Skocz do zawartości

Oryginalny Soft


Edvin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Kupiłem Xiaomi Redmi Pro 3/64 z helio X-25 i jestem... kosmicznie zadowolony.

Chciałbym jednak zapytać, czy to oryginalny soft? 8.0.6.0.0. ? są "śmieciowe" programy, ten UC sobie w tle chodzi. Wolałbym zachować język angielski w telefonie, a jedynie mam dwa słowniki w klawiaturze google (EN_US+PL). Gdzieś tutaj czytałem, że te 5 cyfrowe + ze śmieciami, to nieoryginalny soft.

Telefon od Goldway'a, ominął opłaty ;)

2016-11-23 18.48.36.png

2016-11-23 19.00.22.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, burak napisał:

jak włączam aparat to mam takie pierdzenie z głośnika, naprawdę nie przyjemna rzecz, a na sofcie od Goldway'a tego nie było...

Oj to nieprzyzwoite w dobrym towarzystwie nie wypada zdjęć robić, ale może trawienie teraz lepsze i inne rzeczy działają tak jak powinny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TWRP wgrane przez fastboot, jednak po wejsciu w TWRP, nie ładuje internal storage : wyświetla 0 kb pamięci. Nie mam karty micro-sd zeby na nią wszystko zrzucić i zrobić pełny internal format. Da się jakoś sformatować, następnie wgrać plik z ROMem przez kabel i zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Edvin napisał:

Mam TWRP wgrane przez fastboot, jednak po wejsciu w TWRP, nie ładuje internal storage : wyświetla 0 kb pamięci. Nie mam karty micro-sd zeby na nią wszystko zrzucić i zrobić pełny internal format. Da się jakoś sformatować, następnie wgrać plik z ROMem przez kabel i zainstalować?

Łap te TWRP https://megawrzuta.pl/download/b2a908aeeedb6c59898f95927c8e18bc.html , tutaj jest wyeliminowany błąd z pamięcią wewnętrzną. Jak Ci się uda daj znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

Włącza się po hiszpańsku, robię ENG, wchodzę w opcje, wciąż internal zakodowany, pyta o hasło. TWRP 3.0.2-2 by IceMan
Internal Storage (0 MB)
To jest ten TWRP : http://en.miui.com/thread-412351-1-1.html
Identyczny, co do kilobajta :|
A co z :
 

  • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.


Boję się, że jak tak zrobię, a nie uda się wrzucić ROMu przez USB, to zostanę bez telefonu...

 

 

Edit, zrobiłem factory wipe (Cache + dalvik + data) i nagle zrobiło się 54787 MB :D
ROM zrzuciłem przez Enable MTP w TWRP

Edytowane przez Edvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj  https://goo.gl/v2SrN8  masz gotowca installera twrp do RedmiPro [omega]. 

Pobierz, rozpakuj, podłącz do kompa telefon w trybie fastboot, uruchom plik "instaluj_recovery_windows" i postępuj zgodnie z komunikatami w okienku. Po kilku/kilkunastu sekundach telefon powinien uruchomić się w twrp.

Kolejne kroki instalacji xiaomi.eu - zakładka wipe > format data [poprosi o hasło - wpisujesz: yes]. Później advanced wipe: data, system, cache, art/dalvik cache.

No i możesz instalować xiaomi.eu :D

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zexon72 napisał:

Tutaj  https://goo.gl/v2SrN8  masz gotowca installera do RedmiPro [omega]. 

Pobierz, rozpakuj, podłącz do kompa telefon w trybie fastboot, uruchom plik "instaluj_recovery_windows" i postępuj zgodnie z komunikatami w okienku. Po kilku/kilkunastu sekundach telefon powinien uruchomić się w twrp.

Kolejne kroki instalacji xiaomi.eu - zakładka wipe > format data [poprosi o hasło - wpisujesz: yes]. Później wipe: data, system, cache, art/dalvik cache.

