Skocz do zawartości

Powiadomienie o możliwości zmiany klawiatur


ksaoo

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej na mi4w soft z 17.11 xiaomi eu zauważyłem, że podczas wpisywania tekstów pojawia się notyfikacja o możliwości wyboru klawiatury.

Nie mam root'a i chyba nie chce a zostałem uszczęśliwiony klawiaturą google i xperia, których nie potrafię usunąć ani wyłączyć powiadomień.

Proszę o pomoc jak zlikwidować powiadomienie, bo już wybrałem i więcej nie chcę zmieniać. A jeśli już to zrobię to poprzez ustawienia.

W panelu sterowania powiadomień nie potrafię zablokować powiadomień klawiatury bo jej tam nie ma...

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Drakoon34 napisał:

Najlepiej zainstalować roota i usunąć je przez apke do usuwania apek systemowych.
 

Ta. Wgrałam sobie nasz rom xiaomi eu, w którym jest (chyba?) tylko klawiatura od Googla, nie wgrywałam dodatków z Xperią, a i tak mi się powiadomienie o zmianie włączało... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notyfikacja - klikasz wybierz klawiatury - odznaczasz niepotrzebne. Niestety po restarcie trzeba to powtarzać.
Z resztą już było to przerabiane na forum, jakbyś poszukał to byś znalazł.


Dziękuję za powyższe. Wiem i widziałem, że to gdzieś było ale szukając nie znalazłem dlatego w końcu napisałem o pomoc. Twoje rozwiązanie mam nadzieję, że pomoże bo tak jak napisałem powyżej nie jestem gotowy na root'a....


Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dziękuję za powyższe. Wiem i widziałem, że to gdzieś było ale szukając nie znalazłem dlatego w końcu napisałem o pomoc. Twoje rozwiązanie mam nadzieję, że pomoże bo tak jak napisałem powyżej nie jestem gotowy na root'a....


Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka


Czemu miałbyś nie być gotowy na roota?

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Drakoon34 napisał:

Większej głupoty dawno nie czytałem.

Kiedy to akurat nie głupie jest. Po to są konta administracyjne, żeby przestrzeń użytkownika się w nie nie mieszała w zwykłym użytkowaniu. Z drugiej strony jeśli ktoś bezmyślnie i tak pozwala wszystkiemu na wszystko, to nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to akurat nie głupie jest. Po to są konta administracyjne, żeby przestrzeń użytkownika się w nie nie mieszała w zwykłym użytkowaniu. Z drugiej strony jeśli ktoś bezmyślnie i tak pozwala wszystkiemu na wszystko, to nic nie pomoże.

Tylko, że mówimy o androidzie, gdzie i tak większość aplikacji wymaga zezwoleń do korzystania z różnych funkcji telefonu. Tutaj root nie robi różnicy w tej kwestii, a przynajmniej pomaga w funkcjonowaniu i korzystaniu z systemu. Znajdź mi kogoś na tym forum kto żałuję wgrania roota. Pominę ludzi którzy narzekają na brak możliwości grania w pokemony czy korzystania z android pay, bo nie wiedzą, że wystarczy moduł z xposed, który to pozwala obejść.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...