzę takiej kompletnej dezaktywacji przycisków w "ustawienia -> ustawienia dodatkowe -> przyciski". Ale zmieniłam funckję tego przycisku na pokazanie menu, a nie menadżera zadań. Na razie tyle podziałało, menu samo się nie włącza. Zobaczymy, ile to potrwa.

Edit.

Jednak teraz się cały czas włącza ekran główny, tak jak wtedy menadżer zadań. W sumie było to oczywiste.

Edytowane przez kate093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokłądnie ten sam problem! Oglądałem sobie spokojnie netflixa, aż nagle coś się zepsuło z przyciskami funkcyjnymi, jak włącze blokade to przestaje się tak dziać. Ale jak próbują ją wyłączyć, to coś lub ktoś wyłacza ją za mnie... Może to jakiś wirus? Może telefon nie jest uszkodzony? Niech ktoś mi powie co mam zrobić. Telefon mam od dwóch miesięcy i dotychczas nie sprawiał mi problemów. 


Edit... 
Teraz po wyłaczeniu przycisków funkcyjnych, same po chwili się właczają z powrotem... 

Edytowane przez Wraniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to zrobić... 

Edit..
Poza tym telefon tak wariuje, że cieżko cokolwiek zrobić... Kopiuje teraz dane i będę próbował zrobić Hard restet 

Edit 2

Nawet latarka się sama włącza XD 

Edit 3 

Nie zrobiłem jeszcze hard resetu, ale wszystkie przyciski funkcyjne oprócz powrotu, przestały działać, no chyba że telefon się wyłaczy i właczy, wtedy znowu zaczyna wariować, ale po chwili przestaje, a przyciski funkcyjne oprócz powrotu, przestają działać... 

Edytowane przez Wraniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całą noc telefon był wyłączony i już od całych, szalonych 2h w użyciu działa całkowicie normalnie. Tylko czekam aż coś znowu siądzie. Trochę nie chcę odsyłać teraz na gwarancję, bo wiem, że ze względu na Święta, zakupowy szał itd. dostanę go z powrotem najszybciej w styczniu albo w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kate093 napisał:

U mnie całą noc telefon był wyłączony i już od całych, szalonych 2h w użyciu działa całkowicie normalnie. Tylko czekam aż coś znowu siądzie. Trochę nie chcę odsyłać teraz na gwarancję, bo wiem, że ze względu na Święta, zakupowy szał itd. dostanę go z powrotem najszybciej w styczniu albo w lutym.

Wygraj system nowy miflashem albo z poziomu aplikacji aktualizacja napisz w dyskusji ogólnej w temacie global dev albo stable ci pomogą.Jak wgranie nowego nie pomoże to wada techniczna i bez gwarancji się nie obejdzie.

 

52 minuty temu, Wraniak napisał:

Ehh... Samo się znowu wszystko włacza i wyłacza :c Zrobiłem hard restet nic to nie pomogło...
Wygląda to tak że cały czas przeskakuje, właczają sie google, pyta się czy włączyć tryb jednoreczny.. ehh

Jaki masz system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Snajper napisał:

Wygraj system nowy miflashem albo z poziomu aplikacji aktualizacja napisz w dyskusji ogólnej w temacie global dev albo stable ci pomogą.Jak wgranie nowego nie pomoże to wada techniczna i bez gwarancji się nie obejdzie.

 

Jaki masz system?

Nie wiem xd, nie instalowałem nowego, telefon dostałem chyba już z globalem bo miałem język Polski i aplikacje poinstalowane. U mnie to wygląda tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=8aQJDeYO49o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wraniak napisał:

Nie wiem xd, nie instalowałem nowego, telefon dostałem chyba już z globalem bo miałem język Polski i aplikacje poinstalowane. U mnie to wygląda tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=8aQJDeYO49o

Wejc w ustawiania. informacje o telefonie i napisz wersje miui i androida albo zrzut ekranu wrzuć

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wraniak napisał:


Wersja androida " 5.1.1 LMY47V "
Wersja MIUI " Miui global 8.0 | stabilna 8.0.6.0(LHOMIDG) "

Masz taki wyjście jak nie szkoda ci pakietu internetowego to wejc w aktualizacja i kilkin ugóry 3 kropi pobierz aktualizacje jak się pobierze to zainstaluj z zip. i to może pomoże(najprościej) jak nie to mi flashem (najskuteczniejsze).

