Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę w Mi5?


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm sprawdź może przyciski fizyczne czy za luźno nie chodzą,zrób test GPS bo nie którym nie działa np pod dachem,w samochodzie itp Większość rzeczy,które możesz mieć wgledem softu to oprogramowanie,czyli wrzucenie normalnego global rom albo miuipolska i wtedy patrzeć

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę na obudowę. U mnie jedna z krawędzi tylnego szkła odstaje o jakieś setne milimetra, ale przeszkadza na tyle, że czuję to, że jest ostra dotykając "gołego" telefonu. Może przesadzam, ale jak już raz to wyczułem, to wciąż zwracam na to uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym jakość nagrywanego dżwięku (mikrofony). Wystarczy do tego systemowy dyktafon. Zwróć uwagę na jego 3 tryby nagrywania. Mikrofony najlepiej sprawdzic w trybie 'wywiad', mówiąc raz do jednego, raz do drugiego.

(Swoja drogą, w realnych zadaniach nagrywania rozmów to polecam tylko tryb Muzyka. Te dwa inne to syf).

Sprawdziłbym tez najdokładniej jak umiem aparaty – w tym szybkość, skuteczność łapania ostrości – tak sobie wyobrażam, że problemy w tym zakresie (często) mogą być właśnie zależne od egzemplarza.

No i, jak pisali przedmówcy, GPS, GPS i jeszcze raz GPS. Tutaj bez wątpienia są lepsze i gorsze egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście. TEstowałem programem GPS test. Jeden z telefonów miał max. 30m dokładności, drugi ok. 10m. Leżały obok siebie.

Aparaty działają identycznie w obu.

W jednym matryca była ciemniejsza i z żółtym "nalotem", druga - jaśniejsza i bliższa D65 (może odrobinę za dużo czerwonego).

Do tego jeden po 10 min filmu stracił 2% baterii, drugi 4%.

 

Na szczęście wszystkie pozytywne cechy były w jednym egzemplarzu skupione, więc nie miałem trudności z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...