Skocz do zawartości

MIUI Polska, czy warto?


sos-na

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sos-na napisał:

Ja jestem ciekaw pracy na baterii, poprawy gpsa i mniejszej zasobozernosci, o aparacie nie slyszalem, ale to tez brzmi fajnie!
 

 

z tą praca jest problem bo o ile dobrze pamietam miui polska bazuje na chińskim dev wiec raz bedzie lepiej a raz gorzej w zależnosci od testowanych nowości. Mnie nic nie dolega w stable z GPS :), pamięci również ale może na 2 gb jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 3gb jednak zawsze mnie boli jak widze, ze z tych 3gb dostepne jest zwykle 1,6 : / u mnie gps sie jakby "spoznia" a czasami pokazuje gdzies obok ulicy zamiast na, mam tez problemy ze screen mirror, zwykle musze zrestartowac telefon zeby polaczyl sie z tv, liczylem ze tez to moze pomoc

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wgrałem rom miuipolska na kate,denerwowało mnie czekanie w nieskończoność na aktualizację dev, z ota.

Nie zauważyłem żadnych błędów w systemie,uwazam że jest tylko lepiej:-) i dużo nowości o których piszą w każdej aktualizacji np.kamera w 4k,poprawiony algorytm antywirusów(aktualizują sie wreszcie codziennie) itp.

 

Edytowane przez Zenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamilo23 napisał:

Panowie, nie ma co gdybać tylko odblokowujcie bootloadera oficjalną metodą i testujcie sami, bo takie opinie są nie miarodajne. Póki samemu się nie przetestuje to się nie będzie wiedziało jak co działa.

No właśnie mam to gdzieś...nie widzę potrzeby bawić się w dev soft. gdy nie ma różnicy wielkiej i telfon mi świetnie chodzi...

Zenon - jakie nowości ? kamera w 4K no ok ćhoć jak sądze masz wówczas mniej klatek. Mnie antivir choci na stable. Co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też działam na stable ale drobnych błędów w nim jest sporo ale to bardziej kosmetyczne i antyvir nie działa ale tak działa dużo stabilniej od dev przynajmniej na moim.

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=404643&highlight=Kenzo%2Fkate  jak ktoś lubi  się bawić to tutaj taki temat o 4k na global.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyniolus73 napisał:

No właśnie mam to gdzieś...nie widzę potrzeby bawić się w dev soft. gdy nie ma różnicy wielkiej i telfon mi świetnie chodzi...

Zenon - jakie nowości ? kamera w 4K no ok ćhoć jak sądze masz wówczas mniej klatek. Mnie antivir choci na stable. Co jeszcze ?

Nie sądze,ażeby było mniej klatek,30 sek to około 160MB,

co jeszcze? po prostu wszystko hula lepiej,zaraziłem się kiedyś miuipolską mając Rn2 i dziwiłem się jakie to problemy mają użytkownicy innych romów na tym telefonie:-)

Powiem inaczej,dałem Rn2 żonie,oczywiście aktualizowałem Jej tel. co tydzień(chociaż była zła na to) i zazdrościłem że ma tyle rzeczy do przodu,a ja na moim Kate nie mając aktualizacji jestem tak do tyłu z wszystkimi nowościami systemu,miałem taki moment że chciałem dać Jej Kate i z powrotem wziąć Rn2 bo bałem się,że nie dam rady zainstalować miuipolska:-)

Może jestem zarażony romem miuipolska ale jak udało mi się go wgrać to czuję się b.zadowolony że go mam i czekam z niecierpliwością do każdego piątku na następną aktualizację ;-)

Dnia 22.11.2016 o 15:43, Kyniolus73 napisał:

z tą praca jest problem bo o ile dobrze pamietam miui polska bazuje na chińskim dev wiec raz bedzie lepiej a raz gorzej w zależnosci od testowanych nowości. Mnie nic nie dolega w stable z GPS :), pamięci również ale może na 2 gb jest problem

Bazuje na global dev. bo na Kate nigdy nie było i nie będzie china dev.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niemożliwy w Twoich zapytaniach;-) , po prostu poczytaj na aktualizacjach miuipolska co mógłbyś mieć ,,konkretnie,,na ich romie a co masz obecnie na stable.

