Skocz do zawartości

MIUI Polska, czy warto?


sos-na

Rekomendowane odpowiedzi

Kyniolus73 - gdzie kupowaleś fona? Tylko nie pisz że na BangGood :lol: bo od nich chyba te fony jakieś trafione są...

 

Ja kombinowalem ronze sposoby i żaden nie był skuteczny. Nawet unofficial mi nie pomógł żeby zanstalować xiaomi.eu. Do tego OTA robi mi bootloop... i wtedy już tylko EDL i Miflash pomaga...

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem po kolei te 4 programy z tutoriala uprzednio usuwajac sterowniki jakie zassalo z neta.
Druga rzecz najważniejsza to w opcjach programistycznych bylo cos w stylu "dodaj urzadzenie do konta odblokowania" lub cos w tym stylu. Musicie popatrzec, bo po unlocku mi to zniknelo.
Rom global dev.
Debugowanie usb wlaczone i chyba zdjecie blokady oem w opcjach programistycznych.
Kase przelewajcie do przedmówcy.

Dajcie znac czy dziala.

Edit: z Rn3 Mtk ani Redmi pro nie miałem takich problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dodalem metode z wlaczonym :-P telefonem, wtedy jest potrzebne debuggowanie usb i nic wiecej i przejdziecie w edl.
Do pozostalych metod ani do unlocku czy miflasha nie jest potrzebne dev opt oraz debuggowanie usb. Ta opcja jest potrzebna przy metodzie z komenda adb a z komenda fastboot nie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk



Ale nie zaszkodzi?!
Nie przechodzilem w edl. Jak zobaczylem ze miflash mi wykrywa tel w fastboot to pijechalem z unlockiem ale dopiero po dodaniu tel do konta czy jak to tam bylo.

Ani na global dev ani na stable mi nie przychodziły powiadomienia.
Teraz mam z bomby.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jimmy napisał:

Kyniolus73 - gdzie kupowaleś fona? Tylko nie pisz że na BangGood :lol: bo od nich chyba te fony jakieś trafione są...

 

Ja kombinowalem ronze sposoby i żaden nie był skuteczny. Nawet unofficial mi nie pomógł żeby zanstalować xiaomi.eu. Do tego OTA robi mi bootloop... i wtedy już tylko EDL i Miflash pomaga...

Gearbest, podejrzewam u siebie własnie jakiś udający stable global soft

1 godzinę temu, jacek666b napisał:

Ja zainstalowałem po kolei te 4 programy z tutoriala uprzednio usuwajac sterowniki jakie zassalo z neta.
Druga rzecz najważniejsza to w opcjach programistycznych bylo cos w stylu "dodaj urzadzenie do konta odblokowania" lub cos w tym stylu. Musicie popatrzec, bo po unlocku mi to zniknelo.
Rom global dev.
Debugowanie usb wlaczone i chyba zdjecie blokady oem w opcjach programistycznych.
Kase przelewajcie do przedmówcy. emoji43.pngemoji90.png

Dajcie znac czy dziala.

Edit: z Rn3 Mtk ani Redmi pro nie miałem takich problemów.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

 

jacek wszystko to co piszesz zrobiłem, problem że w opcjach programistycznych mam tylko zaznaczone Zdjecie blokady OEM a nie mam opcji dodania urządzenia do konta która powinna być poniżej tej opcji. debugowanie właczone oczywiscie

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Hehe dodalem metode z wlaczonym :-P telefonem, wtedy jest potrzebne debuggowanie usb i nic wiecej i przejdziecie w edl.
Do pozostalych metod ani do unlocku czy miflasha nie jest potrzebne dev opt oraz debuggowanie usb. Ta opcja jest potrzebna przy metodzie z komenda adb a z komenda fastboot nie.
Takze polecam przeczytac moj poradnik, zanim zaczniecie pisac jakies wypociny ze sie nie da przejsc w edl. A kabelek deep flash to w co przechodzi jak nie w edl?
Wina lezy wylacznie po strnach sterow i uzytkownika.
Sam pdblokowywalem ostatnio kilka redmi 3s i szlo jak talala.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

 

 

Redmi pytanko czytam Twój poradnik czy rozwiazaniem byłoby sciagniecie dev globala na tel i przez OTA z wybraniem zip zainstalowanie tej wersji i potem próba zdjęcia blokady ? Jak się nie uda to chyba pozostanie sposób na wgranie z pominięciem blokady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:


