Skocz do zawartości

Pierwszy Xiaomi - Redmi 3s Pro czy Redmi 4 Prime


damo94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

kupuje nowy telefon i zastanawiam się nad telefonem do 5 cali (nie chcę więcej), myślę o tych dwóch wymienionych, czyli Redmi 3s Pro oraz Redmi 4 Prime. Byłby to mój pierwszy telefon Xiaomi, dlatego wolę uzyskać poradę od Was, stałych użytkowników, który wybrać, a być może w ogóle inny mniej więcej w tym samym koszyku cenowym i dobry??

Poza tym nie ogarniam tych wersji global, international, eu. Co to jest, po co ich tyle, z czym się to wiąże? I pytanie podstawowe, co wybrać aby było polskie prawidłowe menu?

Z kupowanie rozumiem najlepiej porównywać na ibuygou, gearbest, geekbuying, goldway. Ale jak jest z gwarancją? Czy mam już jakąś otrzymaną od sprzedających, czy lepiej zawsze dokupić tą roczną doczepioną co jest przy ofertach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem swojego 3s 3/32 gb ze sklepu pcprojekt z Krakowa w cenie 760zł z 2 letnią gwarancją realizowaną przez polski serwis. Co do samego telefonu to dla mnie jest świetny i właściwie to nie mam się do czego przyczepić. Wersja systemu jest w pełni spolszczona (rom miui global). Nie mam żadnych problemów z 4g, tak jak sporo osób pisze na forum, że często im przełącza na 3g i tak zostaje. U mnie nie ma z tym problemu. Bateria trzyma spokojnie 2 dni, z non stop włączonym 4g i synchronizacją z 2 skrzynkami mailowymi. Rozmowy czyste, nic nie szumi, rozmówcę słychać idealnie i mnie również (nic nie zmieniałem w ustawieniach). Czytnik linii papilarnych działa bardzo szybko. Aparat robi całkiem niezłe fotki. Testowałem robiąc zdjęcia na wykładach, wyświetlanych przez projektor materiałów przy słabym oświetleniu. Mimo dużej odległości od ekranu projekcyjnego fotki wychodziły bardzo ostre, więc dla mnie bomba. Właściwie od razu po wyjęciu z pudełka założyłem etui nillkin frosted, czarne i szkło 9H na ekran (polecam). Telefon bez etui dość śliski (w końcu tył z aluminium) więc jakiś case według mnie jest wskazany. Jeśli nie będziesz używał telefonu do VR (wyświetlacz jest tylko w  HD) i nie jesteś jakimś maniakiem gier (chociaż odpaliłem kilka tytułów to chodzą bardzo płynnie) to będziesz zadowolony z telefonu. 
PS. Odnośnie miejsca zakupu to zdecydowałem się na polski sklep z uwagi, że może będzie łatwiej telefon za jakiś czas sprzedać. Jeśli wysyłka z Chin to chyba tyko Goldway z aliexpress. Teraz jest wysoki kurs dolara, więc według mnie jeśli cena przekracza 600zł  to nie warto ściągać z Chin, ale to tylko moje zdanie. I jak kupować to tylko z seller's shipping method czyli bez VAT-u.

Edytowane przez hawkwodzu
brak jednego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wersje z lte800?

15 godzin temu, hawkwodzu napisał:

Ja zamówiłem swojego 3s 3/32 gb ze sklepu pcprojekt z Krakowa w cenie 760zł z 2 letnią gwarancją realizowaną przez polski serwis. Co do samego telefonu to dla mnie jest świetny i właściwie to nie mam się do czego przyczepić. Wersja systemu jest w pełni spolszczona (rom miui global). Nie mam żadnych problemów z 4g, tak jak sporo osób pisze na forum, że często im przełącza na 3g i tak zostaje. U mnie nie ma z tym problemu. Bateria trzyma spokojnie 2 dni, z non stop włączonym 4g i synchronizacją z 2 skrzynkami mailowymi. Rozmowy czyste, nic nie szumi, rozmówcę słychać idealnie i mnie również (nic nie zmieniałem w ustawieniach). Czytnik linii papilarnych działa bardzo szybko. Aparat robi całkiem niezłe fotki. Testowałem robiąc zdjęcia na wykładach, wyświetlanych przez projektor materiałów przy słabym oświetleniu. Mimo dużej odległości od ekranu projekcyjnego fotki wychodziły bardzo ostre, więc dla mnie bomba. Właściwie od razu po wyjęciu z pudełka założyłem etui nillkin frosted, czarne i szkło 9H na ekran (polecam). Telefon bez etui dość śliski (w końcu tył z aluminium) więc jakiś case według mnie jest wskazany. Jeśli nie będziesz używał telefonu do VR (wyświetlacz jest tylko w  HD) i nie jesteś jakimś maniakiem gier (chociaż odpaliłem kilka tytułów to chodzą bardzo płynnie) to będziesz zadowolony z telefonu. 
PS. Odnośnie miejsca zakupu to zdecydowałem się na polski sklep z uwagi, że może będzie łatwiej telefon za jakiś czas sprzedać. Jeśli wysyłka z Chin to chyba tyko Goldway z aliexpress. Teraz jest wysoki kurs dolara, więc według mnie jeśli cena przekracza 600zł  to nie warto ściągać z Chin, ale to tylko moje zdanie. I jak kupować to tylko z seller's shipping method czyli bez VAT-u.

