Skocz do zawartości

ProLine - opinia


szczwany

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.11.2016 o 23:19, Gwizdek napisał:

ABC Data to ta firma handlująca hurtowo z Wrocławia jak dobrze kojarzę (gdzieś kiedyś widziałem w necie na forum) a jak z dostawą ,jakością sprzedawanego sprzętu.  Ktoś w niedalekiej przeszłości kupował może ??

To hurtownia dla innych podmiotów z branży (nie sprzedają w detalu).

ABC Data to stara i znana marka na rynku, która swoją ścieżkę kariery zaczynała od peryferiów komputerowych (coś jak również znany Action).

Duża baza towarowa dla Komputronika, Morele tudzież innych.

Proline również zaopatruje się u nich i nigdy nie było z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.02.2017 o 23:08, bogusz89 napisał:

Jak na moje oko to nie biorą od ABCData tylko od CK Mediator.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Jakiś dowód (nota prasowa, cokolwiek)?

Jak na razie JEDYNYM dystrybutorem (oficjalnym) produktów Xiaomi na PL jest ABCData.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dowód (nota prasowa, cokolwiek)?
Jak na razie JEDYNYM dystrybutorem (oficjalnym) produktów Xiaomi na PL jest ABCData.

Cena. Wiadomym jest to że CK Mediator dyatrybuje telefony Xiaomi. Fakt nie jest oficjalnym partnerem. Abc data ma marze po zbóju.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 00:40, bogusz89 napisał:


Cena. Wiadomym jest to że CK Mediator dyatrybuje telefony Xiaomi. Fakt nie jest oficjalnym partnerem. Abc data ma marze po zbóju.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Mój drogi, takich "dystrybutorów" jak CK Mediator w PL są już setki.

My mówimy o dystrybucji oficjalnej od producenta. Proszę nie mylmy tych dwóch pojęć.

Zapytaj się pierwszego lepszego dystrybutora z Allegro skąd ma towar? Z chińskich warehause'ów. :)

Edytowane przez Francis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.
CK Mediator pod tym wzgledem mija sie z prawda - dystrybutor/sprzedawca/importer a Oficjalny Importer to roznica. Zeby byc Oficjalnym Dystrybutorem trzeba miec hurtownie i specjalna linie dystrybucyjno-logistyczna wraz z odpowiednio ogromna sprzedaza miesieczna/kwartalna/roczna ( rzedu kilkudziesieciu tysiecy lub setek tysiecy sztuk od danego sprzedawcy ).

Dystrybutorem oraz jedyna hurtownia ktora rozprowadza Xiaomi na polski oraz europejski rynek jest ABC Data. Od ABC Data kupuja rozne inne polskie czy europejskie hurtownie oraz sklepy takie jak: Komputronik, X-Kom, Sklep Allegro, Action SA, Incom, AB SA oraz moja firma ( mam do w/w hurtowni bezposredni dostep ).
Moja firma kupuje nie od ABC Data ze wzgledu na MOQ, a od wczesniej wymienionych hurtowni ktore maja duzo bardziej atrakcyjne ceny niz te ktore ABC moze mi zaproponowac.
Najlepsze sprawdzenie wg mnie to zapytanie sie czy serwis jest w S.B.E. czy bezposrednio w polskiej hurtowni. 99% odpowie ze posiadaja wlasny serwis gdzies tam jakis tam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 19:18, IT4Geeks.Polska napisał:

Od ABC Data kupuja rozne inne polskie czy europejskie hurtownie oraz sklepy takie jak: Komputronik, X-Kom, Sklep Allegro, Action SA, Incom, AB SA oraz moja firma ( mam do w/w hurtowni bezposredni dostep ).
Moja firma kupuje nie od ABC Data ze wzgledu na MOQ, a od wczesniej wymienionych hurtowni ktore maja duzo bardziej atrakcyjne ceny niz te ktore ABC moze mi zaproponowac.
 

Przepraszam. To w końcu jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, magyarek napisał:

Przepraszam. To w końcu jak? 

"Od ABC Data kupuja rozne inne polskie czy europejskie hurtownie oraz sklepy takie jak: Komputronik, X-Kom, Sklep Allegro, Action SA, Incom, AB SA"
Lancuszek jest taki: ABC Data->hurtownia->ja->klient koncowy. Jesli na samym poczatku jest ABC Data to na koncu tez produkt przynalezy serwisowo do ABC Data lub do hurtowni z ktorej kupilem. Jest tak ponieiwaz kazda hurtownia ma inna polityke serwisowa. Jedne hurtownie bezposrednio odsylaja Klienta do serwisu producenta/gwaranta/dystrybutora(np. ABC Data, Incom, Komputronik) a inne zycza sobie zeby wysylka byla najpierw do serwisu hurtowni(np Action).

Teraz bardziej zrozumiale to jest?:)

Jesli nadal to skomplikowane to powinno wystarczyc to jak napisze ze mam dwie wersje Xiaomi w zaleznosci od dystrybutora (roznica cenowa min 50 zł). Te drozsze przynaleza do ABC Data(gwarancja SBE w trybie Door2Door), druga przynalezy do Action(gwarancja Action w trybie Klient wysyla uszkodzony sprzet na swoj koszt do serwisu).

