Skocz do zawartości

Poziom naładowania po wyjęciu baterii wzrasta


tomekcz992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na początku użytkowania Redmi Note 2(ok. rok temu) trzymał nawet dwa dni. Używam go coraz więcej także i jego czas działania jest krótszy. Ale zauważyłem, że czasem bateria spada bardzo szybko. Gdy padnie to wyjmuję baterię przetre styki i po włączeniu mam minimum 23%.... Nie dzieje się tak cały czas. Wczoraj rozładowałem go do zera, wyjąłem baterie i było własnie 23%. Znowu rozładowałem i po wyjęci baterii nawet już nie chciał się włączyć. A dziś rano padł mi raz i po wyjęci baterii i ponownym włączeniu było 1%, czyli wszystko ok. 

 

Ktoś z Was może ma taki problem? Podejrzewam, że to wina baterii, ale... wole zapytać:)

 

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem:) i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam przypadłość tego modelu, przykład z dziś, telefon się na mnie drze przy 14%, że prądu mało, wyciągam baterię i wkładam ponownie, uruchamiam i jest na poziomie 62%. Zauważyłem, że często tak jest po używaniu aparatu lub kamery, no i parę razy używałem gogle VR (swoją drogą nic specjalnego), to wtedy bateria nagle zaczęła ostro spadać w dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xxmati96xx napisał:

U mnie nic takiego się nigdy nie stało wiec to wada pojedynczych sztuk.

A Ty wszędzie musisz coś napisać. :) Pojedynczych sztuk, a piszą o nich setki ludzi na forach??? U Ciebie się coś takiego nie stało i jesteś od razu wyrocznią całego świata? :D Ciesz się, że u Ciebie jest wszystko dobrze, ale nie stawiaj tezy, że to jednostkowy problem, nawet na tym forum wiele osób już pisało o takich przypadkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie stawiaj że jest to przypadłość tego modelu. Z teorii jak ktoś pisze na forum to, że mu nie działa. A zauważ, że są tysiące osób którym wszystko działa i one nie piszą na forum bo nie mają po co. Śledzę forum a szczególnie wątki o rn2 i wodze że problem zaczął się z "softu na soft" czyli nagle kilka osób napisało że im słabo trzyma baterię. Z natury ludzie wolą wejść na forum i napisać "bateria słabo mi trzyma. Co zrobić?" niż samemu spróbować rozwiązać problem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest to przypadłość tego modelu, potwierdza to wiele osób. Część ludzi jednak nie zastanawia się czemu się tak dzieje i leci pod ładowarkę. Ktoś kumaty zauważy, że układ odpowiadający za zasilanie w tym modelu jest do kitu, zwłaszcza kiedy telefon się wyłączy, wyciągniesz i włożysz baterię i przybywa 30%. U mnie słabo trzyma odkąd go mam, czasem po naładowaniu i włożeniu baterii na nowo trzyma ok, nie mniej borykam się z tym od kupna. 

Edytowane przez Gabriel172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak wy piszecie że jest to przypadłość modelu tak ja piszę że nie. Jakoś kilka miesięcy wcześniej nikt nie miał takich problemów(może garstak osób). Ewidentnie widać winę softu . Jeśli miałaby to być wina modelu to każdy powinien to mieć albo większość osób a wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gabriel172 napisał:

Soft nie ma znaczenia, to samo jest na miui 7 czy 8.

Nie ma co się męczyć z tłumaczeniem matiemu, że problem jest od początku, że nie ważne jaką ma się wersję systemu, to się pojawiają problemy. Ja pisałem na forum i inni ludzie też, że mają MIUI 7 i mają różne jazdy z baterią, zresztą pierwszy taki przypadek jak w tym wątku miałem miesiąc po kupnie telefonu, czyli w lutym, no i oczywiście na MIUI 5.10.29, bo te wgrałem i używam od początku posiadania tego modelu. Gość w to nie wierzy i gdzie może, to piszę "u mnie nie ma problemu" jak typowy informatyk admin (klasyk SOA#1 "dziwne, u mnie działa"). A wątki z problemami nasiliły się od czerwca/lipca tego roku. Większość użytkowników tych telefonów kupiło je albo na Allegro, albo ktoś im polecił/sprowadził i generalnie ich tylko używają, nie wiedzą nawet o tym czy innym forum, więc nie piszą, a znam kilka takich przypadków.

Zresztą problem może leżeć po stronie sprzętu i jak już kiedyś pisałem, telefon może być składany z części od różnych dostawców przez co wybrane partie produkcji mają taką usterkę. Nie jest żadną tajemnicą, że jeden telefon ma w środku różne części, ekrany, pamięci, kontrolery, baterie i inne, ważne że specyfikacja się zgadza i tak jest od lat, i w większości sprzętów elektronicznych, również tych od najbardziej znanych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2016 o 13:44, mgcompany napisał:

Pojedynczych sztuk, a piszą o nich setki ludzi na forach???

:shock: Setki? xD A moze tysiace? Albo nie idzmy na calosc, setki tysiecy :P Chlopie, tu na forum pewnie z kilka kilkanascie osob o tym pisze, tylko, ze spamujecie w kazdym mozliwym temacie i dlatego jest stworzone iluzoryczne wrazenie, ze to taki globalny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam identycznie, telefon podczas słuchania muzyki i paru rozmów telefonicznych spada do 51%, po wyjęciu baterii i włożeniu z powrotem wraca magicznie na 86%.

I zaczeło się to dziać od jakiś 2 miesięcy. To jest ewidentny problem softu. Na miui też ludzie piszą aby poprawić prace baterii. Pozostaje tylko czekać i się modlić, że kitajec się zlituje i poprawi w następnym romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Winiu89 napisał:

Pamiętam że na redmi note 2 od początku był jakiś bug baterii, np taki że jak się zostawiło w ładowarce nawet gdy poziom był 100% to bateria nadal się ładowała emoji33.png

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Czyli w tym modelu nigdy do konca nie było dobrego zarządzania baterią. Ciekawe czy to naprawią, czy już ten model spuścili na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...