Skocz do zawartości

MI4 LTE Czy orginalny?


Rudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  kupiłem używanego MI4 LTE 3/16. Jednak mam pewne wątpliwości co do oryginalności tego telefonu. Jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić czy jest oryginalny oprócz tego który już próbowałem?(załączam screen).
Również nie działa mi łączność LTE sprawdzałem na trzech różnych kartach SIM w różnych sieciach (Orange, T-mobile, Mobile Vikings).

mi4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rudy napisał:

Przed chwilą zrobiłem flash i wgrałem rom z http://en.miui.com/a-234.html. Więc domyślam się że jednak oryginalny.

Co z nie działającym LTE co może być tego przyczyną?

A czemu nie wgrałeś Xiaomi.eu?

Co do nie działającego LTE to może masz China Mobile i nie obsługuje częstotliwości Polskich, albo wersja WCDMA i nie ma LTE - gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Image trochw nie aktualne bo wersja CT potem byla i jest u nas popularna i wspiera nasz LTE a nawet wiecej niz CU ma bandow.
Ale masz racje wystarczy na pudelku zobaczyc czy nie ma opisu WCDMA lub poprostu podac tu model dokladny z pudelka i powiemy jaka to wersja.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Jeszcze można pod baterią sprawdzić jak się nie ma pudełka

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie spodu pudełka powinno pomóc. Choć w tym przypadku jeśli jest to WCDMA, ktoś zmienił nazwę w informacji to i pudełko może być podmienione. @Rudy sprawdz co pisze w Ustawienia>sieci komórkowe>Preferowany typ sieci. Jeśli tam jest tylko 2G i 3G to masz model WCDMA. W informacji o urządzeniu to i ja mogę sobie LTE wybrać :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, ktoś też miał problem taki, że nie działało LTE, plamki na wyświetlaczu i jeszcze coś z przyciskami ekranowymi było. LTE wróciło jak wgrał chiński soft.

  Mi 4 LTE nie działa, guziki systemowe

Druga sprawa, jak nie działa Ci LTE w T-Mobile, a on mówi, że mu działało. To zwrot, kupowałeś na odległość więc masz prawo zwrócić towar, tym bardziej, że masz poparte tym, że to LTE nie dział i to ściema.

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To co on se tam napisał że nie przyjmuje zwrotów to se może wiesz gdzie wsadzić :D Sam fakt co tam dopisał pod aukcją świadczy że to trefny telefon i że kilka razy wystawiał to znaczy że miał zwroty. Daj negatywa, załóż spór i czekaj nic nie tracisz a możesz zyskać. A gdybanie na forum nic Ci nie da.



Ustaw jak u mnie LTE/GSM auto (PRL) I restart tel. Jak to nie pomoze, usun apny i restart jeszcze raz, a dalej jak bedzie lipa to mozesz ustawic dla modelu wcdma wartosc tam, ale nie wiem ktora bedzie prawidlowa. Moze wtedy chociaz 3G ruszy.
Moze ktos podac jak ma dla modelu wcdma i mu 3G dziala ktora wartosc ma?


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk





Ja dla MI4C mam od początku:
e083296d75eea125eb88e661724b36b7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Hmm? Zarówno CHINA TELECOM inaczej CT jak i CHINA UNICOM czyli CU wspieraja nasze pasma WCDMA jak i LTE, no poza B20 w LTE czyli 800 ale to chyba wiadomo, a tak LTE u nas w PL I DE działa na 100% na obu wersjach.

Wersja LTE ma 2GB ramu i 16GB Rom a WCDMA ma 3/16GB i wiadomo ze nie obsluguje LTE.

No ale to sie patrzy przed zakupem czy ma opis/tytuł Mi4 4G czy ma w tytule 3G oversas edition lub WCDMA.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Czyli MI4 3/16 to WCDMA na 100% ? To wszystkie aukcje na allegro w których jest podane MI4 3/16 TD-LTE to wprowadzanie w błąd i oszustwo ? Bo teraz jak przeglądałem to jest ich multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2016 o 13:50, Redmi2 napisał:

Nie wiem, nie bede sie przy tym upieral, bo moze byc jakas wersja 3/16 lte.

