Skocz do zawartości

8.x.x xiaomi.eu stable - opinie


kamillm

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, markus420 napisał:

Używa ktoś wersji 8.1.2? Są jakieś widoczne zmiany? Zmieniło się coś w zarządzaniu bateria? Myślę nad powrotem z CM i zastanawiam się nad tą wersja stable.


Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Używam, czy coś się zmieniło nie wiem. Ja mega dużo nie używam telefonu, ostatnie ladowanie 1 dzien i 15h temu i jeszcze 47% baterii jest. Wczoraj siedziałem na necie może z 30 minut + pare telefonow + prae smsow. Na razie od tygodnia nic mi sie nie wykrzaczylo na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, Eduardo napisał:

Pojawiła się stabilna wersja 8.1.3 China. Pozostaje czekać na wersję od xiaomi.eu. Według changelog są tylko poprawki w  zabezpieczeniach.

Ja zostaje chyba na 8.1.2 - dziala mi naprawde stabilnie, cholera wie co tam napsuja przy okazji aktuliazacji zabezpieczen ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak negatywnie ;) Może więcej poprawią niż napsują. Ale ten changelog naprawdę obszerny przy tej 8.1.3.0 tak jak i dla wersji 6.12.22 też szaleją umieszczają informacje o zmianie w aplikacji forum MIUI :D Zaczyna mi to przypominać changelog jaki był dla każdej wersji FW PS3 "This system software update improves system performance" :D

Chyba teraz wszyscy dev zajmują się N dla MI5 i nie ma czasu na poprawki czy usprawnienia dla innych modeli :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma usunięty. Jakiś koleś coś tam napisał na xiaomi.eu że nie działa MTP, ja nie zdążyłem jeszcze tego sprawdzić :D 

EDIT: Sprawdziłem u mnie wymienione problemy przez tego kolesia nie mają miejsca, wszystko działa. Czyli kolejny raz komuś się tylko coś wydaje :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było żadnych problemów z wersją 8.1.3.0. W tym wątku są wpisy że jakieś FC są ale możliwe że to występuje po zmianie na inny język, na naszym i angielskim nie miałem żadnych błędów.

https://xiaomi.eu/community/threads/update-mi-4c-8-1-3-0-stable.36908/#post-341685

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam na swoim mi4c zainstalowane Miui 8.0.5.0 stab, chcę przejść na najnowsze 8.1.3.0 stab. Czy wystarczy, że w TWRP zainstaluję wcześniej wrzuconą z poziomu komputera instalkę 8.1.3.0, czy muszę zrobić wcześniej wipe (tutaj pytanie czy czyścić wszystko, czy tylko częściowo - zależy mi na danych), albo instalować przez MIflasha? Jak zrobić, żeby nie skopać niczego, a jednocześnie zachować dane? Dodam, że kopię zapasową Miui oczywiście zrobię przed instalacją.

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XYZ napisał:

czy muszę zrobić wcześniej wipe

Ja zawsze robie WIPE przed isntalacja i po ale wtedy z internal storage, ale to ja tak robie Ty nie musisz. Jesli chcesz zachowac dane ktore masz w pamieci telefonu nie rob WIPE z internal storage, a ogolnie to lepiej zrob sobie backup danych na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Jesli chcesz zachowac dane ktore masz w pamieci telefonu nie rob WIPE z internal storage

Czyli zrobic wipe wszystkiego poza internal storage, a wtedy aplikacje i dane zostaną zachowane, tak?
Jeszcze jedno, czy mogę zrobić aktualizację przez aplikację Aktualizację? Wcześniej wrzucę przez PC instalkę.
 

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, XYZ napisał:

Czyli zrobic wipe wszystkiego poza internal storage, a wtedy aplikacje i dane zostaną zachowane, tak?
Jeszcze jedno, czy mogę zrobić aktualizację przez aplikację Aktualizację? Wcześniej wrzucę przez PC instalkę.
 

Jesli zrobisz wipe data to rowniez usuniete zostana aplikacje z ich danymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Ja zawsze robie WIPE przed isntalacja i po ale wtedy z internal storage, ale to ja tak robie Ty nie musisz. Jesli chcesz zachowac dane ktore masz w pamieci telefonu nie rob WIPE z internal storage, a ogolnie to lepiej zrob sobie backup danych na wszelki wypadek :)

A co do aplikacji Aktualizację, to czy też tak mogę zainstalować nową aktualizację z wcześniej pobranego pliku?
Znalazłem coś takiego:

Cytat

Aktualizacje systemu robi się już poprzez aplikację Aktualizacje (Updater) w folderze Narzędzia (Tools) w smartfonie: a) trzeba wpierw pobrać nową aktualizację na PC stąd https://miuipolska.pl/download/, b ) następnie skopiować ją do pamięci smartfona, c) potem już wejść w aplikację Aktualizacje klikamy w prawym górnym rogu w trzy kropki, tam w Zainstaluj aktualizację z pliku zip (wskazujemy na wspomnianą aktualizację z rozszerzeniem (zip) wyświetli się komunikat, że potrzebny jest restart co też czynimy klikając w Teraz (lub przytrzymując klawisz Power i wybierając Restartuj) system się zrestartuje i zaktualizuje (czekamy cierpliwie).