To widpcznie zle cos robisz albo sterow nie usunoles.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Jak ten zainstaluje program to potem bedzie problem z wykryciem nawet w fastboot w miflashu :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

miflash w fastboot bez problemu wykrył komórkę, dziś sprawdzę jeszcze czy com pokaże w EDL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Pokaz screen z info o telefonie. Kolejna sprawa popatrz dodalem alternatywny poradnik jak wejsc w edl. Skoro masz sterownik 11, to znaczy nie zrobiles tak jak w moim poradniku.
Pobierz wersje dev w zip i przez updater zaktualizuj ze stable lub poprzez miflash z flash_all w trybie edl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 


Screen 178e77275d0166808236400f919beab6.jpg

alternatywny sposób przejscia znam z lini poleceń, sledziłem wątek gdzie ktoś prosił cie o dodanie. Wieczorem popróbuję dalej
 

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:


Jak ten zainstaluje program to potem bedzie problem z wykryciem nawet w fastboot w miflashu :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie będę się wypowiadać na temat innych modeli ale w MI4C ja pierwsze co zrobiłem to instalowałem MiPCSuite na Windows 10 64bit. Sterowniki mi zainstalował bez problemu, nawet w MiPCSuite zrobiłem flash do najnowszej wersji dev. Potem odblokowanie oficjalne bez problemu poszło, TWRP w Minimal ADB a na koniec MiFlash 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:

A co ma do rzeczy skad? Przeciez zasada jest ta sama. A akurat ten uzytkownik ma oficjalne miui global stable

Właśnie chodzi o to, że nie ma znaczenia, że z GB. Mam z GB i wgrałem rom dev bez bólu. Odblokowałem też bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kyniolus73 napisał:

tak jest Panie Kapralu :) zrobie wieczorem w pracy cięzko :)

W trybie EDL zrobisz to bez problemu. Musi być zainstalowany sterownik:

8lczKgb.png

Nie wiem w jakim systemie to robisz ale jak w Windows 10 to możesz mieć problem z instalacją nie podpisanych sterowników. 

Tu masz opisane jak uruchomić system w trybie bez sprawdzania podpisów sterowników:

Windows 10 i instalowanie sterowników bez podpisu cyfrowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję o udanym odblokowaniu :) problemem był tylko i wyłacznie "jakiś" global stable jaki miałem.

Wgrałem z poziomu OTA poprzez plik zip global dev 6.12.1, potem powiązanie z kontem mi, potem opcje programistyczne i pojawiła się dopiero opcja "Stan Odblokowania MI" nalezy kliknąć opcję powiąż z kontem - wyświetli się powiązany tel z kontem.

I od razu do MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en i poszło bez żadnych problemów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Gratulacje :-) nie bardzo wiem o czym mowisz o jakim stanie odblokowania mi :-) ale jak dales rade to super.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

W opcjach programistycznych pojawi sie dodatkowa opcja tak jak napisałem mówiąca się o stanie bootloadera(w stable nie ma tej opcji). Pisze status "Zablokowany". Nalezy kliknac i tam powiazać z kontem MI. Po odblokowaniu pisze ci status "Odblokowany" jak wchodzisz głebiej to jest otworzona kłódka...

Ok Redmi2 bo jestm na 48 pkt Twojego poradnika i jedno pytanie. Aby wgrac miui polska sciągam TWRP_Kenzo.zip ? Bo rozumiem że nie ma ekstra do kate ? Oraz ściagam z MIUI_POLSKA i tu mam dylemat bo tam od czorta plików ale pasuje mi " XIAOMI.EU_MULTI_HMNOTE3PRO_6.12.1_V8-6.0.ZIP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redmi2 napisał:


Tak twrp od kenzo, (chyba :-) )
A plik to na 1000% o takiej nazwie jesli pod kate.
xiaomi.eu_multi_HMNote3SE_6.12.1_v8-6.0.zip

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Dzieki faktycznie zły ciągnołem choć na miui dopiero 2 alternatywny dobrze kieruje :) z innej beczki pytanie. Global dev ma objetość 1,5 GB a xiaomi.eu "tylko" 880 MB. Az tyle nadmiarowego softu jest wycięte w tej wersji ? Apki Googla tyle zajmują ? Tak z ciekawości pytam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyniolus73 napisał:

 

Wgrałem z poziomu OTA poprzez plik zip global dev 6.12.1, potem powiązanie z kontem mi, potem opcje programistyczne i pojawiła się dopiero opcja "Stan Odblokowania MI" nalezy kliknąć opcję powiąż z kontem - wyświetli się powiązany tel z kontem.