Ale na wszelakich nie polskich sklepach np geekbuying,everbuying,gearbest, banggood wersja 3/16 to zawsze oznaczona jest jako OVERSAS EDITION LUB INTERNATIONAL LUB WCDMA, zarowno w opisie i tytule sa wymienione tylko WCDMA I GSM, bez lte(bez td-lte jak i fdd-lte)

Natomiast wersja 2/16 to wersja LTE, sa 2 modele CU I CT i oba obsluguja LTE w PL.

A oznaczenie TD-LTE nie ma tu znaczenia bo ja na swoim MI4 2/16 LTE CU mam oznaczenie TD-LTE i podany model i lte działa w play i orange. A brat ma wersje 2/16 CT i takze ma napis na klapce TD i model i LTE w PLAY mu działa.

Ale obaj mamy wersje 2/16 LTE.

JEST TAKZE wersja 3GB ramu i 16 rom i tam ma oznaczenie WCDMA lub 3G lub OVERSAS edition i nie ma ona obslugi lte, a co jest napisane na klapce tel nie wiem, nie mialem wersji wcdma.

Na allegro tak jak wiele sklepów w PL przeklepuje poprostu dane, nie patrzac na opis itp, tak jak mialo juz 3 znanych sklepach gdzie MI MAX international mial wpisane duzymi literami ze obsluguje B20, co nie jest prawda. Co sprawdzilem sam a i zagraniczne sklepy nie wypisuja tego bandu przy mi max international, tylko u nas :-) bo uznano ze dopisek international oznacza obecnosc b20, tak samo mi5 international nie posiada b20.

Ale upieral sie nie bede bo sam takze mam mi max 2/16 ktorego nawet nie ma na stronie oficjalnej xiaomi do tej pory. Wiec moze i jest jakas 3/16 lte mi4 w co jednak watpie. Moim zdaniem jest to tak naprawde wersja wcdma i tyle i to chyba w dodarku uszkodzona, tym bardziej ze znalazlem tylko na 2 stronach z koncowka es niby mi4 3/16 4G np na es.xiaomidevices.com, a tak to wszedzie jest to wcdma.

A w tym wypadku celowo nie zostawiono tylnej oryginalnej obudowy, gdzie jest podany model np 2014719 i wtedy mozna dojsc jaka to wersja, ani pudelka gdzie jest imei, serial number,meid i kod zdrapka oraz podane bandy i takze model telefonu jak wyzej, nie ma takze tych najklejek.

Dodatkowo na zdjeciach tel jest bez karty sim, w opisie dorzucane wiadonosci o dziwnym zanikaniu na play a w t-mobile ok. Kolejna sprawa jakis serwis? Jaki i w jakim celu? Oraz bajka ze dogadal sie z producentem i kupil i nich na stronie :-) samo to swiadczy o tym ze kreci i ze cos jest nie tak z telefonem

Zreszta widac na fotkach xiaomi.eu wiec czemu u niego dzialalo a u tego co kupil nie? Ani na xiaomi.eu ani na globalu, zabiegi ze zmiana preferowanych pasm takze nie pomogly.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja mam 3/16 gb, lte mam nawet działa :D

Edytowane przez regit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, regit66 napisał:

Klapkaa TD - LTE 2014719 2014CP5143

Pudełko mogę zrobić w piątek bo nie ma mnie w domu.

Screenshot_2016-11-23-18-56-02-483_com.android.settings.png

 

Nie widzę żebyś miał LTE, to że sobie ustawisz w opcjach to nic nie znaczy. Na obrazku jak byk jest HSPA+ czyli 3G. Może to twoje aukcje na allegro z tymi trefnymi MI4 LTE ;)

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...