Skocz do zawartości

Zapis kontaktów do telefonu - Brak !!


Rekomendowane odpowiedzi

Ojj ZduneX25 coś zamieszałeś z tą niemożliwością :) ?, przy dodawaniu nowego kontaktu mam normalnie u góry do wyboru czy ma być dodany do Telefonu (lokalnie) czy do konta Google, konta Xiaomi nie mam więc nie mam do wyboru.

No właśnie nie mam do Telefonu, jest jakiś problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różnią od kontaktów w telefonie bo ja nie widzę różnicy

ta subtelna różnica to złudzenie większej prywatności

No i padnie telefon i takie lokalne kontakty też padną ...

Ja tam trzymam wszystko na koncie google. Tak dla nie bezpieczniej.

Problem z padającym telefonem rozwiązuje wyeksportowanie kontaktów do pliku VCF i zapisanie go na komputerze lub jakimś chomiku itp. Z konta google to nawet script kiddies potrafią skopiować kontakty, więc jak dla mnie to nie bardzo kojarzy się z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja osobiście miałbym patrzeć, co, gdzie, kiedy wykorzystają moje kontakty /dane tel itp itd - to bym zgłupiał. W dzisiejszych czasach ciągłej inwigilacji, to jest gine w tym tłumie szpiegowanych ludzi. Szczepów atomu w szafce nie mam, żebym był priorytet u nich :-P . A jak ktoś ma obawy, to zawsze można korzystać ze sprawdzonej Nokii 3310. Takie jest akurat moje zdanie.

Tapnięte z mojego Mi2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z Wami sprzeczać i udowadniać, ale jak 'dane' google wykorzystuje, to akurat wiem ;)

Sam mam zsynchronizowane na ich serwerach, nie uchronię się tak czy siak przed inwigilacją.

p.s. lepiej mieć w google, niż na telefonie, jednak bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z padającym telefonem rozwiązuje wyeksportowanie kontaktów do pliku VCF i zapisanie go na komputerze lub jakimś chomiku itp. Z konta google to nawet script kiddies potrafią skopiować kontakty, więc jak dla mnie to nie bardzo kojarzy się z bezpieczeństwem.

Tylko że ja nie o tym. W kwestii takiego bezpieczeństwa o jakim piszesz wypowiedzieli się koledzy powyżej. W czasach cyfryzacji to zawsze będzie rzecz względna.

Mi chodzi o fizyczne bezpieczeństwo danych. Pewnie, że można je wyeksportować ... jeśli się o tym pamięta i robi to często. Dlatego wracam do sedna: po co skoro google robi to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie, bo grzebałem szukałem i nic.

A może są jakieś inne apki do kontaktów ?

A może spróbuj sobie podmienić, aplikację do kontaktów i weź z Mi2S, jak źle będzie działać to wrócisz i już, tylko po podmianie zrób restart tel.,

Co do innej aplikacji spróbuj może GO Contacts, uzywam ich GO SMSa bo ładnie ucina ogonki w SMSach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz MIUI na Note jak rozumiem ?, a mi chodziło abyś ściągnął rom przeznaczony dla Mi2S wypakował i wziął tylko aplikację od kontaktów i podmienił w twoim telefonie jakimś Menadżerem plików.

Zrobiłem to, i nie dział.

Dużo rzeczy nie działa mi, nie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...