Albo przejście na global dev

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Snajper napisał:

Wygraj system nowy miflashem albo z poziomu aplikacji aktualizacja napisz w dyskusji ogólnej w temacie global dev albo stable ci pomogą.Jak wgranie nowego nie pomoże to wada techniczna i bez gwarancji się nie obejdzie.

Właśnie tak mam zamiar zrobić. Ostatnia deska ratunku. Właśnie na AliPolska szukam sobie kogoś, kto mnie przez to przeprowadzi tak, jak powinno się przeprwadzać przez zabawę systemem blondynkę. A jak to nie pomoże, to gwarancja. Ale skoro problem "pojawia się i znika", więc liczę na to, że to jednak pomoże i będę mogła się już cieszyć telefonem bez takich przygód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kate093 napisał:

Właśnie tak mam zamiar zrobić. Ostatnia deska ratunku. Właśnie na AliPolska szukam sobie kogoś, kto mnie przez to przeprowadzi tak, jak powinno się przeprwadzać przez zabawę systemem blondynkę. A jak to nie pomoże, to gwarancja. Ale skoro problem "pojawia się i znika", więc liczę na to, że to jednak pomoże i będę mogła się już cieszyć telefonem bez takich przygód :)

Poprostu nie poradzę ci który soft lepszy bo mam inny tel i jaka metodą wgrywać lepiej umnie przez aplikacje aktualizacja przechodzi bez problemu a tu może lepiej mi flashem żeby nie było bootlopa.

Ale myśl że to wina soft

Bo wraniak to ewidentnie coś się sypneło w systemie.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snajper napisał:

Poprostu nie poradzę ci który soft lepszy bo mam inny tel i jaka metodą wgrywać lepiej umnie przez aplikacje aktualizacja przechodzi bez problemu a tu może lepiej mi flashem żeby nie było bootlopa.

Ale myśl że to wina soft

Bo wraniak to ewidentnie coś się sypneło w systemie.

Po aktualizacji póki co przestało się dziać tak jak na tym filmie który wcześniej dodałem, ale dalej nie działają przyciski funkcjonalne, oprócz powrotu.. Będę teraz próbował zrobić mi flashem, ale nie wiem czy to ma sens.. No chyba że jest jeszcze jakiś inny sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wraniak napisał:

Po aktualizacji póki co przestało się dziać tak jak na tym filmie który wcześniej dodałem, ale dalej nie działają przyciski funkcjonalne, oprócz powrotu.. Będę teraz próbował zrobić mi flashem, ale nie wiem czy to ma sens.. No chyba że jest jeszcze jakiś inny sposób? 

Poprostu wgraj jeszcze dev na Androidzie 6.0 wsumie jak chcesz możesz prze mi flashem stable wgrać i wyczyścić wszystko.zależy czy chcesz stable czy dev.

przez aplikacje aktualizacje plikem 6.8.18 zip  tam jest opisane

Jak nie będzie działo to wada techniczna coś z guzikami.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Snajper napisał:

Poprostu wgraj jeszcze dev na Androidzie 6.0 wsumie jak chcesz możesz prze mi flashem stable wgrać i wyczyścić wszystko.zależy czy chcesz stable czy dev.

przez aplikacje aktualizacje plikem 6.8.18 zip  tam jest opisane

Jak nie będzie działo to wada techniczna coś z guzikami.

Próbuje w ten sposób, ale wyskakuje mi bład "Nie można zweryfikować aktualizacji. Nie można zwieryfikować pliku aktualizacji" co zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...