Skocz do zawartości

Aktualizacja root i bootloop


pro14ab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc. Po wczorajszej aktualizacji (global) wywaliło mi roota więc pomyślałem, że znów zrobie tak jak było na waszym forum a wiec wrzucam pliczek (tak jak kiedyś), uruchamiam konsole klikam enter uruchamai TRWP instaluje supersu (w zipie) czekam i bootloop. Co moze byc nie tak?

Da się ewentualnie przywrócić do starych zera tel (tzw, hard reset?)?

Edytowane przez pro14ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz backup systemu A warto mieć chociaż z jedną kopię zapasową :) ale to pewnie już wiesz, to przywrócenie systemu zrobisz z twrp. Jeśli nie masz to w twrp zrób wipe dalvik I cache. Jeśli nie pomoże to dalvik, cache i data. Jeśli nie pomoże to... Pewnie zostaje stawianie systemu od nowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ale nie pomogło więc pewnie zostaje zainstalowanie globala na nowo. W poradniki na tym forum pisze: 

Cytat

Niestety nie gwarantuję tego że to na 100% zadziała. Zdarza się czasami że jednak system potrafi po instalacji supersu i reboocie zawiesić się na Mi i wtedy może być potrzebna ponowna reinstalacja romu MiFlashem z opcją "Flash all except data and storage" z telefonem podłączonym w trybie fastboot lub edl (nie tracimy danych i ustawień).

i teraz mam takie pytania:

1)Zrobić tak jak w poradniki? Czy lepiej wybrać inna opcje ( Flash all except data and storage )? 

2)Gdzie zdobędę link do globala pod redmi 3 pro (proszę o dokładane info bo nie chce zrobić cegły z tel)

3)Czy muszę na coś zwrócić uwagę podczas pobierania paczki z romem (np. musi być ostatnia wersja ? / Musi się zgadzać z wersją którą ostatnio miałem zainstalowana?)

4)Czy jest szansa ze ucegle telefon wgrywając nowy rom (oczywiście kierując się poradnikiem)

5) Po wgraniu globala na nowo będę miał aktualizacje?

Sorry jeżeli zadaje głupie pytania ale trochę szkoda mi nowego telefonu a robię takie rzeczy pierwszy raz :P 

Edytowane przez pro14ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muszateq a możesz powiedzieć jeszcze którą wersje wybrać:

Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot 

Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot 


Redmi 3S/Prime Latest Global Developer Version Fastboot

Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot

Wole 100 razy zapytać niż potem żałować, że mam telefon trupa :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...