Mam Ci to przepisać? 

P.S

Nie rozumiesz że stable to taki stary dev. który wystarcza w zupełności a jak chcesz być na bieżąco z nowościami systemu to wgrywasz miuipolska ?

Edytowane przez Zenon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zenon napisał:

Jesteś niemożliwy w Twoich zapytaniach;-) , po prostu poczytaj na aktualizacjach miuipolska co mógłbyś mieć ,,konkretnie,,na ich romie a co masz obecnie na stable.

Mam Ci to przepisać? 

P.S

Nie rozumiesz że stable to taki stary dev. który wystarcza w zupełności a jak chcesz być na bieżąco z nowościami systemu to wgrywasz miuipolska ?

Syzyfowa praca...przeglądac nowosci ktore sie pojawiają co tydzień i porównywać z global stable. Pytałem o istotne zmiany które by miały przekonać ludzi na przejscie na niestabilna wersje.

W sensie czy skórka warta wyprawki (jak wiemy dev najnowsze bywają kapryśne i niestabilne, gdzie np wzrasta zużycie baterii lub zachowuje się telefon dziwnie)

Stable to podobnie jak z linuxem są wersje parzyste i nieparzyste więc do stable wchodza zmiany które nie wykazują problemów (mało lub brak błedów zgłaszanych przez usera). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyniolus73 napisał:

Syzyfowa praca...przeglądac nowosci ktore sie pojawiają co tydzień i porównywać z global stable. Pytałem o istotne zmiany które by miały przekonać ludzi na przejscie na niestabilna wersje.

W sensie czy skórka warta wyprawki (jak wiemy dev najnowsze bywają kapryśne i niestabilne, gdzie np wzrasta zużycie baterii lub zachowuje się telefon dziwnie)

Stable to podobnie jak z linuxem są wersje parzyste i nieparzyste więc do stable wchodza zmiany które nie wykazują problemów (mało lub brak błedów zgłaszanych przez usera). 

Jaka syzyfowa praca?przecież cotygodniowy hangelog o nowościach zawartych na miuipolska to 2 linijki do przeczytania i tam dowiadujesz się o zmianach,których Ty nie masz na stable,dlatego nic nie musisz porównywać tylko stwierdzasz czy Ci pasują czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Od około tygodnia używam MIUI Polska, zauważalne zmiany - pasek wyszukiwania w rozwijanym ekranie, nagrywanie w 4k, dłuższa praca na baterii, w moim przypadku nie działa uruchamianie aplikacji Google przez przytrzymanie środkowego przycisku, grzebałem we wszystkich możliwych ustawieniach i nie udało mi się go zmusić do działania. Ogólnie moim zdaniem warto :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kyniolus73 napisał:

zenon nie było tematu, więcej bici piany niż konkretnej odpowiedzi. Zostaje przy stable niczego mi nie brakuje :) 

przecież z góry założyłeś że zostajesz na stable,nawet jakby Acid dał ci wszystkie ,,konkrety,,to byś stwierdził,że bije pianę

po prostu nie masz odwagi i tyle w temacie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież z góry założyłeś że zostajesz na stable,nawet jakby Acid dał ci wszystkie ,,konkrety,,to byś stwierdził,że bije pianę
po prostu nie masz odwagi i tyle w temacie:-)

Zostaje bo nie widzę powodu konkretnego przejścia a nie ze się boję bo co to za filozofia... Po drugie wolę stabilny soft od nowości

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jbl485 napisał:

