Skocz do zawartości

Kilka pytań przed kupnem


Lechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić Xiaomi Rn3p. Nie znam sie dlatego pytam:

1. MiuiPolska jest dużo lepsza i wydajniejsza od Global ? Czy Global jest wydajniejszy od MiuiPolska ? (Nie wiem czy wybrać wersje z Global czy z odblokowanym bl i wgranym MiuiPolska)

2. MiuiPolska jest i będzie nadal aktualizowana ?

3. Istnieje możliwość kupna z Global a potem wgrać MiuiPolska? (wcześniej odblokować bl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru:

1. Xiaomi Rn3p Global z B20 LTE (800 MHz) bez MiuiPolska

2. Xiaomi Rn3p China z MiuiPolska (bez obsługi pasma B20 LTE (800 MHz))

I nie wiem już który wariant wybrać :( Jeśli ta nakładka MiuiPolska jest bardziej wydajniejsza od Global (1) to odpuszczę chyba sobie te pasmo B20 LTE (800 MHz) bo zależy mi tylko na wydajności, aktualizacjach i bez problemowo działającym sklepie play. Obsługa pasma B20 LTE (800 MHz) też by sie przydała ale nie ma wariantu do kupienia Xiaomi Rn3p Global B20 LTE (800 MHz) MiuiPolska, a nie chce sie bawić w odblokowywanie.

W wersji (2) chińskiej będę miał problemy ze sklepem i chińskimi znakami ? Czy MiuiPolska zapobiegnie temu ?

Którą opcje byście Wy wybrali ? Doradzicie ?

Edit: Żeby wgrać MiuiPolska trzeba wgrać chiński rom (china dev rom) ?

Edytowane przez Lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji chińskiej nie będziesz miał problemu z chińskimi znakami, bo jest oficjalny soft Global, który się wszystkich chińskich naleciałości pozbywa. Dostajesz normalny w pełni działający soft, zupełnie taki, jaki otrzymałbyś kupując telefon w X-Komie, więc MIUIPolska nie musi niczemu zapobiegać.

Doradzam wersję chińską, bo: większy support ze strony użytkowników (z uwagi na zwyczajnie większą bazę tych użytkowników ;)), możliwość odblokowania bootloadera i wgrana MIUIPolska, na wersję z B20 LTE jest duży problem z dostępem do akcesoriów typu pokrowiec, szkło hartowane, a w przypadku ewentualnego zbicia ekranu, łatwiej będzie dostać zamiennik dla wersji chińskiej niż międzynarodowej.

Żeby wgrać MIUIPolska trzeba zrobić dużo różnych rzeczy, od chińskiego romu się zaczyna, żeby móc odblokować bootloader, ale to wszystko opisane jest tutaj:

 

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Diabl0pl napisał:

W wersji chińskiej nie będziesz miał problemu z chińskimi znakami, bo jest oficjalny soft Global, który się wszystkich chińskich naleciałości pozbywa...

To jest chiński soft czy Global soft czy moze być taki i taki w jednym tel. ?

W sumie dobrze doradziłeś bo właśnie chce kupić tak wersje co mają inni a nie jak bede miał jakis problem to "Ja nie mam takiej wersji to nie pomogę" Skoro tak mówisz to chyba wybiorę wersje 2 (wyżej) i może nie poczuje tego braku pasma B20 LTE (800MHz).

No ale skoro nawet więcej akcesoriów jest pod wersje z china to wybiorę chyba china. Dzięki za rade ! :) Mam nadzieje że nie będę żałował ze nie wybrałem wersji global.

Edytowane przez Lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wersja telefonu Global, tylko International. :) Global to wersja softu, która wychodzi zarówno dla wersji chińskiej (nazwa kodowa Kenzo) i dla wersji międzynarodowej (nazwa kodowa Kate). Dla Kenzo jest możliwość wgrania oficjalnego romu chińskiego i global, natomiast dla Kate tylko jest tylko global.

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Również zamierzam nabyć ten telefon, tylko że w sklepie x-kom. Jaka to jest wersja? będę musiała go (telefon) jakoś modyfikować, czy wystarczy że odpalę i wszystko będzie (j. Polski, sklep play). Czy będę mogła od razu odpalić aplikacje? Nie znam się na instalowaniu jakiegokolwiek oprogramowania i potrzebuję telefon który włączę i będzie działał.

Link do sklepu: http://www.x-kom.pl/p/301524-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-note-3-16gb-dual-sim-lte-dark-grey.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Rozwazam zakup rn3pro i mam takie pytanie czy jest możliwość używania 2 aplikacji naraz na dzielonym ekranie np. Youtube i chroma? W żadnej recenzji tego telefonu nie widziałem takiej funkcji, więc pewnie nie ma nic takiego ale pytam bo sie chce upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Berol napisał:

Cześć. Rozwazam zakup rn3pro i mam takie pytanie czy jest możliwość używania 2 aplikacji naraz na dzielonym ekranie np. Youtube i chroma? W żadnej recenzji tego telefonu nie widziałem takiej funkcji, więc pewnie nie ma nic takiego ale pytam bo sie chce upewnić

Nie. Przynajmniej nie oficjalnie, nie wiem czy jakieś inne kernele oferują takie funkcje.

EDIT: Przeleciałem trochę przez google i znalazłem jakiś rom, który rzekomo oferuje coś takiego, ale to jakaś wersja rozwojowa, więc nie polecam. :)

Edytowane przez Diabl0pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Diabl0pl napisał:

Nie. Przynajmniej nie oficjalnie, nie wiem czy jakieś inne kernele oferują takie funkcje.

EDIT: Przeleciałem trochę przez google i znalazłem jakiś rom, który rzekomo oferuje coś takiego, ale to jakaś wersja rozwojowa, więc nie polecam. :)

Szkoda trochę że nie ma takiej funkcji w oficjalnym systemie bo byłaby to dobra rzecz na 5,5 calowym ekranie z 3gb ram, a wgrywania żadnego romu nigdy nie robiłem i średnio sie na tym znam, więc tak czy tak bym się za to nie zabierał.

Może jakieś inne xiaomi które oferuje takową funkcję?

Edytowane przez Berol
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Berol napisał:

To trzeba czekać.

A tak ogólnie to polecasz rn3pro, czy raczej lepiej trzoszke doplacic do rn4/rn4pro o ile jest, czy moze jeszcze cos innego?

z tego co doczytałem Note 4 jest lepiej wykonany i ogólnie ładniej się prezentuje ale Note 3 pro jest chyba bardziej wydajny ze względu na procka. Sam się waham między tymi dwoma urządzeniami i też nie może się zdecydować. A czy będzie rn4pro?.... to raczej wróżenie z fusów ale gdzieś widziałem linka do rn4pro ze snapem 625 na pokładzie i 4 gb ramu. Forumowicze pomóżcie nam dokonać wyboru!!!:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeskoczyć ze starszego modelu na ten - forum eleganckie ,jestem nowy - dużo informacji ale pójdę odrazu na łatwiznę - mógłby mi ktoś polecić stronę w miarę najtańszym modelem RMN3 z Polskiego sklepu internetowego albo jakiegoś sprawdzonego zagranicznego? Z góry dziękuję za wsparcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...