Skocz do zawartości

MIUI Polska, czy warto?


sos-na

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.11.2016 o 14:41, sos-na napisał:

@kojak1989 teraz mozesz podobno odblokowac bt bez zadnego problemu oficjalna metoda, zawsze to bezpieczniej. Dostalem wczoraj zgode xiaomi, dzisiaj bede odblokowywal i wgrywal MIUI Polska

Pochwal się czy Ci się udało. Ja - jak wielu innych (pełno postów na oficjalnym forum) - utknąłem na 50% i informacji "Couldn't verify device Current account is different from the account info on the device". Sprawdzałem różne drivery, Windows 10, Windows 7, update do wyższej wersji (wcześniej miałem Andka 6.0.1 z MIUI 7.5 z kawałkiem, teraz Android 6.0.1 z MIUI 8.0.4.0(MHRMIDG)). I nic. Null. d*pa...

Ściągnąłem jeszcze deweloperską wersję ROMa (6.11.24 (MIUI8)) ze strony http://en.miui.com/download-301.html#449. Znajdę chwilę to zflashuję i zobaczy się czy weryfikacja pójdzie. Ludzie piszą, że to może pomóc.

Edytowane przez habeck
Dopisek o dev romie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, habeck napisał:

Ściągnąłem jeszcze deweloperską wersję ROMa (6.11.24 (MIUI8)) ze strony http://en.miui.com/download-301.html#449. Znajdę chwilę to zflashuję i zobaczy się czy weryfikacja pójdzie. Ludzie piszą, że to może pomóc.

Udało się. Trzeba było zainstalować wersję deweloperską. W romie oczywiście Developer options włączyć. W Additional settings -> Developer options włączyć OEM unlocking oraz powiązać konto ze statustem Mi Unlock wchodząc w Mi Unlock status i wciskając jedyny aktywny przycisk na dole. Potem wejść do bootloadera (np. poprzez adb reboot bootloader, albo włączyć telefon z Vol- i Power). Dalej wiadomo - narzędziem Mi Unlock odblokować bootloader. 

Czyli jedyny problemem był brak możliwości powiązania telefonu z kontem MIUI poprzez Mi Unlock status w wersji deweloperskiej. Naprawdę ułatwiłoby sprawę, gdyby w Mi Unlock była informacja, że należy zrobić te kroki przed odblokowaniem. Gównoburza taka na forum MIUI jest na ten temat, że aż żal majnfrendów z Chin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarek87 napisał:

Ja mam zgodę i powiązać nie mogę. "Couldn't verify...." wyskakuje. Opcja "znajdź mój tel" jest wyłączona. Jestem na 6.10.13. Może na 6.11.24 się już da. No ale nie mogę zaktualizować bo bootloop.

Z kartą SIM z numerem telefonu, na który się rejestrowałeś robiłeś powiązanie? Przez WiFi, czy po danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarek87 napisał:

Ja mam zgodę i powiązać nie mogę. "Couldn't verify...." wyskakuje. Opcja "znajdź mój tel" jest wyłączona. Jestem na 6.10.13. Może na 6.11.24 się już da. No ale nie mogę zaktualizować bo bootloop.

Jeżeli twierdzisz że mając dev. 6.10.13 nie możesz przejść z powodu bl. na nowszy dev. to daj sobie w ogóle spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jarek87 napisał:

Wszystkie kombinacje... Tutaj na forum to chyba tylko dwójce forumowiczów się udało odblokować oficjalnie. Zgodę na odblokowanie to po jednym dniu dostałem.

Kurcze... wygląda na to, że może z tą dwójką powinienem zagrać w totka... ;-) Robiłem na dev 6.11.24. Zgodę otrzymałem po 2 dniach. 

Bootloopuje Ci się po tym jak z deva 10 przechodzisz na 11? Może spróbuj najpierw przejść na stable, a potem na deva 6.11.24.

 

8 godzin temu, sos-na napisał:

@habeck no ja tez mam problem 50%, probowalem opisywana przez Ciebie metoda, ale tez niestety nie dziala, nie moge powiazac konta- "nieudalo sie zweryfikowac konta", masakra jakas, a juz myslalem ze zrobie to w jeden wieczor...

Cholera... bo wiesz, ja próbowałem wcześniej wielu (może wszystkich) metod - nawet tej z szybkim odłączaniem telefonu i jego ponownym podłączaniem przed kliknięciem Unlock. Sprawdzałem na Win10 i Win7, z antywirusem i bez, z różnymi driverami. No nic nie działało... a powiązanie konta w dev poszło jak z płatka i potem unlock bez problemu. Gdyby to nie poszło to bym odblokowywał nieoficjalnie. Status mojego urządzenia:

C:\ADB>fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: true
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: true
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.006s]
finished. total time: 0.006s

Edytowane przez habeck
Dopisek o dev romie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zenon napisał:

Jeżeli twierdzisz że mając dev. 6.10.13 nie możesz przejść z powodu bl. na nowszy dev. to daj sobie w ogóle spokój