Wystarczyło przeczytać O MIUI Polska  i nie byłoby "bicia piany". Chociaż cała dyskusja jest w stylu "on woli brunetki a ja blondynki" 

ok o ile to dotyczy kazdego telefonu i jest aktualne to sensowne rzeczy byłyby:

  • Odblokowane dodatkowe funkcje Aparatu dla różnych urządzeń - rozumie ze te nagrywanie w 4K możliwe ( z tego co pamietam mozna tez użyc jakiejs zewnetrznej apki do tego)
  • Poprawione działanie GPS (Qualcommy)
  • Zoptymalizowane użycie RAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak to widzę 

Google camera do 4k tylko ściągnięta z alternatywnych sklepów z apkami bo w zwykłym go niema a jest kilka apek do kamery innych

GPS działa mi idealnie

U mnie wyłączenie optymalizacji miui w opcjach programistycznych sprawiło że optymalizacja ram jest lepsza i tak jagby programy szybciej się uruchamiały. Trochę zmienia się wygląd bateri i użycia danych mobilnych a ogólnie działa sprawniej.

Ale warto też testować wszystie softy to przecież zaletą tej marki jest.

Ja tam potrzeby miui polska nie widzę.To są nowe funkcje dostępne szybciej i lepsze tłumaczenie,aktualizacjie lepsze ale to każdy inaczej woli jeden woli raz a dobrze aktualizacjie stabilną a drugi chce szybciej nowości i aktualizacja szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem tylko jeszcze o poprawkach bezpieczeństwa bo są nowsze w miui polska i dev niż w gs ale to naturalne jest bo dev co tydzień powinien wchodzić a stable to nie wiem (1,2 miesiące)

14 minut temu, Kyniolus73 napisał:

Snajper no własnie ja też podobnie podchodzę, myślałem że np Zenon mi wyskoczy z 3-4 ciekawymi i użytecznymi funkcjonalnosciami których brak w global stable co by mnie mogło przekonac do porzucenia stabilnosci na rzecz nowosci :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyniolus73 napisał:

Snajper no własnie ja też podobnie podchodzę, myślałem że np Zenon mi wyskoczy z 3-4 ciekawymi i użytecznymi funkcjonalnosciami których brak w global stable co by mnie mogło przekonac do porzucenia stabilnosci na rzecz nowosci :)

Hehe,nie miałem nigdy stable,dlatego proponowałem Tobie poczytać na miuipolska o nowych,użytecznych funkcjonalnościach,bo pewnie coś byś znalazł dla siebie,teraz np.dodali czyszczenie powiadomień z ekranu blokady-moim zdaniem bardzo przydatne,chociaż sądzę że w przyszłym roku będziesz to miał na stable;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenon napisał:

Hehe,nie miałem nigdy stable,dlatego proponowałem Tobie poczytać na miuipolska o nowych,użytecznych funkcjonalnościach,bo pewnie coś byś znalazł dla siebie,teraz np.dodali czyszczenie powiadomień z ekranu blokady-moim zdaniem bardzo przydatne,chociaż sądzę że w przyszłym roku będziesz to miał na stable;-)

napisałbyś tak od początku :) że nie możesz porównać bo nigdy nie miałeś stable global i koniec tematu :) a przy okazji czy Miui polska obsługuje OTA gdybym już przeszedł na niego ? 

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kyniolus73 napisał:

napisałbyś tak od początku :) że nie możesz porównać bo nigdy nie miałeś stable global i koniec tematu :) a przy okazji czy Miui polska obsługuje OTA gdybym już przeszedł na niego ? 

Jak przejdziesz na miuipolska to do następnych aktualizacji OTA( ostatnio nie ma) nie jest potrzebna, bo nowszą ściągasz poprzez apkę aktualizacje(trzy kropki i tam rozwijasz menu) a najprościej ściągasz nowy rom na komp. i wklejasz poprzez kabel do pamięci telefonu i w apce aktualizacje ,,zainstaluj z pliku zip,,i masz gotowe;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...