Skocz do zawartości

Tryby oszczędny, normalny


marcoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie działanie tych trybów oszczędzania, jak to jest, że mam włączony tryb oszczędny a wynik w antutu mam ten sam , jak w trybie wydajnym, płynność w grach taka sama.

Czy włączając tryb oszczędny zostaje ograniczona częstotliwość procesora i maksymalna jasność przy czym , w przypadku uruchomienia jakiejś aplikacji ograniczenie procesora znika? zastanawia mnie jak to dokładniej działa , ponieważ skoro w momencie uruchamiania np. gry procek działa z pełną mocą to po mam używać telefonu w trybie normalnym czy wydajnym skoro mogę przyoszczędzić na baterii i używać tylko oszczędnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ten... jakie urządzenie. W MI2S pomiędzy trybem oszczędnym, a wydajnym w Antutu jest jakieś 12k różnicy (oczywiście na ROM-ie bez zmodyfikowanego kernela, ale o tym wiadomo że autor przez niedopatrzenie zapomniał dopisać że to wersja alfa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to wypada w przypadku systemu z micore ? tam ponoć jeszcze lepiej trzyma bateria , czy tam tryb oszczędny jest jeszcze bardziej ograniczony czy są wprowadzone inne bajery ograniczające zużycie?

Swoją drogą planuję zrobić taki test baterii dla mi2s, bo nigdzie nie ma tak na prawdę napisane ile telefon trzyma na baterii i o ile przedłuży w praktyce używanie w trybie oszczędnym w stosunku do wydajnego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to wypada w przypadku systemu z micore ? tam ponoć jeszcze lepiej trzyma bateria , czy tam tryb oszczędny jest jeszcze bardziej ograniczony czy są wprowadzone inne bajery ograniczające zużycie?

Sorry memory... ale z MiCore to trzyma znacznie gorzej (MI2S). Poza tym potrafi złapać laga, co na stocku jest niespotykane. Może Acid napisz wreszcie że MiCore to wersja alfa - przecież nie może być inaczej gdy Xiaomi nie chce podzielić się technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tryby oszczędzania przez załączenie tzw. Godzin Ciszy (na czas snu) i specjalnych ustawień przy baterii rozładowanej ponad 80%. To się fajnie sprawdza, choć są drobne rysy na oprogramowaniu. Po wybudzeniu zmieniane są niektóre ustawienia systemu i wszystko muszę ponownie ręcznie przestawiać. Chodzi mi o wyłączenie wibracji podczas sygnału połączenia i przy używaniu przycisków oraz o skrócenie podświetlenia ekranu do 30 sekund. Czy da się coś z tym fantem zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam tryby w polu "przełączniki" , w zasilaniu ciągle mam ustalone "standardowy" choć jak zmienię tryb na oszczędny w przełącznikach to jasność spada i są odczuwalne lagi na pulpicie- więc niby działa. A test pokazuje jakby nie działał, tak samo podczas grania , wszystko działa jak w trybie wydajnym...

W ogóle coś mi ten micore dziwnie działa, właśnie zrobiłem sporo testów antutu , z udziałem micore i bez, gdzie bez micore mam ciągle wynik od 27000-28800 , natomiast z micore wynik raz jest 27000 , potem 26000 czyli jeszcze ok a za moment wychodzi 16 000 , potem wraca na ponad 27 000 i znowu nagle 12 000 , dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba związane ze smart scalling. Czyli dobiera częstotliwości na podstawie działań na ekranie przez dotyk. W momencie przewijania np. opcji powinien iść do góry a w dół jeśli jest nieużywany (oczywiście delay na to jest też ustawiony, by po ponownym dotknięciu nie trzeba było z powrotem wchodzić na wyższe częstotliwości).

I to może przekłamywać benchmarki. W grach raczej powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...