Skocz do zawartości

Wyłączanie każdej aplikacji w tle


kokokola

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od używanej aplikacji, zajętości ramu, praktycznie każdy powrót do zminimalizowanej aplikacji kończy się restartem. 
W przypadku feedly, restart następuje nawet używając klawisza powrót. 

Sprawdzałem na wielu romach, obecny to 6.9.29 z miui 8.1

Restart nastepuje olewając czy aplikacja ma być zablokowana czy nie.
Czy zmiana romu na CM coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 16:53, kokokola napisał:

Niezależnie od używanej aplikacji, zajętości ramu, praktycznie każdy powrót do zminimalizowanej aplikacji kończy się restartem. 
W przypadku feedly, restart następuje nawet używając klawisza powrót. 

Sprawdzałem na wielu romach, obecny to 6.9.29 z miui 8.1

Restart nastepuje olewając czy aplikacja ma być zablokowana czy nie.
Czy zmiana romu na CM coś pomoże?

Jak przechodziłeś między ROMami to robiłeś pełny WIPE ? Zrób pełny WIPE to powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm Oszczędzanie wyłączone, kombinowałem na każdy możliwy sposób. Rom xiaomi.eu

@slimozis Tak, pełen wipe był robiony za każdym razem jak instalowałem na nowo roma. 

Myślę czy instalacja CM nie będzie lepszym rozwiązaniem bo problem jest mega uciażliwy jak nie przychodzą powiadomienia z 90% aplikacji bo są ubite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kokokola napisał:

@kamillm Oszczędzanie wyłączone, kombinowałem na każdy możliwy sposób. Rom xiaomi.eu

@slimozis Tak, pełen wipe był robiony za każdym razem jak instalowałem na nowo roma. 

Myślę czy instalacja CM nie będzie lepszym rozwiązaniem bo problem jest mega uciażliwy jak nie przychodzą powiadomienia z 90% aplikacji bo są ubite.

Bardzo dziwna sprawa..... skoro nie masz trybu oszczednego, na aplikacjach klodki.... cos gdzies musi byc nie tak. Cos Ci blokuje i ubija, tylko co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kamillm napisał:

Bardzo dziwna sprawa..... skoro nie masz trybu oszczednego, na aplikacjach klodki.... cos gdzies musi byc nie tak. Cos Ci blokuje i ubija, tylko co.

Tylko co, zakupiłem sobie dodatkowo zegarek pebble i boje się, że ten telefon jest bezużyteczny jak nie znajdę rozwiązania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie ustawienia oszczędzania baterii w panelu sterowania. Jak coś to jest cm13, cm14.1, więc nie martw się.Ale i tak na miui nie powinieneś mieć takich objawów.zdobądź też czy przez przypadek nie zaznaczyłeś opcji "NIE zachowuj działań" czy jakoś tak kiedyś też to przez przypadek zrobiłem i miałem taki sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, senq napisał:

Sprawdź dokładnie ustawienia oszczędzania baterii w panelu sterowania. Jak coś to jest cm13, cm14.1, więc nie martw się.Ale i tak na miui nie powinieneś mieć takich objawów.zdobądź też czy przez przypadek nie zaznaczyłeś opcji "NIE zachowuj działań" czy jakoś tak kiedyś też to przez przypadek zrobiłem i miałem taki sam problem

Przeryłem wszystkie ustawienia, wygląda jakby było okej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kokokola napisał:

Jak mniemam chodziło o te ustawienia ze zrzutu niżej. 

Absolutnie nic to nie zmienia. 

Screenshot_2016-11-27-22-53-53-649_com.miui.powerkeeper.png

Nie, nie o to chodzi. Wejdź w Oszczędzanie w aplikacjach ale z poziomu Panelu Sterowania. Będziesz miał możliwość wskazania konkretnej aplikacji i dla niej wyłączenia optymalizacji pracy w tle. Coś jak na SS z moimi ustawieniami dla Navime.

IMG_20161128_165520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zielonyBB napisał:

Nie, nie o to chodzi. Wejdź w Oszczędzanie w aplikacjach ale z poziomu Panelu Sterowania. Będziesz miał możliwość wskazania konkretnej aplikacji i dla niej wyłączenia optymalizacji pracy w tle. Coś jak na SS z moimi ustawieniami dla Navime.

IMG_20161128_165520.jpg

To mam zaznaczone, aplikacje zachowują się dokładnie w taki sam sposób. No może uwalniane są nie od razu, ale nie zmienia to praktycznie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zielonyBB napisał:

No to ja nie mam pomysłu. Jesteś chyba jedyny u którego, jak piszesz, nie daje to żadnego efektu. To musi działać i działa. Spróbuj może jeszcze dodania apek do autostartu lub/i upgrade MIUI do współczesnej wersji.

Wysłane z MI5
 

Nic nie pomogło. Sam równiez nie mam pojęcia co się mogło dziać. 
Po wczorajszej batalii z aktualizowaniem systemu, czyszczeniem etc doszedłem do wniosku, że spróbuję CM od TS i jak tutaj wygląda ten problem no i go nie ma. 
Można uznać, że wątek do zamknięcia bo póki co nie planuję powrotu do miui (o ile obecny rom dalej będzie sprawować się dobrze), a jeśli nawet ktoś wpadnie na rozwiązanie to nie mam jak tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kokokola napisał:

Nic nie pomogło. Sam równiez nie mam pojęcia co się mogło dziać. 
Po wczorajszej batalii z aktualizowaniem systemu, czyszczeniem etc doszedłem do wniosku, że spróbuję CM od TS i jak tutaj wygląda ten problem no i go nie ma. 
Można uznać, że wątek do zamknięcia bo póki co nie planuję powrotu do miui (o ile obecny rom dalej będzie sprawować się dobrze), a jeśli nawet ktoś wpadnie na rozwiązanie to nie mam jak tego sprawdzić.

cm rozwiazuje jakiekolwiek problemy z miui i telefonem ;D W przypadku mi4c oczywiscie, cm13 zainstalowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kamillm napisał:

cm rozwiazuje jakiekolwiek problemy z miui i telefonem ;D W przypadku mi4c oczywiscie, cm13 zainstalowales?

Tak, dokładnie tego roma. Chwila zabawy była z wyrzuceniem roota, ale udało się bez problemów. Skok wydajności jest mocno zauważalny no i zero problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Antyhaker napisał:

Jeśli mogę zapytać - jak go wyrzucałeś, że miałeś z tym zabawę? To jest dosłownie kilka kliknięć :P

W sumie to fakt tylko najpierw musiałem się upewnić że rom nie przechodzi walidacji safetyNet, później root checker dla pewności czy root włączany z poziomu ustawień działa no i instalacja super su i wywalenie go (tutaj musiałem dwa/trzy razy wymusić usunięcie bo wisiało w nieskończoność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...