Skocz do zawartości

Problemy z softem


Robert N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 2 tygodni temu dostałem Mi 4s zamówiony na AliExpress, wszystko śmigało tak jak należy od początku i wczoraj zaczęły się problemy. Najpierw nie zadziałał mi budzik, co nie wzbudziło moich wątpliwości(stwierdziłem, że mogłem nie zauważyć, coś nie tak ustawiłem) później zacząłem mieć problemy z transmisją danych i Wi-Fi mianowicie pomimo prawidłowego połączenia i zasięgu dane nie przechodziły i nic nie mogłem sprawdzić. Zostawiłem sprawę do rozwiązana na dziś, a rano telefon zdrenował 1/2 baterii, część aplikacji się otwierała i odrazu zgłaszała problem. Nie mogę również zresetować telefonu, gdy próbuję to zrobić to nic się nie dzieje. Również próbowałem podłączyć do PC, ale tutaj tylko mogę podłączyć się przez chińską aplikację, która jest po chińsku, więc mi to nic nie daje. Też próbowałem aby wgrać miui polska, ale trzeba mieć mi account, ale wiadomości zwrotnej do założenia konta nie dostałem.

Kto wie z czego wynika problem, jak z tym sobie poradzić itp.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert N napisał:

Witam, około 2 tygodni temu dostałem Mi 4s zamówiony na AliExpress, wszystko śmigało tak jak należy od początku i wczoraj zaczęły się problemy. Najpierw nie zadziałał mi budzik, co nie wzbudziło moich wątpliwości(stwierdziłem, że mogłem nie zauważyć, coś nie tak ustawiłem) później zacząłem mieć problemy z transmisją danych i Wi-Fi mianowicie pomimo prawidłowego połączenia i zasięgu dane nie przechodziły i nic nie mogłem sprawdzić. Zostawiłem sprawę do rozwiązana na dziś, a rano telefon zdrenował 1/2 baterii, część aplikacji się otwierała i odrazu zgłaszała problem. Nie mogę również zresetować telefonu, gdy próbuję to zrobić to nic się nie dzieje. Również próbowałem podłączyć do PC, ale tutaj tylko mogę podłączyć się przez chińską aplikację, która jest po chińsku, więc mi to nic nie daje. Też próbowałem aby wgrać miui polska, ale trzeba mieć mi account, ale wiadomości zwrotnej do założenia konta nie dostałem.

Kto wie z czego wynika problem, jak z tym sobie poradzić itp.? 

Zmieniałeś soft po przyjściu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robert N napisał:

Nie, ale z tego co udało mi się doczytać to w tym jest problem, udało już mi się założyć konto xiaomi, teraz próbuję wgrać softa europejskiego, ale idzie mi jak krew z nosa.

Jest tutaj może ktoś z trójmiasta lub okolic aby mógł mi w tym pomóc?

Postępuj zgodnie z tutorialem na miuipolska.pl jest naorawde solidnie opisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 24.11.2016 o 20:13, kamillm napisał:

Postępuj zgodnie z tutorialem na miuipolska.pl jest naorawde solidnie opisany


Otrzymałem zgodę od MIUI na odblokowanie bootloadera, ale utknąłem przy weryfikacji telefonu. Czy wiecie jak rozwiązać problem, albo gdzie już zostało to opisane?
 

http://prntscr.com/df9c15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w aplikację aktualizacje, klikasz w trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierasz opcję uruchom w recovery. Jeśli pojawi się napis TWRP i uruchomi się w TWRP, to możesz instalować soft. 

TWRP jest niezbędne do instalacji MIUI Polska.

Względnie możesz podłączyć telefon w trybie fastboot do komputera i sprawdzić w konsoli (cmd.exe), czy masz zablokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 minuty temu, kamillm napisał:

Tak zalecana jest zmiana softu na ten z en.miui lub xioami.eu. Root nie potrzebny.

potrzebne sa jakies duze umiejetnosci lub wiedza do tego? i czy jest jakis zalecany soft do mi 4s tak zeby mial wszystko aktualne i dzialal bez problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...