Skocz do zawartości

8.x.x xiaomi.eu stable - opinie


kamillm

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad instalacją wersji stable 8.0.5.0 nie znalazłem jednoznacznych opinii o tym sofcie także prosiłbym użytkowników używających tego softu o jakieś opinie. Na razie na telefonie jest 7.5.2.0 który jest stabilny i bezproblemowy. Warto zrobić update z 7.5 do 8.0?

Edytowane przez kamillm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 19:10, krss32 napisał:
Wydaje mi się, że bateria trochę gorzej trzyma na MIUI 8. Poza tym wszystko działa ok i bezproblemowo. Na stronie MIUI jest już wersja 8.1.1.0.LXKCNDI ale na razie tylko 'chińczyk' - trzeba czekać na wydanie xiaomi.eu


Jest wersja od Xiaomi.eu z 21.11 xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.1.1.0.LXKCNDI_v8-5.1.zip

Tu jest changlelog z wersji Stable China MIUI 8 China Stable ROM V8.1.1.0.LXKCNDI for Mi 4c Released

Cytat
Changelog:
Highlights
New - Three-fingered swipe for screenshots (08-09)
New - The app order in quick sharing is dynamically sorted by usage frequency (09-13)

Phone
New - Set your Lock screen wallpaper as the conversation background (09-13)

Contacts
Optimization - Opening contacts in Messaging (08-19)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
Optimization - Saved networks aren't shown in the network list (08-05)
Optimization - LED notification light turned off by default in permissions (08-05)
Optimization - Improved layout for text descriptions of Wallpaper Carousel (08-09)
Optimization - Tap the date in the status bar to open Calendar (09-07)
Optimization - Swipe down for toggles, rearrange toggles (09-20)
Fix - Holding a notification didn't give any results (08-19)
Fix - Notification shade issues in Second space (08-31)
Fix - Status bar wasn't working properly with third party themes in some cases (09-01)
Fix - Issues with volume level notification in Second space when using earphones (09-05)
Fix - Weather widget issues (09-20)

Home screen
Optimization - Changing wallpaper in editing mode (08-19)
Optimization - Hold the empty spot on the Home screen to enter the editing mode (09-06)
Optimization - Exit recents automatically to take a call (09-13)
Fix - Issues with icons after reflashing the device (08-08)
Fix - FC issues in hidden notes (08-15)
Fix - Device didn't respond after updating and rebooting (09-06)
Fix - FC issues when switching between themes (09-06)
Fix - Messaging app icon wasn't marked when messages were received in Second space (09-20)
Fix - Time flashed in status bar when pressing Home button (09-27)
Fix - Time wasn't shown in status bar in some cases (09-27)

Gallery
New - Three-fingered swipe for screenshots (08-09)
New - Slide down to exit fullscreen preview (08-30)
New - Turn off screenshot sound in screenshot settings (08-31)
New - The app order in quick sharing is dynamically sorted by usage frequency (09-13)

Music
New - Major design improvements (08-09)
New - Revamped personal radio and recommendations (09-13)

Weather
Optimization - Real-time weather alerts and monitoring (11-08)

Settings
New - Introducing Privacy protection password (10-12)

Market
New - Mi Account info in Profile (08-23)
Optimization - Card design for updates (08-23)
Optimization - Search bar format (08-23)
Optimization - Automatic updates stopped after deleting the update package downloaded previously (09-06)
Fix - Installation process slowed down in some cases (08-23)
Fix - Couldn't delete paused downloads when choosing not to delete APKs automatically in the Settings (08-23)
Fix - Download progress went over 100% in some cases (08-23)

Permissions Manager
New - Manage triggered start to avoid launching apps when you don't want to (08-05)
New - Added permissions for Lock screen and background notifications (08-19)
New - A pop-up will appear when an app is launching another app (08-22)

Recorder
New - Delete synced recordings from the device keeping them in the cloud (09-13)
Optimization - Record music in stereo quality (09-06)

Calendar
New - The card with historic events can be added in the settings (08-05)
New - Extended Chinese features in calendar (08-11)
New - Calendar can get info about flights and train tickets from the messages automatically (08-23)
New - Current week is numbered in the "Week" view (08-23)
New - Long press a card to copy, paste, and share with friends (09-20)
Fix - Gmail sync issues (09-20)