Nie mogę przejść na nowszy dev poprzez aplikację Aktualizacje z poziomu tel. Pisałem o tym w innym wątku. I nie tylko ja mam ten problem. Wiem, że mogę to zrobić przez miflash przy okazji czyszcząc całą pamięć. Zatem dzięki za pomoc. ;)

Edytowane przez jarek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak no wiec mam problem 50 %. Gdzie się wiąże konto z tel będąc na stable ? jakiś wątek do czarów ? Rozumiem aby odblokować to muszę najpierw  "Odblokowanie jest  możliwe tylko na oficjalnych romach dev (czyli china dev lub global dev). Jeśli takiego nie mamy, wgrajmy go (instrukcja I). " ?? czyli będąc na stable nie jestem w stanie odblokować bootloadera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając global stable wgrałem global dev przez OTA, następnie po walce ze sterownikami w windowsie udało mi się odblokować metodą oficjalną. Na global stable nie udało mi się odblokować, ciągle miałem błąd 50%. Dzisiaj przez OTA zaktualizowałem do global dev 6.12.1, trwało to około 10 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kyniolus73 napisał:

taaak no wiec mam problem 50 %. Gdzie się wiąże konto z tel będąc na stable ? jakiś wątek do czarów ? Rozumiem aby odblokować to muszę najpierw  "Odblokowanie jest  możliwe tylko na oficjalnych romach dev (czyli china dev lub global dev). Jeśli takiego nie mamy, wgrajmy go (instrukcja I). " ?? czyli będąc na stable nie jestem w stanie odblokować bootloadera ?

Na stable mi nie poszło. Global dev załatwił sprawę jak u kalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze problem ze sterownikami jest "

udalo sie unlock, nie zgadniecie .... gdzieś na forum jakimś, a może i na tym wyczytałem o tym, że typek znalazł na to fixa, gdy wyskakuje error na 50% należy wejść w menedżer zadań zaznaaczyć swoje urządzenie, które tam bedzie pokazane i zrobić aktualizuj sterownik, wybrać z dysku, robić by pozwolono samemu wybrać i wuala - zamiast wersji Boot device manager czy cos 11.0.0 wzialem 7.0..0 i zrobilem try again .... efekt ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 3 dni jestem posiadaczem rn3 pro se. Na razie ogarniam sam system bo jest to dla mnie  nowość. Do tej pory korzystałem z androida aosp + root + xposed + gravity box + twrp. Pierwsze wyrażenia z miui ogolnie pozytywne. Śliczny design. Telefon otrzymałem z globalem miui 7.5  i bardzo mi sie podobała przezroczysta belka notyfikacji ( była cacy) oczywiście pozwoliłem na aktualizacje i pożegnałem sie z tym miłym aspektem. Chciałem wrócić, pobrałem zipa i uruchomiłem recovery w telefonie ale niestety  nie jest zainstalowane (ekran podłącz ładowarkę). I tak sobie siedzę na ósemce. Chce zapytać doświadczonych o parę modyfikacji bo brak mi kilku drobiazgów. Definitywnie brak mi szybkiego przełączania miedzy dwoma ostatnimi apkami ( przykładowo trzymałem back by zmieniały sie  dwie ostatnio używane apki- dużo kopiuje).
Swoją droga uważam ze uruchomienie "recent apps" działa ciut za wolno. Na aosp przy słabszym procku wypadało to lepiej ( na moim starym tel mtk 6753 i 3gb ram)
Zapytam jeszcze czy jest jakaś opcja do poruszania kursorem? Na starym telefonie miałem dotykowy pasek nawigacyjny i po otwarciu klawiatury pojawiały sie dwa dodatkowe przyciski-mogłem kursorem w lewo w prawo sie poruszać, tu są fizyczne i jak to ugryźć?
Zauważyłem też że miui ubija apki ( jest reload) coś chyba słabo z zarządzaniem ram (mam wersję 3gb ram, 32GB) reload nie trwa tak tragicznie długo ale jednak, ... No i brakuje mi roota a jak widzę by go pozyskać jest trochę do ogarnięcia. Pierw zgoda na odblokowanie bootloadera, potem twrp i dopiero mogę coś powalczyć, na razie to wszystko trochę skomplikowane ale ogarnę temat i dołączę do tych stałych bywalców. Sorki za tak długi wpis ale ogolnie chciałem sie przywitać, i wypytać o kilka spraw. Nie chcę narzekać ogólnie wrażenia bardzo pozytywne ale moim zdaniem jest jeszcze nad czym pracować. Pozdro, sorki za wypociny...
Ps. Global chyba jest ok, nie zobaczę chyba wielkich różnic po wgraniu miui PL, i tak używam języka angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyniolus73 @kalk skad wzieliscie te stery? i jakie wybraliscie? jak to wyglada? bo probowalem instalowac inny sterownik, ale nie pokazuje mi sie nic wartego uwagi do wyboru poza KEDACOM i Le Mobile czy jakos tak
 