No i możesz instalować xiaomi.eu :D

Dzięki, TWRP już miałem.
Faktycznie ten wipe PRZED iinstalacją ROMu była tą kluczową rzeczą.
Czyli 
TWRP
WIPE
ROM
WIPE
I teraz zbootowało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edvin napisał:

Dzięki, TWRP już miałem.
Faktycznie ten wipe PRZED iinstalacją ROMu była tą kluczową rzeczą.
Czyli 
TWRP
WIPE
ROM
WIPE
I teraz zbootowało :)

U mnie w tym TWRP pokazało pamięć bez wipa, ale dodam Twoją sugestie do tematu który utworzyłem :D co by innym życie ułatwić :) Ważne że nie trzeba robić "Format Data" to wtedy nie usunie pliku z romem z pamięci telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

U mnie w tym TWRP pokazało pamięć bez wipa, ale dodam Twoją sugestie do tematu który utworzyłem :D co by innym życie ułatwić :) Ważne że nie trzeba robić "Format Data" to wtedy nie usunie pliku z romem z pamięci telefonu.

tzn ja zrobiłem wipe DATA+cache+dalvil cache, wszedłem w storage, enable MTP i przez USB zrzuciłem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtekmarchewka napisał:

Ważne że nie trzeba robić "Format Data" to wtedy nie usunie pliku z romem z pamięci telefonu.

A poleciałem rutyną :P xiaomi.eu instaluję albo z SDcard (mam przygotowaną 64GB i na niej co piątek większość nowych romów ładuję) albo z po OTG z FlashStica.

No ale zawsze można po formacie data załadować plik do telefonu w trybie TWRP ;)  wystarczy wejść do mount i zaznaczyć enable MTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edvin napisał:

tzn ja zrobiłem wipe DATA+cache+dalvil cache, wszedłem w storage, enable MTP i przez USB zrzuciłem wszystko.

No tak, ale gdybyś wcześniej wrzucił rom, to po twojej operacji byłby nadal bo on nie wymazuje danych z wrzuconych na pamięć wewnętrzną, a to co Ty zrobiłeś to dla innych to będzie czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtekmarchewka napisał:

No tak, ale gdybyś wcześniej wrzucił rom, to po twojej operacji byłby nadal bo on nie wymazuje danych z wrzuconych na pamięć wewnętrzną, a to co Ty zrobiłeś to dla innych to będzie czarna magia :D

a nie mogłem znaleźć w tych folderach folderu z pamięcią wew. Ale tak, pewnie tam leży w Downloadsach ;P
I Weather app dalej nie działa :(
 "Can't locate device"  i  "can't connect to the network. Try Again" I

Edytowane przez Edvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edvin Mam prośbę - jak już poinstalujesz sobie wszystko pomęcz trochę aparat i zobacz, jak jest z łapaniem ostrości. Pojawiają się sygnały, że na romach xiaomi.eu (kompilacje z ostatniego miesiąca) są problemy z tym. A jak na złość nie mam żadnego egzemplarza pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zexon72 napisał:

@Edvin Mam prośbę - jak już poinstalujesz sobie wszystko pomęcz trochę aparat i zobacz, jak jest z łapaniem ostrości. Pojawiają się sygnały, że na romach xiaomi.eu (kompilacje z ostatniego miesiąca) są problemy z tym. A jak na złość nie mam żadnego egzemplarza pod ręką.

Zobaczę, tu mam zdjęcia sprzed grzebania

https://www.dropbox.com/s/8z45w9wjd009wpr/2016-11-23 14.18.18-1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hfmyn6gpliuweb9/2016-11-23 14.18.18-2.jpg?dl=0
Widzę, że sporej części mi nie zrzuciło... XD
Swoją drogą, po tych zabiegach, pamięć jest CAŁA PUSTA, więc  zrzucenie przez MTP było niezbędne

Edit:
https://www.dropbox.com/sh/r0rq0d9zn3p44ka/AADoygs4n8hUEmVO3C5nGQAta?dl=0
Z teraz

Edytowane przez Edvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zexon72 napisał:

