Jump to content
  • 0

Telefon do 1300 zł z mocną baterią, 5.5", dobrym aparatem, Dual Sim

aivo

Question

Witam. Od dość długiego czasu zastanawiam się nad nowym telefonem.

Moje wymagania:

1. Dual Sim - W związku z posiadaniem telefonu służbowego i prywatnego

2. Aparat - Robię dużo zdjęć w pracy, i musi robić dobre zdjęcia nawet w słabych warunkach.Nie ważna ilość mp tylko jak zwykle rzeczywistość.

3. Bateria - Dużo korzystam z telefonu i internetu, chciałbym żeby wytrzymywał  cały dzień. Mój dzień kończy się o 22 a nie 15:00 czy 18:00. Pojemność pojemnością, bardziej mi chodzi o rzeczywistą wytrzymałość baterii

4. Ekran 5,5" - Minimum tyle musi mieć, często na telefonie przeglądam pdfy z projektami.

5. Budżet - 1000-1200 zł (jak będzie warto to dołożę, ale nie dam za telefon, który może spaść więcej niż 1,5 koła)

6. Chiny czy Polska - bez znaczenia, po doświadczeniach z różnymi sklepami internetowymi posiadłem tajemną wiedzę i wiem, że sprzedawca sklepu internetowego zrobi wszystko, żeby gwarancji nie uznać.

7. Czytnik - kompletnie bezużyteczny bajer, na którym nikomu nie powinno zależeć. Chyba, że jesteś prezesem banku lub agentem wywiadu. Wtedy raczej do rozmów kupujesz profesjonalny telefon za 3-4k. Nie zależy mi na czytniku.

Co mam obecnie:

Do tej pory posiadam Samsunga Galaxy Note 2 i powiem tak. Telefon z 2012,  Aparat Rare 13 MPX, a bije na głowę zdecydowaną większość telefonów z 2015-2016 roku. Chciałbym mieć minimum taki sam standard. Co do jakości ekranu, jestem w stanie się pogodzić z tym, że będzie gorsze nasycenie kolorów. Jakość wykonania, nie mam wymagań - telefon ma spełniać swoje główne zadania, a nie wyglądać. Jakby mi o szpan chodziło to był kupił Ajfią 7.

Mój dotychczasowy faworyt:

Do tej pory moim faworytem był Xiaomi Redmi Note 3 pro 3/32. Na papierze ślicznie, opinie rewelacyjne. Niestety w rzeczywistości dyskwalifikuje go aparat. PO PROSTU TRAGEDIA I ŻENADA. Jakość zdjęć co najmniej tak słaba jak w budżetowych HTC. Kompletnie taki aparat nie nadaje się do codziennych zadań. W zwykły dzień przy świetle słonecznych w pomieszczeniu nie jest w stanie zrobić dobrego zdjęcia (czyt. jasnego i ostrego), a ja nie mam czasu żeby robić 10 podejść do jednego zdjęcia.
Reszta ok, bateria super.

Miałem też na oku Xiaomi Mi Note pro. Nie testowałem. Wydaje się, że nie ma szans wytrzymać do cały dzień na baterii, aparat niby ma lepszy bo seria Mi, ale.... No właśnie, zależy mi w tej kwestii na opinii kogoś kto używał pod tym względem i Serii Galaxy i Mi Note pro.

Nie ograniczam się tylko do Xiaomi, jestem otwarty na inne firmy.
 W grę wchodzi jeszcze Meizu MX5 ale tutaj nie bardzo ufam wydajności baterii. Od biedy jak żaden Chińczyk nie spełni moich wymagań to kupuje Samsunga Galaxy Note 4 Duos używanego z Polski za ok 1200 zł. Niestety bateria tutaj też nie powala.

Z góry dzięki za wszelkie porady.

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie narzekaj na ten aparat w redmi note 3 pro, bo nie jest tak tragiczny. Nie musiałem nigdy robić po 10 razy zdjęcia, a mam pracę, gdzie zdjęcia są częścią dokumentacji. Wybredny strasznie jesteś jak za taką cenę. Czytnik to świetne i komfortowe ułatwienie, a nie zbędny bajer, kwestia Twojego podejścia. Chyba serio nie wiesz, że w Samsungu płacisz za markę, a podzespoły xiaomi nie raz ma lepsze, dodając najlepszą nakładkę jaka powstała i wytrzymałość baterii deklasuje szajsunga i ajfona. O gwarancji masz znikome pojęcie najwidoczniej mimo swojego przeświadczenia. W 5,5 calach ciężko o coś innego niż to co podałeś z marki xiaomi. To forum o xiaomi więc nie oczekuj opinii o innych telefonach, do tego masz forum android lub forum konkretnej marki. Osobiście wybrałbym mi note lub zastanowił się nad mi max w technosie, a bateria to nie problem, nie jesteś chyba zdziadziałym pierdzielem, który nie wie, że istnieje coś takiego jak powerbank. Co za problem kupić od xiaomi powerbank 10k za 60zł, który jest wielkości batonika? Wszyscy narzekają na baterię nie podając sensownych argumentów i pomijając coś tak istotnego jak powerbank. Aż tak to utrudnia życie? Ta dodatkowa minuta dziennie na podłączenie do ładowania powerbanku, a potem podłączenie do telefonu? Ostrzegam też, że xiaomi nie jest dla nieogarniętych. Bierz to pod uwagę, bo jeżeli nie chcę Ci się poświęcać co jakiś czas dla nakładki to lepiej weź szajsunga. Xiaomi jest dla hobbystów i ludzi, którzy lubią takie zabawy. Oczywiście nie zrażaj się po mojej opinii, jednak możesz brać ją pod uwagę.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