 

Choc ja zawsze Klientowi proponuje przy jakichkolwiek roszczeniach gwarancyjnych wysylke najpierw do mnie(na moj koszt wysylam kuriera przy Door2Door) by zobaczyc czy nie jest to problem z oprogramowaniem i wystarczy jego zmiana co znacznie skroci okres bycia Produktu poza Klientem.

Jesli widze ze jest to ewidentne uszkodzenie fizyczne to juz procedura poprzez moj panel klienta jest skladana przeze mnie i hurtownia czy dystrybutor kontakuje sie ze mna i wysyla do mnie kuriera po odbior sprzetu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
20 minut temu, warszawa12332167 napisał:

Czy w proline jest oki? chce kupić ten telefon , po kupnie nie chce nic wgrywać tylko użytkować . Z gwarancją też oki?:
https://proline.pl/?p=XM-RN3-32-CE+GY&utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

To nie kupuj Xiaomi... Sklep jest jak najbardziej OK, ale jeżeli chcesz fon do "wyjąć i używać" to zapomnij, Xiaomi nie jest dla Ciebie. Tutaj trzeba poświęcić chociaż 30minut, aby zapoznać się z podstawami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie zrozumiałeś :) miałem na myśli to iż chce go wyjąć i używać nie bawiąć się w zmiany romu aby płynnie chodził itp, wiadomo na podstawową konfiguracje trzeba trochę poświęcić. Miałem kupić wersje 2gb za 749zł ale wydaję mi się że warto doplacić do wersji 3gb aby telefon był już na dłużej oki, dziwne że w proline jest za 899zł a taki sam telefon jest w komputroniku za 1200zł, na stronie proline piszę że gwarancja na baterie 6 miesięcy a na telefon 24, czy tak jest wszędzie? :o tak więc jutro jade do proline i kupię, dzięki za odpowiedz

Edytowane przez warszawa12332167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProLine nie ma od Abc data, oni maja nie wiadomo od kogo, moze wlasny import moze od jakiejs firmy z Allegro, a na pytanie gdzie serwis jest odpowiadaja ze ich serwis i nie wiadomo co gdzie jak.

Jesli chce Pan to ja mam za 925 Grey od ABC Data z gw 24m Door2Door, 24 urzadzenie, 12 mcy bateria, 6 mcy akcesoria. Mam rowniez dostep do czesci serwisowych Xiaomi i nie tylko w razie w gdyby telefon uszkodzony zostal z winy uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, IT4Geeks.Polska napisał:

oni maja nie wiadomo od kogo, moze wlasny import moze

Jak to skąd? Alibaba i ognia! Większość sprzętu idzie z firm handlowych, które mają biura w Shenzen, a wysyłki z warehouse-w w Hong Kongu.

PS. Wpadł mi w ręce odkurzacz Mi Robot Vacuum Cleaner z CE, którego nie ma oficjalnie na EU, a sprzedawca rękami Chińczyka nakleił CE.

Brak instrukcji w języku przynajmniej angielskim, brak deklaracji zgodności, a na Allegro sprzedaż idzie pełną parą.

Czepiają się importu prywatnego i cofają nawet 1 szt., a zezwalają hurtownikom na takie wałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Bo UC ma mozliwosc sie czepiania, a przy imporcie firmowym odprawy celne robi DHL a nie oddzial celny poczty polskiej glownie i wtedy to troszke inaczej dziala

Mylisz się, Fedex, UPS również mają swoich celników. Odprawę robi ten spedytor, którego majfrend ma w ofercie czyt. dana firma kurierska.

PS. Akurat DHL najbardziej weryfikuje certyfikację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie, do tych którzy kupowali juz telefon w Proline. Czy warto brać Pakiet Gwarantowanej Satysfakcji - „Przygotowaliśmy dla Ciebie Pakiet Gwarantowanej Satysfakcji, zapewnia ona Dodatkowe ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych w transporcie, wymianę produktu z wadą fabryczną lub zwrot pieniędzy w trybie natychmiastowym, przedłużone do 30 dni prawo do zwrotu towaru bez przyczyny.”

Czy bez tego pakietu, jeżeli telefon przyjedzie uszkodzony, to mogę do nich pisac o wymianę na sprawny egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie polecam tego sklepu nikomu. Redmi note 4 - po pół roku padł mikrofon główny - prawie 2 miesiące męczyłem się z nimi aż zwrócili mi pieniądze a wcześniej zwodzili mnie.

Każdy klient jest ok jeśli zostawia kasę. Jeśli powstaje tylko jakiś problem - dopiero wtedy okazuje się jaki sklep jest.

polecam obejrzeć cały mój materiał na ten temat. To jak mnie sklep proline potraktował woła o pomstę do nieba..

 

 

Edytowane przez Kozdrobot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...