Data Usage
New - Display off-peak data usage in Notification shade (09-26)
Clock / Calculator
New - C button clears current calculation, AC clears all history (08-17)
New - Automatic font size adjustments for the numbers you enter (08-17)
New - Long press the numbers to convert them to the Chinese financial characters (08-17)
Optimization - Colored backgrounds for Alarm (08-23)

MI Wallet
New - Quick pay QR codes (08-05)
New - Get credit card bills from messages manually when it can't be done automatically (09-06)
New - Security risks in the bank card list (09-06)
Optimization - New layout for bank cards (08-05)
Optimization - Cache feature for Mi Wallet for faster loading (08-05)
Optimization - Credit card bills (08-10)
Optimization - Bank card deductions page (08-10)
Fix - Issues with UI after unsuccessful attempts to add cards (08-05)
Fix - Mail crashed while reading emails with bills & financial details (08-05)
Fix - Back button in the Settings (08-10)
Fix - Bank logos weren't shown in the list in some cases (09-06)
Fix - Names on China Guangfa Bank cards weren't recognized correctly (09-06)

Quick Ball
New - Swipe to the edge of the screen to hide Quick ball (09-08)




Wysłane z mojego Mi-4c
 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 12:37, kamillm napisał:

Zastanawiam się nad instalacją wersji stable 8.0.5.0 nie znalazłem jednoznacznych opinii o tym sofcie także prosiłbym użytkowników używających tego softu o jakieś opinie. Na razie na telefonie jest 7.5.2.0 który jest stabilny i bezproblemowy. Warto zrobić update z 7.5 do 8.0?

A jaki czas pracy masz na 7.5.2.0? Jest spora różnica w czasie działania w porównaniu do 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę 8.1.1 i pierwszy problem aplikacja pogody nie chce dodać lokalizacji. Próbowałem różnych opcji ale zawsze ten sam rezultat.
b53bc9e3f69dbf15d03c906947e37f38.jpg
Edit: Podobno to problem globalny zobaczę czy się to zmieni.
Wysłane z mojego Mi-4c


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Mysle, ze narazie nie ma sensu tego instalowac. Jak patrze 8.0.5.0 ma najwiecej pobran ze wszystkich softow do mi4c, wiec cos musi w tym byc, ponad 10k pobran.

Wiec albo 7.5.2.0 albo 8.0.5.0

To co piszesz nie ma sensu ilość pobrań o niczym nie świadczy :) Też pobrałem zainstalowałem i odinstalowałem i wróciłem do DEV. Teraz mam tę wersję 8.1.1 ale widzę że już leci na MI4C OTA 8.1.2 więc coś jest na rzeczy.

 

Screenshot_2016-11-24-04-08-36-496_com.android.settings.png

Screenshot_2016-11-24-02-27-09-474_com.android.updater.png

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slimozis napisał:

ilość pobrań o niczym nie świadczy

świadczy o tym, że jest duże zainteresowanie softem i dużo osób go instaluje, skoro byłby powiedzmy pełen bugów, to kto by ściągał i instalował. Wiem, ze sama ilosc pobran idealnie nie okresla czy soft jest super za***isty, ale o czyms zawsze swiadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
24 minuty temu, kamillm napisał:

Naprawde, nic odnonie 8.1.1 wszystko dzialalo super? Nic sie nie wieszalo, nie bylo krzakow, bede dzis robil mi4c i zastanawiam sie co wrzucic 8.0.5.0 czy 8.1.1

Jest wersja 8.1.2 i też do niej nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eduardo napisał:

Wracam do wersji rozwojowej. Jak będzie chwila to wrócę do stabilnej.

Jak zmieniasz wersję dev na stable i na odwrót to proponuję zrobić Miflash. Ja nie robiłem, tylko wipe w twrp i mi na stable wywalał błędy launcher ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimozis 