• 0

Właściwie z Twojego postu otrzymałem tylko jedną pożyteczną informację. To faktycznie nie miejsce gdzie uzyskałbym uczciwą informację o najlepszym telefonie.

1. Najwyraźniej nigdy nie porównywałeś swojego aparatu z żadnym innym skoro taką opinię wygłaszasz. Jak jeździsz maluchem i nigdy nie przejechałeś się lepszym samochodem to uważasz malucha za całkiem dobry samochód. Ja miałem oba telefony w ręce i jakość aparatu to PRZEPAŚĆ na korzyść SZAJSUNGA. Nie wygłaszaj sloganów, tylko przedstaw konkrety.

Zrób zdjęcie np jakiejś drogi, a potem powiększ i spróbuj odczytać np numer na słupku kilometrowym z tego zdjęcia. Najwyraźniej w twojej dokumentacji nie ma znaczenia jakiej jakości zdjęcia do niej dołączysz.

2. Powerbank 20000[mAh] mam, ale posiadam też więcej sprzętu, który muszę w ciągu dnia podłączyć do ładowania bez dostępu do ładowarki przez większość dnia. Zawsze mogę kupić jeszcze 2 dodatkowe Powerbanki i większy plecak do tego. Naprawdę argument, klasa światowa! Dodatkowo włącz w czasie jazdy Yanosika, Google Mapsy, BT,do tego ładowarka 2 A i ciekaw jestem czy utrzymasz chociaż ten sam stan naładowania baterii. Przy 8 godzinach w samochodzie zdażało się, że telefon potrafił rozładować się od 100% do 15% będąc podłączonym. Jasne, mogę dokupić oddzielną Nawigację...

Powerbank wielkości batonika;)? Tak, ale tylko jako bryloczek do kluczy.

3. Nie gram w żadne gry więc nie ma znaczenia dla mnie procek i grafika bo telefonu używam do pracy. Tak, wiem, że procesor ma znaczenie dla żywotności baterii i, że Snapdragon serii 650 pod tym względem jest rewelacyjny.

4. Gwarancja. Prosty przykład z życia. Wysyłasz zepsuty telefon do sklepu internetowego. Nieuczciwy sprzedawca wrzuca go do wody lub rozbija ekran, a następnie odsyła jako zniszczony z winy użytkownika i nie uznaje gwarancją. Standardowa zagrywka serwisów. Zostaje sąd i udowadnianie o ile w ogóle o tym pomyślałeś i masz zdjęcia z przed wysyłki z datą zrobienia zdjęcia. W sklepie stacjonarnym, lub operatora w formularzu przyjęcia reklamacji, przyjmujący przy tobie uzupełnia stan przyjętego sprzętu. Serwis może też telefon podpiąć pod zasilacz 800V, i o ile wcześniej nie zrobiłeś ekspertyzy w niezależnym serwisie to znów Twoja wina.

Więc dla mnie gwarancja to taki bonus, na który za bardzo nie liczę.

5. Budżet to 1500 zł, a w tej cenie łapie się prawie Mi5s plus. W videoteście Pirzu widać, że nadal kuleje aparat. Czy gdzieś w Polsce da się ten telefon obejrzeć na żywo?

• 0
1 godzinę temu, aivo napisał:

1. Najwyraźniej nigdy nie porównywałeś swojego aparatu z żadnym innym skoro taką opinię wygłaszasz. Jak jeździsz maluchem i nigdy nie przejechałeś się lepszym samochodem to uważasz malucha za całkiem dobry samochód. Ja miałem oba telefony w ręce i jakość aparatu to PRZEPAŚĆ na korzyść SZAJSUNGA. Nie wygłaszaj sloganów, tylko przedstaw konkrety.

Zrób zdjęcie np jakiejś drogi, a potem powiększ i spróbuj odczytać np numer na słupku kilometrowym z tego zdjęcia. Najwyraźniej w twojej dokumentacji nie ma znaczenia jakiej jakości zdjęcia do niej dołączysz.