@Edvin Mam prośbę - jak już poinstalujesz sobie wszystko pomęcz trochę aparat i zobacz, jak jest z łapaniem ostrości. Pojawiają się sygnały, że na romach xiaomi.eu (kompilacje z ostatniego miesiąca) są problemy z tym. A jak na złość nie mam żadnego egzemplarza pod ręką.

https://www.dropbox.com/sh/ptlhdcgivkitn3a/AABsR7tLxig4TD2JaBYXdoiIa?dl=0
trochę porobiłem, IMO wychodzą lepsze od tego, co zrobiłem na tym "muzealnym" ROMie :))))
@zexon72

Edytowane przez Edvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 10:18, Zexon72 napisał:

Tutaj  https://goo.gl/v2SrN8  masz gotowca installera twrp do RedmiPro [omega]. 

Pobierz, rozpakuj, podłącz do kompa telefon w trybie fastboot, uruchom plik "instaluj_recovery_windows" i postępuj zgodnie z komunikatami w okienku. Po kilku/kilkunastu sekundach telefon powinien uruchomić się w twrp.

Kolejne kroki instalacji xiaomi.eu - zakładka wipe > format data [poprosi o hasło - wpisujesz: yes]. Później advanced wipe: data, system, cache, art/dalvik cache.

No i możesz instalować xiaomi.eu :D

Nie wiem czy mam odblokowany bootloader, bo nie moge tego sprawdzic wg tego poradnika: 

 

telefon od goldway rom MIUI 8.0.6.0.0 (MHQCNDG). Ponoć odblokowane bootloadery juz w tych ale nie jestem pewien swojego. I moje pytanie, czy wgrywając twrp tym installerem nie majac oblokowanego bootloadera zrobie bricka, czy poprostu instalacja sie nie powiedzie? rom miuipolska wrzucic przez kompa w wlaczonym twrp po wipe, z wlaczonym MTP jesli sie uda zainstalowac twrp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Nie wiem czy mam odblokowany bootloader,

Na 99,999% nie masz

1 godzinę temu, Voltron napisał:

rom MIUI 8.0.6.0.0 (MHQCNDG)

To syfmiui

Generalnie, abyś oszczędził sobie problemów i nerwów zalecam poniższe kroki:

  • Wgrać za pomocą SP Flash Tool rom 'china developer" (pełny format telefonu)
  • Odblokować bootloader za pomocą MiUnlock (oczywiście mając na to zgodę)
  • Wgrać twrp recovery
  • Zainstalować xiaomi.eu

Procedura sprawdzona na kilkudziesięciu egz. Redmi Pro i Redmi Note 4 (oba mają ten sam procesor) - działa od 1szego razu - zero problemów.

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zexon72 napisał:

Na 99,999% nie masz

To syfmiui

Generalnie, abyś oszczędził sobie problemów i nerwów zalecam poniższe kroki:

  • Wgrać za pomocą SP Flash Tool rom 'china developer" (pełny format telefonu)
  • Odblokować bootloader za pomocą MiUnlock (oczywiście mając na to zgodę)
  • Wgrać twrp recovery
  • Zainstalować xiaomi.eu

Procedura sprawdzona na kilkudziesięciu egz. Redmi Pro i Redmi Note 4 (oba mają ten sam procesor) - działa od 1szego razu - zero problemów.

Na  99.99% ma, jak wszyscy od Goldwaya z tym ROMem (8.0.6.0.0), w tym ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Zexon72 A dlaczego każesz mu odblokować coś co prawdopodobnie ma odblokowane :P i wszyscy którzy kupili u Goldway-a to potwierdzają , zaraz będą pytania co oznacza błąd przy 50% "No ned unlock this device", gdy nie można sprawdzić czy bootloader jest zablokowany, najprostszy i najszybszy sposób to próba wgrania TWRP, także @Voltron śmiało próbuj zainstalować twrp, gdy się nie uda to albo coś nie tak robisz abo bootloader zablokowany (bricka nie będzie). Pod linkiem masz potrzebne pliki i czytaj wszystko uważnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...