Skocz do zawartości

BRAK IMEI,MODEM NULL po wgraniu CM14.1


arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z jakiegoś powodu (Windows 10) szukanie w ctrl+f znajdowało ciąg. Ale już funkcja z replace nic nie znajdowała. I tak na dwóch programach: Mi Tec Hex editor i UltraEdit z tutoriala. Zrobiłem boot to ubuntu i tam z marketu Bless zadziałał bez problemu.

Hm wypadało by w takim razie zrobić kopię qcn z innych modeli qualcomma. Przyda się na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

Hm wypadało by w takim razie zrobić kopię qcn z innych modeli qualcomma. Przyda się na przyszłość...

Taka baza byłaby przydatna tylko trzeba by zmienić w całej przynajmniej imei na coś przykładowego, np: imei 123456789012345 czyli w hex 08 1A 32 54 76 98 10 32 54 i dla pewności podać offset gdzie się imei zaczyna ;-)

Bo publikacja qcn bez edycji w necie z działającego telefonu to kiepski pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz prawdę mówiąc nie miałem takiej bazy bo na gwarancji miałem takie przypadki z MINote Pro i Redmi Pro. Dla MINote Pro wymienialem płytę bo... szybciej a i płyta nie moja i tak. Teraz myślę, że nie trzeba było bo bym i tamte uratował powyższą metodą. Także backupy qcn zrobię dopiero teraz. Zresztą przez serwis przewala się dużo różnych modeli to mam skąd brać kopie.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kot_pl napisał:

SpinoRex właśnie w tym problem, że trzymając home nie uruchamia mi się wyszukiwarka... Będę próbował...

Sorry, że tak późno - jak nie pójdzie w żaden sposób to spróbuj na starym globalu 7.2.4, gdzieś mi się przewinęło, że dało się pominąć to upierdliwe badziewie

7 godzin temu, Acid napisał:

U mnie z jakiegoś powodu (Windows 10) szukanie w ctrl+f znajdowało ciąg. Ale już funkcja z replace nic nie znajdowała. I tak na dwóch programach: Mi Tec Hex editor i UltraEdit z tutoriala. Zrobiłem boot to ubuntu i tam z marketu Bless zadziałał bez problemu.

Hm wypadało by w takim razie zrobić kopię qcn z innych modeli qualcomma. Przyda się na przyszłość...

Też mi szukało tylko raz, przez CTRL+F, ręcznie hexy klepałem :D 
Za czasów SE pamiętam, że dość wygodnie się na WinHeksie pracowało, ale teraz nie chciało mi się go specjalnie ściągać na jednorazową akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem CM14.1 :) i musiałem robić przywracanie IMEI. Taka uwaga. Wrzuciłem do pliku QCN jeden IMEI na dwie pozycje (google dashboard bo nie pamiętałem, a backup był w innym miejscu) i drugi zrobił się inny po wrzuceniu do telefonu. Sam, automatycznie i nie trzeba było niczego wyliczać czy zmieniać.

Wniosek: można wpisywać podwójnie IMEI z pudełka i wszystko będzie działać.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Acid napisał:

Ktoś zna czy taki kod istnieje w cm?

Ostatnio używałem tego:

    adb shell
    su
    setprop sys.usb.config diag,adb

Możesz też spróbować w dialerze *#*#717717#*#*. Ale czy to działało na miui czy na cm nie pamiętam, za dużo skaczę po romach a kopię qcn to się robi raz i sobie leżakuje czekając na gorsze czasy :P

W którymś CM to pamiętam, że trzeba było jeszcze najpierw zmienić status selinux w build.prop z ro.build.selinux=1 na ro.build.selinux=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ułatwić życie tym, którym zginie IMEI.

Obsługa jest banalna. Program w sobie posiada prawidłowe pliki QCN i nie trzeba szukać w internecie. Wystarczy wybrać model telefonu, wpisać IMEI 1 lub oba - w przypadku drugiego można wpisać taki sam lub pominąć to, przy zapisie nastąpi wtedy wpisaniu obu identycznych co w MI5 skutkuje poprawnym IMEI 2 po wgraniu pliku (będą się różniły numery).

Program został sprawdzony, nie powinien mieć błędów. QCN jest generowany prawidłowo i spokojnie można wrzucać do telefonu.

Zapraszam do testowania i uwag ewentualnych.

Potrzebuję też QCNy z innych modeli, jak ktoś posiada to poproszę. Wrzucę i inni też będą mieli łatwiej. Dodanie kolejnego modelu trwa (w przypadku R3 i RN3P) około 3 minut, do pozostałych wypada dodać grafiki.

 

IMEI Writer.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Nowsza wersja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przez CM tylko przez przywrócenie backupu z TWRP
http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/help/announcement-twrp-3-0-2-1-fatal-bug-t3453119

twrp nie tworzyło efs2.emmc.win tylko chyba dwa razy efs1.emmc.win, a potem przywracało z jednego pliku
miałem to samo, zginęło baseband, IMEI, nie cztał karty SIM, kontaków, próbowałem tę metodę chyba jakiegoś Turka z xda (z QCN), flashowałem różne ROMy, global/china dev/stable, fastboot ROMy, same partycje modemu NON-HLOS.bin
dopiero sflashowanie sam nie wiem jakiego ROMu przez chiński mi pc suite IMEI i baseband wróciło, czytał kartę SIM, akceptował PIN, pojawiły się kontakty ale nie dało się zarejestrować w sieci

aż w końcu znalazłem ten wątek wróciłem do metody z QCN i tym razem QPST dokończył dzieła i VOILA! (dobrze, że miałem spisane IMEI), wcześniej nie dawał rady

Edytowane przez vaultboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, SpinoRex napisał:

Nie ma w CM dostępu do włączenia diaga na razie. Jak chcesz poeksperymentować to wrzuć boot z linka obsługujący diaga - można uruchomić diaga komendą jak podał fredek. W zasadzie to ten sam boot co w CM z 21.11 + obsługa diaga.