 

U mnie właśnie to powiązanie nie działa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redmi2 do poprawy instrukcja :) fragment

Przy niektórych telefonach występuje szyfrowanie, a objawem jest to, że ROMy nie są widoczne w TWRP, zaś rozmiar pamięci wewnętrznej otaz OTG są wskazywane 0 MB

 

I tak, a przykładzie Redmi 3s.

Komenda formatująca data to:

fastboot format userdata (enter)

Z racji tego, że redmi 3s nie miał szyfrowania, wydałem komendę restartu do recovery:

fastboot boot twrp.img

No i własnie w rn3 pro jest szyfrowanie więc poleciałem format potem wszedłem do recovery i szukam jak głupi mojego img...w pamięci telefonu

na szczescie mam jakaś zapomnianą mini sdcard wiec wrzuciłem tam ROM i ponownie do recovery i wybieramy karte zewnętrzną i z niej zipa odpalamy. Daj to wytłuszczone bo bardziej nerwowo zejdą na zawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:


Napisalem ze ten co ja mialem nie mial, napisane co wtedy robic jak jest szyfrowanie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

hmm to moze slepy jestem nie ma nic o tym by rom wrzucać na zewnętrzna kartę pamięci i z niej wybierac ZIP. Ale spoko jest to logicznie to ludzie się domyślą choć gdyby to był mój ojciec to by wszedł w tryb paniki :) Dzieki za poradnik i pomoc podczas moich bojów. Rozumiem ze OTA nie ma piszesz aby przez twrp aktualizować. A można wrzucać na telefon i przez aktualizacje wybierać ZIP ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:


Nie trzeba, chociaz mozna zrobic jak mowisz, wrzucic na karte sd rom i zainstalowac wtedy, po restarcie juz bedzie ok. Ale nie kazdy telefon posiada wejscie na karte sd. Np seria mi5, mi note itp.
Dlatego opisalem metode ktora dziala na kazdym tel czyli w wpisujemy komende fastboot format userdata. Ona zdejmie szyfrowanie. Wtedy bez problemu twrp zobaczy rom na pamieci tel.
Otg takze czyta 0MB

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

hmm u mnie po fastboot format userdata wyczyścił zupełnie pamięc telefonu zreszta to dokładnie robi komenda, owszem zdjeła szyfrowanie tylko ze twrp nie zobaczy romu w pamięci telefonu bo został 1 min wcześniej usunięty przez format...no chyba ze się mylę

1 godzinę temu, CzechuXX napisał:

U mnie cały czas problem z powiązaniu konta w unlock. Mam najnowszy global dev.

hmm u mnie przed wysłaniem prośby oczywiscie na koncie mi.com musisz mieć 100 % security. Ale co dziwne w samym telefonie w chmurze xiaomi w szczegółach trzeba to samo zrobić i jeszcze raz uzyskac 100 % security podając 2 telefon kom na który sms przyjdzie. Nie wiem czy to jest istotne taka moja wskazówka jak się przebijałem z mi unlockiem na stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kyniolus73 napisał:

hmm u mnie przed wysłaniem prośby oczywiscie na koncie mi.com musisz mieć 100 % security. Ale co dziwne w samym telefonie w chmurze xiaomi w szczegółach trzeba to samo zrobić i jeszcze raz uzyskac 100 % security podając 2 telefon kom na który sms przyjdzie. Nie wiem czy to jest istotne taka moja wskazówka jak się przebijałem z mi unlockiem na stable

 

Hmm - na mi.com mam security low, a jak w nie kliknę to 100%

Nie czaję :-/

 

r1.JPG

r2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do odblokowania bootloadera MiUnlockiem konieczne jest dodanie konta i urządzenia w opcjach programistycznych --> Mi Unlock Status ? Bo za nic nie mogę tam dodać swojego konta, rom dev. 6.10.13 (Couldn't verify, wait a minute or two and try again.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...