Czy tak robiąc, bez wipe'a też będzie OK, czy system będzie wtedy jakoś obciążony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XYZ napisał:

A co do aplikacji Aktualizację, to czy też tak mogę zainstalować nową aktualizację z wcześniej pobranego pliku?
Znalazłem coś takiego:

Czy tak robiąc, bez wipe'a też będzie OK, czy system będzie wtedy jakoś obciążony?

Mozesz prze updater. Ja jestem zwolennikiem przez twrp z full wipe bo wtedy masz pewnosc ze wszystko jest jak nalezy i nie zostaja zadne smieci po poprzednim sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kamillm napisał:

Mozesz prze updater. Ja jestem zwolennikiem przez twrp z full wipe bo wtedy masz pewnosc ze wszystko jest jak nalezy i nie zostaja zadne smieci po poprzednim sofcie

No ale wtedy wszystko przepada, łącznie z danymi aplikacji i kont. Wszystko trzeba wprowadzać na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XYZ napisał:

No ale wtedy wszystko przepada, łącznie z danymi aplikacji i kont.

To zrob sobie backup. Wiekszosc aplikacji teraz ma taka funkcje w czym problem.

1 minutę temu, XYZ napisał:

Wszystko trzeba wprowadzać na nowo...

Ale gwarantuje to bezproblemowy telefon. Wybrac musisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamillm napisał:

To zrob sobie backup. Wiekszosc aplikacji teraz ma taka funkcje w czym problem.

Ale gwarantuje to bezproblemowy telefon. Wybrac musisz sam.

Backup miui mam zrobiony. Czy po instalacji nowej wersji systemu taką kopię zapasową mogę przywrócić, i mieć dostęp do starych danych aplikacji na nowym systemie (ustawienia/dodatkowe ustawienia/ kopia i kasowanie danych/ kopia zapasowa systemu MIUI)?

PS. Zrobiłem przez updater aktualizację do 8.1.3.0. Zauważyłem brak płynności z poprzedniej wersji, czy to wina nie zrobienia wipe'a w twrp?
PS 2. W wersji 8.1.3.0 nie ma opcji slow motion, ponadto aplikacja Here włącza się dopiero po restarcie telefonu.

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, XYZ napisał:

PS. Zrobiłem przez updater aktualizację do 8.1.3.0. Zauważyłem brak płynności z poprzedniej wersji, czy to wina nie zrobienia wipe'a w twrp?
PS 2. W wersji 8.1.3.0 nie ma opcji slow motion, ponadto aplikacja Here włącza się dopiero po restarcie telefonu.

Gdybys mnie sluchal zrobil wipe zainstalowal xiaomi.eu z TWRP i znowu wipe to cieszylbys sie plynnie dzialajacym telefonem z dzialajaca reszta funkcji :) Wszystkie Twoje problemy zapewne wynikaja z zainstalowania softu przed updater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Mozesz prze updater. Ja jestem zwolennikiem przez twrp z full wipe bo wtedy masz pewnosc ze wszystko jest jak nalezy i nie zostaja zadne smieci po poprzednim sofcie

Głupota. Przy aktualizacji nie robi się żadnego wipe, chyba że wymagane jest to wyjątkowo w danej wersji. 

Po co robisz wipe, jak potem przywracasz backup? :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XYZ napisał:

No ok. Wyjaśnij mi więc teraz, jak rozumieć kolejność wipe>instalacja>wipe?

Tzn. powiem CI tak jak ja to robie, nie musisz tak robic, mozesz robic po swojemu mozesz robic jak inni, nikogo nie naklaniam do mojej metody. Wchodzisz do TWRP dajesz WIPE: davlink, data, cache (opcjonalnie mozesz sobie wziac system - usunie Ci wtedy system, ale nie musisz tego robic), nastepnie wchodzi w install instalujesz xiaomi.eu, restartujesz czekasz az system CI sie zaladuje, powracasz do TWRP robisz WIPE: davlink, data, cache, internal storage i dajesz reboot, cieszysz sie dzialajacym telefonem. Ja tak na swoim mi4c instalowalem wersje 8.1.2 - wszystko dziala elegancko, zadnych zwieszek itp. itd.

6 minut temu, galakty napisał:

Przy aktualizacji nie robi się żadnego wipe, chyba że wymagane jest to wyjątkowo w danej wersji. 

Ja instalujac soft z TWRP zawsze robie tak jak napisalem nie naklaniam nikogo do mojej metody. Po prostu tak robie.

6 minut temu, galakty napisał:

Po co robisz wipe, jak potem przywracasz backup? :| 

Nie przywracam backupow, nie robie backupow, instalacja nowego softu to dobra okazja do postawienia sobie na czysto systemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą płynnością to chyba się pospieszyłem. Gdy wszystko się zoptymalizowało, to wszystko działa sprawnie, jak dawniej. Lecz co do slow motion, to prawdopodobnie echo starej wersji, bo wtedy 8.0.5.0 też ta opcja była nieaktywna. W Miui 7 było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, XYZ napisał:

Z tą płynnością to chyba się pospieszyłem. Gdy wszystko się zoptymalizowało, to wszystko działa sprawnie, jak dawniej. Lecz co do slow motion, to prawdopodobnie echo starej wersji, bo wtedy 8.0.5.0 też ta opcja była nieaktywna. W Miui 7 było ok.

Zeby slow motion bylo dostepne przestaw w ustawieniach rozdzielczosc nagrywania z Full HD na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...