Jump to content

Zepsute podświetlanie ekranu.

Robak

Recommended Posts

Cześć.

Od trzech miesięcy jestem posiadaczem Redmi 3 PRO 32 GB - miui 7.4 by manhlT 6.5.12 (rozwojowa). 2 dni temu po wyjęciu telefonu z kieszeni nie mogłem go odblokować. Ponieważ ciągle miał czarny ekran, myślałem, że może się zawiesił, jednak przy pomocy odcisku palca odblokowałem go (charakterystyczny dźwięk), ekran niestety nadal był ciemny. Po podświetleniu ekranu od zewnątrz mocnym światłem, słabo to słabo, ale widziałem ikony na ekranie. Myślałem, że to może coś w ustawieniach jasności i po omacku zmieniałem je, dotyk jak się okazało działał, jednak nic to nie pomogło. W pewnym momencie przyszedł do mnie sms i ekran jakby nigdy nic zaczął się normalnie świecić.

Do dzisiaj wszystko było ok. Podobna sytuacja. Rano wszystko było jeszcze dobrze, jadąc do pracy słuchałem z niego muzyki, jednak kiedy po wejściu do biura chciałem powyłączać wszystko, znowu okazało się, że ekran jest cały czarny. Objawy są dokładnie takie same jak dwa dni temu, dotyk działa, dźwięki działają, przy mocnym oświetleniu zewnętrznym (diodą) jestem w stanie słabo zobaczyć ikony. Brak podświetlenia jest niestety również podczas włączania telefonu (logo). W ustawieniach jasności, poziom jasności w większości nic nie zmienia, jednak jeśli zmienię na całkowite minimum, nawet menu ustawienia staje się niewidoczne. Niestety ani przyjście smsa, czy też dzwonienie nie pomogło. Podejrzewam, że może za pierwszym razem wibracje przy smsie mogły w czymś pomóc, ale jak widać była to jednorazowa sytuacja. Osobiście podejrzewam, że padło po prostu podświetlanie ekranu. Może ktoś miał podobną sytuację i jest jeszcze jakaś inna opcja, która mogłaby się okazać łatwiejsza do rozwiązania czy pozostała tylko gwarancja?

Takie było od początku wgrane i za bardzo nie miałem czasu i chęci zmieniać póki wszystko śmigało. Ale czy zmiana softu może pomóc również z podświetlaniem ekranu, nawet jeśli w menu serwisowym występuje ten problem?

Wszystko na to wskazuje. Wgranie nowego romu nic nie pomogło (global). Niestety chyba pozostaje tylko wysłanie na gwarancję. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Tak czy inaczej, dziękuję za chęć pomocy.

Wszystko na to wskazuje. Wgranie nowego romu nic nie pomogło (global). Niestety chyba pozostaje tylko wysłanie na gwarancję. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Tak czy inaczej, dziękuję za chęć pomocy.

Mogło Ci się coś odczepić, nie lepiej pojechać do Acida i za pieniądze zlecić naprawę? Z tą gwarancją to różnie bywa zależnie od tego gdzie kupiłeś.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...