3. Nie gram w żadne gry więc nie ma znaczenia dla mnie procek i grafika bo telefonu używam do pracy. Tak, wiem, że procesor ma znaczenie dla żywotności baterii i, że Snapdragon serii 650 pod tym względem jest rewelacyjny.

4. Gwarancja. Prosty przykład z życia. Wysyłasz zepsuty telefon do sklepu internetowego. Nieuczciwy sprzedawca wrzuca go do wody lub rozbija ekran, a następnie odsyła jako zniszczony z winy użytkownika i nie uznaje gwarancją. Standardowa zagrywka serwisów. Zostaje sąd i udowadnianie o ile w ogóle o tym pomyślałeś i masz zdjęcia z przed wysyłki z datą zrobienia zdjęcia. W sklepie stacjonarnym, lub operatora w formularzu przyjęcia reklamacji, przyjmujący przy tobie uzupełnia stan przyjętego sprzętu. Serwis może też telefon podpiąć pod zasilacz 800V, i o ile wcześniej nie zrobiłeś ekspertyzy w niezależnym serwisie to znów Twoja wina.

Więc dla mnie gwarancja to taki bonus, na który za bardzo nie liczę.

5. Budżet to 1500 zł, a w tej cenie łapie się prawie Mi5s plus. W videoteście Pirzu widać, że nadal kuleje aparat. Czy gdzieś w Polsce da się ten telefon obejrzeć na żywo?

No dobra....

1. Żaden Xiaomi nie ma "oh ah" aparatu, to jest jedyna rzecz, która tutaj... może nie kuleje, ale potrzebuje dopracowania od strony softu...

3. Racja, Snapy zaprezentowane w tym roku są dość energooszczędne, ale wielkiej różnicy przy tej samej baterii nie odczujesz na RN3 vs np Mi5, mimo różnych procków, jakby wsadzić im te 3000mAh, czas pracy będzie podobny... Przy Redmi bateria jest większa, więc masz jakieś dodatkowe 12-24h na 1 ładowaniu (zależnie od użytkowania).

4. Tutaj pozwolę sobie napisać "mało wiesz o serwisach". Nie ważne, czy to serwis Apple, Samsunga, czy prywatny np. Technos, każdy z nich kombinuje, aby naprawa byłą nie dość, że jak najtańsza, to jeszcze było ich jak najmniej. Gwarancja to fikcja, coś się dzieje z telefonem? Lepiej lecieć na rękojmie, niż na gwarancję. Ile razy czyta się, że w serwisie Samsunga zalewają telefony, czy też rozbijają ekrany, niszczą płyty główne...

5. X-kom, Euro, Komputronik :).

Tak jeszcze wracając do zdjęć... Nie możliwe, aby SG Note 2 robił lepsze zdjęcia od Mi5, czy Redmi Note 3/4, Redmi 3/4 :). Efekt placebo. Polecam dokładnie przejrzeć zdjęcia użytkowników z forum, poprosić kogoś z forum na PW. Otworzyć/zobaczyć czy istnieje wątek z porównaniem fotek lub po prostu samymi fotkami w np. makro i danych warunkach pogodowych. Ja używałem Redmi 2 przez pół roku i złego słowa o aparacie powiedzieć nie mogę, racja, nie był to poziom Mi4/5, czy innego "flagowca", ale zdjęcia były ostre, ładnie naświetlone... gdzieś na forum może znajdziesz jeszcze moje fotki, mi się szperać nie chce :P. Jak chcesz, to mogę się postarać o fotki z Mi5, ale fotograf ze mnie słaby :P.

• Like 1

• 0

Witaj aivo:

Mam pewna propozycje dla Ciebie co do Pana wymagań i moze nie bedzie to Xiaomi ale zawsze warte rozwazenia:

LeTV Le One Pro X800 4GB/64GB Silver

1. Dual Sim - Tak

2. Aparat - 13 mpx Sony IMX214 Exmor RS

3. Bateria - 3000mAh, w testach wychodzi cos kolo 6h w Antutu Tester, w PCMark Work 2.0 Test powiem pod wieczor jak skoncze testowac te modele bo mam ich 3 sztuki

4. Ekran 5,5" - Tak, wyswietlacz IPS, 2560x1440, bardzo waskie ramki.

5. Budżet - 1100 zł + koszt wysyłki

6. Chiny czy Polska - Polska, serwis w Polsce, gwarancja roczna z mozliwoscia przedluzenia do 2 lat - wtedy cena za taki egzemplarz to 1250 zł

7. Czytnik - Nie posiada ale ze nie jest to dla Ciebie priorytet to jest to bez znaczenia

Na pw podac moge swoje ogloszenie na Allegro oraz moge odpowiedziec na pytania czy rozwiac watpliwosci

Pozdrawiam serdecznie

Edited by Guest

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...