Skocz do zawartości

Popsuta bateria ?


trek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że Mi Max ma baterie 4850 mAh sądziłem że wytrzyma chociaż dzień jednak w moim przypadku tak nie jest .. Czytałem że niektórym osobom potrafi trzymać nawet dwa dni na ciągłym użytkowaniu, u mnie jest to niemożliwe. Nawet na włączonym trybie oszczędzania telefon maxymalnie trzyma 19 godzin ...

Może są jeszcze jakieś ustawienia które pomogą w dłuższym działaniu na jednym ładowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Telefon kupiłeś w Polsce? jeśli tak to reklamuj od razu.

Kupiony w Polsce ale takie akcję zaczęły się dziać po którejś z aktualizacji. Na początku trzymał nawet 1.5 dnia a zrobiłem aktualizacje i tak się zaczęło a nie wiem jak pobrać poprzednie aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wednesday, November 23, 2016 o 21:14, trek96 napisał:

Witam, jako że Mi Max ma baterie 4850 mAh sądziłem że wytrzyma chociaż dzień jednak w moim przypadku tak nie jest .. Czytałem że niektórym osobom potrafi trzymać nawet dwa dni na ciągłym użytkowaniu, u mnie jest to niemożliwe. Nawet na włączonym trybie oszczędzania telefon maxymalnie trzyma 19 godzin ...

Może są jeszcze jakieś ustawienia które pomogą w dłuższym działaniu na jednym ładowaniu ?

Wydaje mi się że Znalazłem rozwiązanie. Wgralem aktualizacje przez TWRP i od godziny 6 do teraz ubyło 10% baterii a nie 40 jak poprzednio.

Można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trek96 napisał:

Wydaje mi się że Znalazłem rozwiązanie. Wgralem aktualizacje przez TWRP i od godziny 6 do teraz ubyło 10% baterii a nie 40 jak poprzednio.

Można zamknąć.

Co robiłeś przez ten czas? opisz konkretnie jaka sieć,jasność wyświetlacza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wednesday, November 23, 2016 o 21:14, trek96 napisał:

Witam, jako że Mi Max ma baterie 4850 mAh sądziłem że wytrzyma chociaż dzień jednak w moim przypadku tak nie jest .. Czytałem że niektórym osobom potrafi trzymać nawet dwa dni na ciągłym użytkowaniu, u mnie jest to niemożliwe. Nawet na włączonym trybie oszczędzania telefon maxymalnie trzyma 19 godzin ...

Może są jeszcze jakieś ustawienia które pomogą w dłuższym działaniu na jednym ładowaniu ?

Wydaje mi się że Znalazłem rozwiązanie. Wgralem aktualizacje przez TWRP i od godziny 6 do teraz ubyło 10% baterii a nie 40 jak poprzednio.

Można zamknąć.

Nic nie zmieniałem w ustawieniach ani sposobie użytkowania. Ewidentnie widać że system Android nie zabiera już tyle baterii co wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze masz wszystko dobrze z baterią, 2 procenty po 15 minutach i włączony prawie cały czas ekran.

Masz włączony ekran przez większość czasu użycia baterii, nie dziw się ze nie wytrzymuje ci jednego dnia plus aplikacje które drenują baterie.

Zrób takie rzuty ekranu ,to będzie można więcej coś powiedzieć.

Spoiler

Screenshot_2016-12-04-08-42-21-883_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-12-04-08-42-07-329_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-12-04-08-42-36-375_com.miui.securitycenter.png

 

Edytowane przez situ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wed Nov 23 2016 o 21:14, trek96 napisał:

Witam, jako że Mi Max ma baterie 4850 mAh sądziłem że wytrzyma chociaż dzień jednak w moim przypadku tak nie jest .. Czytałem że niektórym osobom potrafi trzymać nawet dwa dni na ciągłym użytkowaniu, u mnie jest to niemożliwe. Nawet na włączonym trybie oszczędzania telefon maxymalnie trzyma 19 godzin ...

Może są jeszcze jakieś ustawienia które pomogą w dłuższym działaniu na jednym ładowaniu ?

System Android zjada wszystko

 

Screenshot_2016-12-04-10-25-10-538_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez trek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trek96

Ja miałem różne systemy na swoim Mi Max i żaden nie miał takich wyników pracy na baterii.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to zainstalowanie starszej wersji MIUI,ale żeby wszystko działało w 100% to trzeba zrobić instalacje na czysto,czyli w TWRP zrobić pełen format.

Ja używałem 6.9.1 i 6.10.13 innych MIUI już nie miałem ale każda z tych wersji u mnie działała w 100% dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xanth napisał:

Pokaż czas pracy na ekranie (urządzenie/ekran).

X.

Nigdy nie robiłem zrzutów ekranu i nigdy też nie miałem okazji w ciągu jednego dnia używać dłużej telefon niż 2 godzin pod rząd,więc ci nie przedstawię wyników które będą odpowiednie,podawanie wyników pracy na baterii przy różnych konfiguracja mija się z celem,bo jak masz słabszy zasięg sieci komórkowej to już będą różnice w czasie pracy na baterii.

Testować baterie to można na czystym systemie na którym zostaną wprowadzone takie same zmiany w ustawieniach i wykonywanie takich samych operacji.

Jak śledziłem temat Redmi Note 2 to tak były takie rozbieżne wyniki że szkoda było zaśmiecać forum postami gdzie były podawane wyniki pracy na baterii.

I jak testować baterie na ''czystym'' systemie to włączyć tryb samolotowy i odtwarzać przez jakiś okres czasu film i na podstawie tego testu można wiarygodnie oceniać czas pracy baterii,bo na drugim telefonie ustawisz identycznie i szybko takie same ustawienia,czyli będą one domyślne,nie zmienione przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...