@Eduardo wczoraj zainstalowalem 8.1.2 pierwszy blad to gdy przytrzymam palcem na pulpicie to launcher sie zawiesza ;] Druga sprawa nie wiem czy to akurat ta wersja softa, czy wszytskie tak maja. Korzystam z aplikacji BateryBot Pro ktora wyswietla informacje o baterii, mam wylaczone oszczedzanie energii, profile baterii itp. itd. mam zalozona klode na ta aplikacje, gdy biore wyszczysc wszystkie aplikacje z pamieci to mimo ze jest klodka powiadomienie od tej apki znika (na zwyklym androidzie dziala jak powinno czyli powiadominie ciagle), oczywiscie aplikacja z listy aplikacji nie ginie normalna sprawa, czy cos z MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimozis 
@Eduardo wczoraj zainstalowalem 8.1.2 pierwszy blad to gdy przytrzymam palcem na pulpicie to launcher sie zawiesza ;] Druga sprawa nie wiem czy to akurat ta wersja softa, czy wszytskie tak maja. Korzystam z aplikacji BateryBot Pro ktora wyswietla informacje o baterii, mam wylaczone oszczedzanie energii, profile baterii itp. itd. mam zalozona klode na ta aplikacje, gdy biore wyszczysc wszystkie aplikacje z pamieci to mimo ze jest klodka powiadomienie od tej apki znika (na zwyklym androidzie dziala jak powinno czyli powiadominie ciagle), oczywiscie aplikacja z listy aplikacji nie ginie normalna sprawa, czy cos z MIUI?

Jak chce Ci się to sprawdź czy jak zrobisz Miflash i zainstalujesz 8.1.2.0 na czysto to będzie ten błąd launcher wywalac , też mam ten błąd ale myślałem że to wina tego że przeszedłem z dev na stable.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimozis napisał:

Jak chce Ci się to sprawdź czy jak zrobisz Miflash

Dokładnie o co chodzi? Co mam wgrac miflashem? Tez wgrywalem z dev na stable. Z tym ze xiaomi.eu to juz przez TWRP ale wipe robilem przed i po instalacji. Wydaje mi sie ze blad w sofcie. I tak uzywam nova launcher wiec mi to nie przezkadza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o co chodzi? Co mam wgrac miflashem? Tez wgrywalem z dev na stable. Z tym ze xiaomi.eu to juz przez TWRP ale wipe robilem przed i po instalacji. Wydaje mi sie ze blad w sofcie. I tak uzywam nova launcher wiec mi to nie przezkadza ;]

Miflash format telefonu, na czysto 8.1.2.0 bo może ten wipe to za mało Ale pewnie masz rację i ten błąd launchera poprawią w 8.1.3.0 w przyszłym roku Ja sprawdziłem Pixel Launcher, jeden błąd jest nie można wyłączyć "sugerowanych aplikacji" bo się wysypuje ale tak to działa.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/6/2016 o 12:03, Eduardo napisał:

No to póki co wstrzymam się z aktualizacją, jak będzie nieco więcej czasu to pobawię się w sprawdzanie rom. Póki co aktualny dev zastosowałem i jakoś działa.

Sprawdzałem te ostatnie wersje stabilne i faktycznie coś tam zawsze jest nie tak. Z racji że aktualizacjie dla stable są kiedy są zdecydowanie zostaje przy rozwojowej, jak coć jest źle to po tygodniu zazwyczaj napraią.Pozdrawiam.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slimdick napisał:

Sprawdzałem te ostatnie wersje stabilne i faktycznie coś tam zawsze jest nie tak. Z racji że aktualizacjie dla stable są kiedy są zdecydowanie zostaje przy rozwojowej, jak coć jest źle to po tygodniu zazwyczaj napraią.Pozdrawiam.

Wgralem 8.2.1 stable - jak na razie bledow zadnych nie zauwazylem. Wszystko dziala jak powinno - po kliku restaratch i dodaniu wiecej aplikacji do klodek nic juz sie nie ususwa.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamillm napisał:

Wgralem 8.2.1 stable - jak na razie bledow zadnych nie zauwazylem. Wszystko dziala jak powinno - po kliku restaratch i dodaniu wiecej aplikacji do klodek nic juz sie nie ususwa.

Czyli już nie masz błędu w launcher o którym wyżej pisłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, manix1960 napisał:

Powiedzcie mi skąd pobrac aktualną wersję romu ?? Bardzo proszę o link .

Są tam gdzie zawsze na xiaomi.eu. https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

DOWNLOAD WEEKLY
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=134581
https://megadysk.pl/f/6.12.8
http://miuif.celogeek.com/6.12.8/

DOWNLOAD STABLE (NO WEEKLY UPDATES)
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=36337
https://megadysk.pl/f/STABLE_MIUIv8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...