Skocz do zawartości

Aplikacja pogoda - modyfikacja [root]


Zexon72

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku/kilkunastu dni borykamy się z awarią aplikacji POGODA. Jest to spowodowane niedziałającym serwisem pogodowym xiaomi. Ale okazało się, że problem dotyczy tylko i wyłacznie protokołu https - za to protokół http - działa. 

EDIT - kompilacja xiaomi.eu 6.11.24 posiada już zmodyfikowaną aplikację w związku z tym poniższy sposób przyda się tym, którzy z jakiś powodów nie chcą aktualizować swojego systemu do nowej wersji xiaomi.eu lub użytkownikom modeli, które ostatnio nie dostały update - np. Mi5 

Po drobnej modyfikacji aplikacji funkcjonuje ona bez zarzutów - testowane na systemie xiaomi.eu_6.11.17 na bazie androida 6.0

Uwaga - poniższa instrukcja wymaga praw root, oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem.

  • Pobieramy plik ze zmodyfikowaną aplikacją Weather.apk - LINK
  • Za pomocą aplikacji np. ES File Explorer, Root Expoler, itp zastępujemy oryginalny plik aplikacji w folderze /system/priv-app/Weather/ na pobrany mod (wcześniej dla bezpieczeństwa skopiuj oryginalny plik do np pamięci ogólnej telefonu - w razie problemów będzie można go przywrócić)
  • Nadajemy skopiowanemu plikowi prawa zapisu rw- r-- r-- (patrz ostatni obrazek)
  • Zatrzymujemy aplikację Pogoda i czyścimy jej dane
  • Po ponownym jej uruchomieniu oczom naszym powinien ukazać się podobny widok :)

Screenshot_2016-11-26-11-35-33-349_com.miui.weather2.pngScreenshot_2016-11-26-11-35-41-669_com.miui.weather2.pngScreenshot_2016-11-26-11-35-59-345_com.miui.weather2.pngScreenshot_2016-11-26-11-40-13-156_com.estrongs.android.pop.png

 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ahr  przyznam, że wczoraj instalowałem nowa kompilację xiaomi.eu (6.11.24) na KENZO i LAND, ale nie dane było mi sprawdzić  weather.apk, ponieważ rom nie bardzo nadawał się do użytku - fc usług Google i przywróciłem backup 6.11.17.

Generannie dzięki za info - zaraz rozszyje nowy weather.apk

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że połączenie jest szyfrowane nie czyni go automatycznie bezpiecznym :P

Możesz mieć bezpieczne połączenie nieszyfowane i bardzo niebezpieczne połączenie szyfrowane (wiesz, że większość trojanów szyfruje transmisję?).

Samo szyfrowanie jako tako tylko utrudnia podejrzenie przysyłanych danych a i to tylko pod warunkiem, że nie jest atak man in the middle. Akurat w przypadku odbierania przez telefon informacji pogodowych bym nie dramatyzował ;-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalną wersję aplikacji? Wrzuć ją reset urządzenia i czyszczenie danych aplikacji ( o ile się da ). Włącz aby wyskoczył błąd i zamknij. Ustawienia wyczyść dane aplikacji/zakończ. Skopiuj ponownie aplikację z tematu i uruchom. Powinno działać bo sam u siebie przed chwilą kombinowałem bo podmieniałem coś dla testów i miałem ten sam komunikat. 

 

edit: Tak przy okazji, apka pogody ma jakieś dodatkowe ustawienia oprócz tego w jakim formacie ma być wyświetlana temperatura i prędkość wiatru?  Brakuje mi ustawienia odświeżania, aktualnie co ile odświeża się automatycznie? 

Edytowane przez AdamKli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdamKli napisał:

Masz oryginalną wersję aplikacji? Wrzuć ją reset urządzenia i czyszczenie danych aplikacji ( o ile się da ). Włącz aby wyskoczył błąd i zamknij. Ustawienia wyczyść dane aplikacji/zakończ. Skopiuj ponownie aplikację z tematu i uruchom. Powinno działać bo sam u siebie przed chwilą kombinowałem bo podmieniałem coś dla testów i miałem ten sam komunikat. 

jest mały problem bo nie wiem gdzie ja wrzuciłem, czy mógłby ktoś podesłać swoją oryginalną? czy tak nie można zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdawałoby się, że autor napisał, żeby:
1. Zrobić backup pliku
2. Przyda się umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Widać, że brakuje obu...

Plik Weather.apk w załączeniu. (Oczywiście trzeba zmienić nazwę)

https://cloud.tapatalk.com/s/583c3033c7a53/Weather_bak.apk


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...