Jump to content

Mało wolnego miejsca w pamięci ROM


LegionXCraft
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

To mój pierwszy post, liczyłem na to że nigdy nie będę musiał zakładać topic'a w tym dziale

Na początku Mi4 z MIUIPolska to godny sprzęt do polecenia

Z powodu mojego zamieszania przy aktualizacji do 6.11.17 (jednocześnie kazałem zaktualizować z poziomu systemu i pobrałem oddzielnie, zainstalowałem ten drugi zanim sam się zaktualizował) przeprowadzał aktualizację kilka razy przez dobrą godzinę, aż postanowiłem to przerwać jak tylko skończył optymalizację. Przeszedłem to trybu recovery, podłączyłem do laptopa i skopiowałem nowego zip z xiaomi.eu. Wyczyściłem dalvik /cache. Zainstalowałem aktualizację z TWRP. Mi4 normalnie się odpalił, ale w postaci czystego systemu bez żadnej aplikacji, którą miałem zainstalowaną, kilka gier o łącznym rozmiarze 3-4 GB. Dograłem wszystkie dla mnie podstawowe aplikację i zorientowałem się, że posiadam tylko 3,5 GB wolnego miejsca na 13,4 GB, gdzie aplikacje zajmują około 2 GB. Natomiast zdjęcia, filmy, muzyka i dokumenty nie zostały usunięte i zajmują około 2 GB.

Proszę o pomoc w odzyskaniu tej przestrzeni, może utworzyłem nowy system/systemy

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie czyściłeś internal storage. Pewnie brakujące GB są z poprzedniego systemu i tych gier. Dane te znajdują się w folderze "Android". Polecam wyczyścić internal storage jeśli nie zainstalowałeś wszystkich aplikacji. A jak nie to szukaj który folder zajmuje najwięcej miejsca i usuwaj.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo mi pomogłeś. Nie miałem pojęcia gdzie właśnie te dane znaleźć. Selektywnie wybrałem odpowiednie foldery usunąłem (niektóre gry zainstalowałem tylko po to aby sprawdzić tryb wydajny z trybem gry, grzeje się bateria spada ale gra płynnie leci). Dzięki tej operacji, wolne miejsce skoczyło z 3,5 do 7,3 GB

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc

Problem rozwiązany, pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...