a masz wersje z lte800?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon po wyjęciu z pudełka miał  MIUI Global 7.5 , 7.5.8.0 (MALMIDE, ale od razu zaktualizowałem go przez systemową aplikację aktualizacja do  8.0.30 MALMIDG . Na niej telefon działa aktualnie choć widzę, że jest już nowsza wersja i chyba ją dzisiaj zainstaluję.

Edytowane przez hawkwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę ponarzekam: też kupiłem w polskiej dystrybucji, też redmi 3S/3GB, LTE800 z sfotem 7.5.8 (nie aktualizowałem). W mieście działa ok, ale na wsi transfer jest dużo gorszy niż na moim wcześniejszym telefonie (nie LTE). Jak już redmi łaskawie wyjdzie z EDGE do czegoś szybszego to transfer na poziomie 0,3-0,5MBit. Stary telefon wyciąga w tym samym miejscu, czasie, sieci 5-7MBit. Podobno może wynikać to z braku load balancingu w sieci między 3G 900 a 3G 2100 i jeden telefon łączy się na 900 a drugi na 2100 - ale redmi działa wolniej. Z 4G łączy się w mieście, na wsi widzi, ale nie łączy. Zastanawiałem się, czy na pewno mam to LTE800. Operator to NJU - może dlatego mam tyle problemów :)

Rozmówców słychać dobrze, ale osoby do których dzwonię narzekały na niską głośność - zauważyłem, że dolny mikrofon musi być idealnie przy ustach, żeby druga strona słyszała wyraźnie.

Po dwóch tygodniach i jednym dniu (akurat nie mogę go już oddać) - przestał ładować baterię. W serwisie stwierdzili, że ładuje, ale prądem 0.1A. Czekam na naprawę - dobrze że mam serwis w Polsce - choć zobaczymy jak ta naprawa pójdzie. 

Na plus bateria która wytrzymuje naprawdę sporo oraz metalowa obudowa (choć lubi wypaść z dłoni).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Redmi 3S z polskiej dystrybucji po części podpisuje się pod tym co pisał Xelasty.
Telefon po wejściu w 2G ( np. W windzie lub parkingu podziemnym ) ma problem żeby wrócić do 3G czy LTE ( zajmuje to około 10/15 min ), pomimo że mieszkam w dużym mieście i na co dzień zasięg 4G jest pełen.
Niektórzy rozmówcy zwracali mi uwagę, że słabo mnie słychać.
Jednak ogólne wrażenie na duży plus i pomimo tych problemów polecił bym Redmi 3s .

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem goclever Quantum 600(chiński bardzo słaby telefon)  i w orenge świetnie łapało zasięg 3G i transfer szedł nieźle a na redmi 3s jak złapie Edge to tak zostaje przez długi czas i co ciekawe nawet EDGE niema pełnego swojego transferu tylko mniejszy, jak złapie po długim czasie 3g to transfer też jest kiepski dużo gorszy od Goclevera. 4G chodzi bardzo dobrze ale tylko wtedy jak jest naprawdę świetny zasięg. Na początku wydawało mi się a co to za problem a jednak to jest bardzo uciążliwy problem. Co do dźwięku to ja słyszę wszystkich idealnie oni mnie też ale tylko jak mam pełny zasięg, jak mam 2-3 kreski zasięgu to ja dobrze słyszę a inni mówią że w ogóle mnie nie słyszą i to jest bardzo częste tak jakby antena nadawcza była jakaś słabsza.

Edytowane przez Andrew2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...