Skocz do zawartości

Problem z instalacją oficjalnego ROMu


Spookie

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź do 

ponieważ zamknięto mi temat.

 

Zgodnie z zaleceniem odpowiadającego rozpoczęłam proces, wszystko cacy aż do punktu:

"6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu"

Trzymanie klawiszy głośność + i power sprawiało tylko tyle, że komórka się z powrotem włączała. Po którejś z kolei próbie wyłączenia i wciskania tych dwóch przycisków... jest teraz martwa. Czarny ekran i wcale już nie chce się włączyć. Nie reaguje też na podłączanie do prądu. Nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo to jest niepokojące. 

 

Edit: Nie pojawiło mi się za żadnym razem żadne menu serwisowe, więc obstawiam, że nie jest to pożądany efekt.

Edytowane przez Spookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu instrukcja twierdzi, że powinnam mieć tu jakieś menu serwisowe (i wybór opcji download)? Nic takiego się nie pojawiło. 

Telefon jest podłączony do komputera przez USB, ale komputer widzi go jako "Unknown USB Device (Device Decriptor Request Failed)". MiFlash nie widzi go wcale.

Edit: I jeśli mam jakoś inaczej wchodzić do tego menu... To bardzo proszę mi powiedzieć w jaki sposób mam przywrócić komórkę do życia, żeby to zrobić.

Edytowane przez Spookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Spookie napisał:

To czemu instrukcja twierdzi, że powinnam mieć tu jakieś menu serwisowe (i wybór opcji download)? Nic takiego się nie pojawiło. 

Instrukcja mówi prawdę, każdemu w redmi 3/pro to działa, w 3s też tylko w 3s nie działa przejście do download z tego menu. Twój rom jest nieprzewidywalny, ale to menu powinno się dać uruchomić, włączając telefon trzymając jednocześnie vol+ i power.

Próbowałeś bardzo długo przytrzymać power, tak co najmniej 1 minutę? Albo trzymając równocześnie vol+ i vol- podłączyć telefon do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Redmi 3s tylko Redmi 3 Pro. Udało mi się według powyższych wskazówek przywrócić telefon do życia. Dziękuję.

Podczas instalacji utykam teraz na wejściu do fastboota (wyświetla się królik z papaszką), odpalam  enter-edl.cmd (porada Pana Zexon77), samo się zamyka, a komórka zaraz się automatycznie włącza. W żadnym momencie tego procesu odświeżanie MiFlasha nie wykrywa urządzenia. Ponoć problem z zablokowanym bootloaderem, ale z kolei czytałam, że majstrowanie przy tymże pozbawi mnie prawa do gwarancji. 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

W międzyczasie skontaktuję się ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Spookie napisał:

Ponoć problem z zablokowanym bootloaderem, ale z kolei czytałam, że majstrowanie przy tymże pozbawi mnie prawa do gwarancji. 

Gdzie kupowany? Zarówno samo Xiaomi, jak i np oficjalny polski dystrybutor (ABC Data) zezwalają na unlock bootloadera i wykonanie tego nie pozbawia praw gwarancyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś Bioconsortium.co.uk

Ale mam nowe info: Skorzystałam z instrukcji tutaj: http://xiaomitips.com/guide/how-to-put-redmi-note-3-into-edl-mode/ i kilka razy próbowałam włożyć kabel i baaardzo szybko wcisnąć klawisze vol plus i minus i za którąś próbą się udało :D MiFlash widzi teraz urządzenie "COM3". 

Teraz dwa pytania:

Jeśli mój sprzedawca uważa, że bawienie się bootloaderem pozbawi mnie jego gwarancji... to czy w ogóle robienie czegokolwiek dalej mi ją przekreśli? Rozumiem, że instalacja nowego ROMu automatycznie wyczyści mi komórkę, wszystkie moje dane na niej, ustawienia etc. i przywróci ją do stanu "fabrycznego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu gwarancję traktował bym z duuuużym przymrużeniem oka, a jeśli telefon został przysłany z Rumi, to możesz ją sobie darować. 

Jeśli masz w MiFlash com3 to jesteś na dobrej drodze :-)

Dane niestety polecą w siną dal, chyba że miałaś skonfigurowane konto xiaomi z backapem w MiCloud - wtedy dane można przywrócić z chmury. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłany został z Wielkiej Brytanii... Co nawiasem mówiąc niestety wydłużyło czas przesyłki z obiecanych 24h do półtora tygodnia (bo zresztą nie poszło kurierem, za którego zapłaciłam, tylko pocztą...). Myślę, że poczekam co sprzedawca odpowie i wtedy się zdecyduję. Przeżyłam z tą usterką już tyle czasu, wytrzymam jeszcze chwilę :( 

Przynajmniej już wiem jak zacząć w razie czego, za co bardzo dziękuję :)

Mam backup w MiCloud, ale sprawdzę jeszcze czy na pewno wszystko co ważne tam jest.

Prosiłabym, jeśli można, o nie zamykanie na razie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spookie napisał:

Jeśli mój sprzedawca uważa, że bawienie się bootloaderem pozbawi mnie jego gwarancji... to czy w ogóle robienie czegokolwiek dalej mi ją przekreśli? Rozumiem, że instalacja nowego ROMu automatycznie wyczyści mi komórkę, wszystkie moje dane na niej, ustawienia etc. i przywróci ją do stanu "fabrycznego"?

Ale przecież ty na razie nie bawisz się bootloaderem i wgrywasz oficjalny rom producenta jakim jest global. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooook. Zwracam uwagę, że mówicie do laika :D 

Rozumiem tylko, że bootloader to trochę tak jak w komputerze w BIOSie albo UEFI ten element, który decyduje skąd komputer wczytuje kod najpierw po uruchomieniu się (czyli np. ustawiamy CD-ROM, jeśli chcemy odpalić instalkę Windowsa z płyty). Dobrze mówię? Ale obiło mi się też cośtam o oczy, że bootloader ma bronić przed nieautoryzowanymi aktualizacjami systemu. 

To jak to jest w końcu? Ingeruję w niego instalując Globala, czy nie? Panowie powyżej nie wyglądają na przekonanych, Pan FromWP mówi, że można... Czy mogę założyć, że bootloader nie ma nic do rzeczy, skoro wgrywam oficjalny soft? Ale tak uczciwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spookie Nie ingerujesz w żaden sposób w bootloader instalując Globala przez MiFlash. A na odpowiedź od sprzedawcy nie ma co liczyć, był kiedyś temat na forum na temat tego sprzedawcy, tylko pod inną nazwą. Niestety wątku już nie ma, to chyba przez to, że właściciel straszył na forum prawnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podjęłam dzisiaj próbę instalacji ROMu. Dotarłam spokojnie do etapu królika w papaszce, włączyłam Flash w MiFlashu i pasek postępu rozpoczął swój powolny spacer w prawo. Po czym w pewnym momencie ekran komórki zmienił się z królika na logo mi.com, a MiFlash pokazał status "$pause". Odczekałam 10 minut. Nic się nie zmieniło. Przyciskanie i przytrzymywanie przycisku power sprawia, że ekran przez chwilę wygląda jakby komórka miała się włączyć, ale potem znowu wraca do "mi.com" i poniżej "powered by android" i na tym etapie pozostaje. Przytrzymanie power i vol- żeby wrócić do królika, wraca do królika, ale MiFlash i tak jest ciągle spauzowany.

Edit: Chciałam spróbować od nowa, więc zamknęłam MiFlash i otworzyłam go od nowa. Teraz pokazuje komunikat widoczny w załączniku.

SHU_Onm3jd.jpg

Edytowane przez Spookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...