Kurde nie moge.. trace drugi dzien na to g... wgralem cm 13 z 21. Wgralem z fastboota tego boota i wciaż nie moge odpalić diaga. Jeszcze zmieniłem selinux w build.prop (z poziomu twrp) ale telefon nie wstaje... mruga czarnym ekranem i tyle. 

Dobra poradziłem sobie. Wgrałem z powrotem Globala 7.2 bo tamten mi się zablokował a byłem już po wyborze języka i nie dało się wrócić. Teraz po wyborze English dałem Phone i z dialera odpaliłem kod. To najłatwiejsza metoda niż bawienie się z CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może właśnie SElinux musi być ustawiony na restrykcyjny, tak jak jest domyślnie? Ja nie przestawiałem na permissive przed próbą odpalenia diaga, po odpaleniu komendy momentalnie miałem na kompie dźwięk odłączenia, następnie podłączenia urządzenia i za chwilę widziałem diaga w menadżerze urządzeń (zrzuciłem sobie nawet qcn dla testów). A nie zrobiłeś np. spacji po przecinku między "diag" a "adb" w komendzie? Sprawdzam właśnie u siebie i ze spacją nie zaskakuje, "diag,adb" jest traktowane jako jeden parametr i nie może zawierać spacji. Dodatkowo widzę, że wersja abd ma też znaczenie - na 35 działa dobrze, na 31 nie ustawia poprawnie trybu, getprop sys.usb.config zwraca mtp,adb na tej wersji zamiast diag,adb.

Edytowane przez SpinoRex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ten z International, jako, że to program dla nas. Co prawda nie weryfikowałem ale z takiej wersji powinien być.

@fredek z opisu widzę, że masz 3S, podrzuć QCN z Twojego modelu prywatnie, może być niemodyfikowany, zmienię w nim wpisy. Wrzucę Twój, jeśli masz z B20, wtedy będę miał pewność, że jest ten co trzeba.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodany model MI3 64GB :)

Przy okazji program uruchamia się na środku ekranu i wyłączyłem maksymalizację bo i tak nie było skalowania.

Wersja 1.3 obsługuje telefony:

Redmi 2
Redmi 3
Redmi 3S
Redmi 3 Pro
Redmi Note 3 Pro
MI5/MI5 Pro
MI Note 2
MI 3 64GB

 

IMEI Writer 1.3.exe

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MI Note Pro by się przydało bo temu często padał IMEI, gdzieś mi się wala taki to kiedyś załatwię. Do pozostałych to praktycznie poza MI5 i MI3 nie miałem przypadków z uwaleniem IMEI. Tak jak ktoś już napisał, albo ja wyczytałem gdzieś, że przypadek z MI5 powstaje z powodu buga w twrp gdzie odtwarzania backupu uwala partycję z efs. Wszystkie moje do tej pory 4 akcje z odtworzeniem IMEI dla MI5 (2 klientów IBG) mieli odblokowane BL i TWRP. 

Do Note 3 Pro to raczej zaznacz jakoś, że to do kenzo. Dla kate jest pewnie inaczej. A dla Mi Note 2 to może kiedyś się by zaznaczyło gdzieś bo będziemy mieli w Polsce MI Note 2A z band 20 w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

 Wszystkie moje do tej pory 4 akcje z odtworzeniem IMEI dla MI5 (2 klientów IBG) mieli odblokowane BL i TWRP. 

Piszą tu i tam, że TWRP: 3.0.2-3-Gemini ma właśnie jakiegoś buga... no ale to dopiero świeżo wychodzi...

Jak wygląda sprawa MEID ? Zmienia się MEID na inny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 19:43, sp4ubw napisał:

@fredek z opisu widzę, że masz 3S, podrzuć QCN z Twojego modelu prywatnie, może być niemodyfikowany, zmienię w nim wpisy. Wrzucę Twój, jeśli masz z B20, wtedy będę miał pewność, że jest ten co trzeba.

Na ten moment nie podrzucę, bo coś kombinuję a kopie mam w innej lokalizacji.

Ale zweryfikować co telefon obsługuje, możesz bardzo prosto, pokarzę Ci to na przykładzie tego Redmi 3S którego QCN już masz:

1. Wczytujesz sobie plik do QPST QCNView i dalej rozwijasz NV Items -> NV item: 6828 czyli NV_LTE+BC_CONFIG_1

2. Masz tam takie wartości: 45 00 00 00 e0 01

3. Wpisujesz sobie je do kalkulatora programistycznego od prawej strony i otrzymujesz binarnie: ‭0001 1110 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0100 0101‬

4. Te bity są to dozwolone pasma ułożone kolejno od band 44 do band 1

Czyli widzisz, że plik QCN pochodzi z telefonu, który obsługuje B1, B3, B7, B38, B39, B40, B41 czyli nie jest to wersja B20 ;-)

Edytowane przez fredek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...