Skocz do zawartości

Xiaomi Red Rice nowy kupiony w chinach 2 dni temu


McDoGG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na sprzedaż oferuję nowiutkiego Xiaomi Red Rice WCDMA. Telefon kupiłem osobiście w Chinach 13 lutego tj. 2 dni temu :) Telefon jest oryginalny (sprawdziłem na stronie producenta numer seryjny). Telefon jest nieużywany, kupiłem go na odsprzedaż. Wszystkie akcesoria fabrycznie zapakowane. Data produkcji na na baterii 17 styczeń 2014. Telefon posiada DUAL SIM i obsługuje darmowy internet w Polsce Aero2!

Link do aukcji allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-red-rice-hongmi-wcdma-bydgoszcz-nowy-aero-2-i3979606971.html

Cena poza allegro 779 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany tym fonkiem, tylko jak tu Ci uwierzyć na słowo?

Pytanie do znawców i użytkowników RR:

Jak myślicie czy przez tą stronkę http://order.xiaomi.com/service/scode można faktycznie potwierdzić autentyczność fona?

Pozdrawiam

p.s. - nawet pasuje mi kupić go przez Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był z Bydgoszczy to na 100% bym Cię odwiedził. A tak jechać pół Polski - nie wchodzi w rachubę.

Ja nie za bardzo kumam jak ugryźć twoje zapewnienie że jest oryginalny bo Ty sprawdzałeś. Póki co mam tylko twoje słowo, co innego gdybym kupował u Ciebie po raz kolejny wtedy to co innego.

Co do Allegro to zgadza się - ale gdyby okazało się że jest inaczej niż zapewnia sprzedający (choć nie twierdzę że tak jest - mam obawy, chyba mam prawo mieć obawy? skoro jest tylko póki co słowne zapewnienie sprzedającego) mógłby nie przyjąć pod pretekstem zmiany romu - nieautoryzowanego grzebania w nim i będzie po programie ochronnym. Pieniądze będą zamrożone a ja będę się bawił w kotka i myszkę.

Przepraszam jeśli uraziłem sprzedającego/oferującego ten telefon, ale Twoje zapewnienie słowne mi nie wystarcza.

Pozdrawiam i liczę na jakiś konkretny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz trochę racji z tym grzebaniem, bo tego program ochronny mógłby nie objąć.

Z drugiej strony jeśli Ci na prawdę zależy i powiesz kupującemu "kupię na 100%, jeśli sprawdzić dla mnie..." to ja bym już umieścił baterię w telefonie i wykonał jakieś tam kroki, aby swoje potencjalnego klienta zapewnić na 100%.

Inaczej kupuje się bieliznę, zaś inaczej telefon Chiński, który na tym samym rynku jest podrabiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załóżmy że tak by zrobił.

Ale weź pod uwagę drugi scenariusz, a mianowicie blade pojęcia sprzedającego o tym (nie wiemy czy jest tylko handlarzem, czy osobą siedzącą w temacie).

Jeden błąd i albo sobie uwali telefon, albo będzie musiał siedzieć kilka godzin w celu przywrócenia fabrycznej sprawności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie w swoich fonach ile znaków ma numer seryjny? ja tego telefonu nie mam ale ze zdjęć wynika że ma kkilkanaście znaków. A na stronie trza podać kod 20 znakowy więc sprzedający/oferujący nie mógł sprawdzić go po numerze seryjnym

pozdrawiam

p.s. - no chyba że się mylę, to przepraszam i poprawcie mnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie w swoich fonach ile znaków ma numer seryjny? ja tego telefonu nie mam ale ze zdjęć wynika że ma kkilkanaście znaków. A na stronie trza podać kod 20 znakowy więc sprzedający/oferujący nie mógł sprawdzić go po numerze seryjnym

pozdrawiam

p.s. - no chyba że się mylę, to przepraszam i poprawcie mnie :oops:

Kolego

Numer seryjny nic Ci nie da, nie sprawdzisz dzięki niemu oryginalnosci.

Liczy się kod spod zdrapki.

Sprawdzimy nim oryginalność telefonu.

System xiaomi pokaże nam ilość wpisywanego kodu spod zdrapki.

Jeśli będzie to 1 wpisanie, oznacza iz telefon jest oryginalny.

Natomiast jeśli kod będzie wpisywany 5 czy 2500 czy 1000000 razy, oznacza ze masz podrobke.

@kulig007 Także jeśli kod jest nie zdrapany w jaki sposób sprzedawca sprawdził telefon ze jest oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, troszkę niezrozumiale dopisałem.

Masz oczywiście rację, że niezdrapany kod - to opcja trochę niemożliwa,by sprawdzić autentyczność.

Chyba, że jest jakiś inny sposób, skoro sprzedający kupił osobiście tel w Chinach.

---edit---

Albo sprzedający zrobił foto zestawu, a dopiero potem zdrapał kod i po tym weryfikował. Nic o tym nie wspomniał, więc można przypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprawdziłem po numerze seryjnym z pudełka na stronie podanej w tym temacie. Wyskoczyła informacja że telefon został zakupiony przez internet z oficjalnej dystrybucji Xiaomi dnia 30 stycznia o godzinie 9.56. Gdyby był fake to by wyskoczyła informacja, że numer seryjny był wklepany kilkukrotnie. I nie jestem jakimś komisem tylko osobą prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć 100% pewność przy zakupie, że zamawiany towar nie jest podróbą należy złożyć zamówienie przez stronę Xiaomi - ale żeby to zrobić trzeba być w Chinach i mieć elegancki, chiński adres. Można też zamówić z ibuygou, które jest oficjalnym partnerem Xiaomi czy też spemall.com. Inne drogi kupna niosą ze sobą pewne ryzyko.

Co to oferowanego telefonu - wydaje się w porządku. Oczywiście oryginalność potwierdzi się na 100% wgrywając polski ROM i sprawdzając kod z pod zdrapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @McDoGG trochę się "pogubił" w zeznaniach.

Informacje, które umieścił na aukcji pochodzą z http://order.xiaomi.com/service/imei

Podaje się tam IMEI oraz SN telefonu i wyskakuje nam kiedy telefon był kupiony w oficjalnej sprzedaży Xiaomi.

Natomiast reszta użytkowników ma na myśli weryfikację poprzez zdrapanie hologramu z pudełka telefonu i weryfikację kodu na

http://order.xiaomi.com/service/scode

@McDoGG dla pewności możesz wykonać jeszcze ta drugą weryfikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Rzeczywiście jest tak jak piszesz. Linki do sprawdzenia są bardzo podobne. Cały czas chodziło mi o link http://order.xiaomi.com/service/imei i na tej stronie został wpisany numer seryjny telefonu. Jak widać było na zdjęciu na allegro zdrapka nie została zdrapana, ponieważ zamierzałem telefon sprzedać jako nowy. Zresztą telefon jest już zarezerwowany. Jutro przyjeżdża kupiec. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...