Jump to content

Kupno w oficjalnym mi.com China czy geek?


lewyins

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam możliwość sprowadzenia telefonu bezpośrednio z Chin przez znajomego. Rok temu przywiózł mi w ten sposób z Redmi Note 2 i wydałem wtedy na nie ledwie 470zł. Tym razem chciałbym kupić dla siebie coś nowego min. 3GB RAM i dodatkowo bratu coś możliwie niewielkiego (wiem, to mało prawdopodobne). Niestety najbardziej popularnych produktów nie ma obecnie na stanie chińskiego sklepu mi.com

Obecnie dostępne jest tylko (z interesujących mnie):

- Redmi Pro 4GB RAM 128GB 960 zł http://item.mi.com/buyphone/redmipro/

- Redmi Note 4 3GB RAM 64GB 720 zł

- Mi5 3GB RAM 32 GB 960 zł

Normalnie wybrałbym Redmi Pro 3GB RAM 32GB (kosztowałby tylko 660 zł), ale niestety jest niedostępny, tak jak wiele innych modeli.

Bratu z kolei planuje kupić :

- Redmi 3s 2GB RAM 16GB w cenie 420 zł

Moje pytanie do was jest takie, czy opłaca się kupować w ten sposób? Przeglądając wiele tematów na forum oraz ofert sprzedaży zauważyłem, że ciekawe oferty można znaleźć też na geekbuying, ibuygou, aliexpress. Nie wiem ile opłat dojdzie mi w ten sposób (np. VAT, przewalutowanie lub dodatkowy ship by uniknąć vatu). Teraz powinien też być Black Friday, więc może ceny będą niższe? Może lepiej na geeku kupić wersję 3GB/32. Skąd lepiej kupować?

Warto rozważać zakup Mi5 (parametry wydają się słabsze) lub RN4?
Plus nie wiem jak bardzo wartościowa jest wersja global (liczę, że od razu po prostu wgram miuipolska) poza tym, że jest lepsze LTE na B20. Nie ma innych minusów?

Link to comment
Share on other sites

ja zamówiłem redmi 4 pro na geekbuying w przedsprzedaży. Z tego co czytam forum, to ludzie skarżą się, że nie wysłali jeszcze zamówień z 11.11 na inne telefonu. Mój telefon jest jeszcze 6 dni w przedsprzedaży i mam nadzieję, że długo nie będę czekać na wysyłkę... Poczytaj sobie forum, a wyrobisz sobie własne zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...