Wkleiłem cytat z innego wątku wieczorem spróbuję tego sposobu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kyniolus73 napisał:

widzę ze problem ze sterownikami jest "

udalo sie unlock, nie zgadniecie .... gdzieś na forum jakimś, a może i na tym wyczytałem o tym, że typek znalazł na to fixa, gdy wyskakuje error na 50% należy wejść w menedżer zadań zaznaaczyć swoje urządzenie, które tam bedzie pokazane i zrobić aktualizuj sterownik, wybrać z dysku, robić by pozwolono samemu wybrać i wuala - zamiast wersji Boot device manager czy cos 11.0.0 wzialem 7.0..0 i zrobilem try again .... efekt ? "

A u mnie to nie zadziałało... Kurczę... trochę to dziwne, że u każdego jest inaczej... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to problem próbowalem nawet wg poradnika 

i kolejnosci

Ważne!

a1) Aplikacje instalujemy dokładnie w tej kolejności:

- MiPhone20151028,

- MiPhone20160401,

- Minimal ADB and fastboot,

- wypakowujemy unlockera.

 

mam jedynie sterownik w wersji 11...ktory zatrzymuje sie na 50 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2016 o 14:57, Kyniolus73 napisał:

widzę ze problem ze sterownikami jest "

udalo sie unlock, nie zgadniecie .... gdzieś na forum jakimś, a może i na tym wyczytałem o tym, że typek znalazł na to fixa, gdy wyskakuje error na 50% należy wejść w menedżer zadań zaznaaczyć swoje urządzenie, które tam bedzie pokazane i zrobić aktualizuj sterownik, wybrać z dysku, robić by pozwolono samemu wybrać i wuala - zamiast wersji Boot device manager czy cos 11.0.0 wzialem 7.0..0 i zrobilem try again .... efekt ? "

Tylko gdzie wybrać ten sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem kalk wyjaśnij dokładnie jak zmieniłeś wybrałaś samodzielnie urzadzenie? Tylko jakie? Ja mam tylko stery w najnowszej 11 wersji

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Szlag mnie trafi... Na kompie z Win10 mam kedacom usb. Na kompie z win8.1 jakis TP link.. Staje na 50% i krzyczy ze dane logowania inne niz na urządzeniu.
Adb zainstalowane... Nie ma czegos co trzeba pobrac, zainstalować i jechać?
RN3 mtk odblokowane, R3pro tez ale nie mam kompa na ktorym to robiłem..
Hilfe

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szlag mnie trafi... Na kompie z Win10 mam kedacom usb. Na kompie z win8.1 jakis TP link.. Staje na 50% i krzyczy ze dane logowania inne niz na urządzeniu.
Adb zainstalowane... Nie ma czegos co trzeba pobrac, zainstalować i jechać?
RN3 mtk odblokowane, R3pro tez ale nie mam kompa na ktorym to robiłem..
Hilfe

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Możesz jeszcze skorzystać z Ubuntu

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek666b napisał:


Nie posiadam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

jacek mam ten sam problem i tez te same stery wersja 11.00 i robilem wg wskazówek i tutki redmi2. Nie robiłem jeszcze ustawień fabrycznych i nie sprawdzałem czy w trybie EDL czyli  Drugi zabieg: uruchamiamy MiPhone20151028, telefon uruchamiamy w trybie download (EDL) Powinniśmy zobaczyć telefon wykryty tak, jak na poniższym screenie. Różnica? W zakładce „Device” będzie napis COM, a nie cyfry/literki.

Oraz ta porada redmi2 " Ok. Wyjmij karte sim, zrob factory reset, podczas konfiguracji wpisz haslo do wifi a potem jak sie polaczysz haslo dp konta xiaomi. Po skonczeniu konfiguracji. Wylacz tel. Odpal unlockera, zaloguj sie za pomoca id na to samo konto, tel w tryb fastboot i podlacz i kliknij unlock.
Jesli dalej nie przejdzie zamknij program i zmien port usb i znowu unlock. "

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten tutorial jest tam punkt jak usunąć sterowniki i kolejność instalacji aplikacji żeby było poprawnie.
http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/19518-Podstawowe-pytania-i-odpowiedzi,-podział-MIUI,-EDL,-fastboot,-TWRP,-odblokowanie-bootloadera,-instalacja-MIUI-Polska/XIAOMI.eu---poradnik.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimozis napisał:

Przeczytaj ten tutorial jest tam punkt jak usunąć sterowniki i kolejność instalacji aplikacji żeby było poprawnie.
http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/19518-Podstawowe-pytania-i-odpowiedzi,-podział-MIUI,-EDL,-fastboot,-TWRP,-odblokowanie-bootloadera,-instalacja-MIUI-Polska/XIAOMI.eu---poradnik.

Wysłane z mojego Mi-4c
 

ale dokładnie tak zrobiłem odinstalowałem i dikładnie w takiej kolejnosci instalowałem. Nie pomogło...ja zwykle grzecznie czytam jak moge tutoriale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...