Skocz do zawartości

Losowa utrata zasięgu sieci komórkowej


Spookie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam temat, bo co prawda znalazłam na forum pojedyncze wzmianki o problemach z zasięgiem, jednak w tematach o innych modelach i zupełnie innych usterkach. A kiedy próbuję szczegółowego wyszukiwania słówka "zasięg" w dziale Redmi 3 Pro, nieodmiennie strona pokazuje mi komunikat o błędzie.

Opis problemu: Telefon Xiaomi Redmi 3 Pro zakupiłam w lipcu i problem występuje od samego początku. Kiedy używam transferu danych w sieci komórkowej telefon traci co jakiś czas (losowo, czasem jest to 5 minut, czasem 10, bardzo różnie) zasięg sieci komórkowej (nie mylić z połączeniem z internetem - widzę komunikat No service, emergency calls only) na około minutę. Nie ma tu wiele więcej do powiedzenia, chętnie wykonam jakiekolwiek czynności "diagnostyczne", jeśli ktoś coś podpowie :) Czy to wina "syfiastego" ROMu? Co złe tłumaczenie może mieć do zrywania zasięgu?

Co ciekawe, byłam w październiku w Albanii i używałam przez tydzień internetu z tamtejszej sieci komórkowej T-Mobile i nie zaobserwowałam wcale występowania tego problemu. To kazało mi sądzić, że może jest coś nie tak z moją (tutejszą) kartą SIM, więc wymieniłam ją na nową. Niestety, to nie pomogło.

Wersja systemu: MIUI Global 7.3 Stable 7.3.1.0.0. (LHPCNDD)

Sieć z której korzystam: Plus GSM

Edytowane przez Spookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź leży tutaj >> 

1 minutę temu, Spookie napisał:

MIUI Global 7.3 Stable 7.3.1.0.0. (LHPCNDD)

<< jest to nieoficjalne zasyfione (tzw. syfmiui) oprogramowanie wgrane przez jakiego dystrybutora. 

Instalacja czystego software za pomocą aplikacji MiFLash powinna rozwiązać Twoje problemy. Tutoriale, jak to zrobić znajdziesz na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...