Skocz do zawartości

BRAK IMEI,MODEM NULL po wgraniu CM14.1


arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Telefon Xiaomi mi5 Pro, nie działa imei (imei nieprawidłowy, oraz modem NULL)

wczoraj wgrałem CM 14.1 . pobawiłem się zasięg był itp.ale chciałem wrócić do MIUI. Z kopii przywróciłem MIUI. i TU jest klops. Imei mi znikł.

Nie działa karta sim WIFI itp.Wgrywałem rom (ten z xiaomi.eu)Mi Flashem zaznaczyłem erase all i dalej nic -robiłem tak z 10 razy....

Poradźcie koledzy co mam zrobić ,lub kto w Poznaniu zrobi mi to odpłatne nawet dzisiaj,bo nie ukrywam,że bardzo potrzebuje telefonu do pracy i jestem w rozpaczy.

Bardzo was proszę ratujcie!!! :(

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że nie. Pamiętam w MI4 tez tak miałem ,ale sobie poradziłem, tutaj niestety nie mogę :(

Na XDA jest poradnik jak przywrócić imei ,ale ja nic a nic z tego nie rozumiem.

http://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/xiaomi-mi5-efs-backup-restore-methods-t3432730

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arturrro napisał:

nie mam już backupu....

Mam dokładnie to samo z mi5. Zrobiłem update, działał, był zasięg na cm, wróciłem z backupa do miui i już było uwalone a następnie zawartość backupa i cała pamięć wewnętrzna usunęła się sama... wraz z backupem. Teraz kwestia nadpisania numerów imei. No dobra jeden numer IMEI mam a drugi skąd mam wsiąść?

Edytowane przez kot_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie drugiego Imei. Ani na pudełku ani na pokrywie płyty głównej. Ale, przecież Imei został utracony tak? Więc teraz to kwestia wpisania jakiegoś. W praktyce jakiegokolwiek. Sieć GSM zarejestruje Imei. Ciągi cyfr są na tyle losowe że wystarczy wpisać Imei 1 i zwiększyć ostatnią cyfrę o 1 aby drugi Imei był unikalny. Wydaje mi się, że drugi Imei nie musi być taki sam jak pierwszy. Jeden slot będzie pracował na pewno dobrze po wpisaniu z pudełka. Gdyby drugi nie pracował to wracacie do edycji Imei i zmieniacie na inny.

Ale fakt. Dziwne że Mi5 nie ma nigdzie podanego drugiego Imei. Redmi mają na pudełku.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wystarczy wpisać sobie byle jaki IMEI - ostatnia cyfra jest sumą kontrolną wyliczaną wg algorymu Lunha i wątpię że sieć zarejestruje kartę bez walidacji IMEIa. W praktyce wygląda to tak, że (przynajmniej dla Mi 5 mogę sprawdzić, ale podejrzewam że wszędzie) dla drugiej karty SIM pierwszych 13 cyfr jest takich samych, kolejna jest o 1 większa. Następna (ostatnia) jest sumą kontrolną. 

@arturrro na jakim etapie się zatrzymałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie mam mój imei i drugi zwiększony o jednen i niby mam zasięg ale ... nie działa ,czyli nie mogę nawiązać żadnego połączenia....Pokazuje kreski zasięgu na maxa ,a jest brak sieci. Pierwszy numer imei ..........985 dugi ....986

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturrro napisał:

narazie mam mój imei i drugi zwiększony o jednen i niby mam zasięg ale ... nie działa ,czyli nie mogę nawiązać żadnego połączenia....Pokazuje kreski zasięgu na maxa ,a jest brak sieci. Pierwszy numer imei ..........985 dugi ....986

Chyba nie o to chodzi :P

Ja mam problem z uruchomieniem trybu diagnostycznego qualcomma. Nie mogę użyć miui bo prosi o logowanie na konto xioami... i inne duperele. Da się włączyć tryb diagnostyczny na innym romie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SpinoRex napisał:

Nie do końca wystarczy wpisać sobie byle jaki IMEI - ostatnia cyfra jest sumą kontrolną wyliczaną wg algorymu Lunha i wątpię że sieć zarejestruje kartę bez walidacji IMEIa. W praktyce wygląda to tak, że (przynajmniej dla Mi 5 mogę sprawdzić, ale podejrzewam że wszędzie) dla drugiej karty SIM pierwszych 13 cyfr jest takich samych, kolejna jest o 1 większa. Następna (ostatnia) jest sumą kontrolną. 

@arturrro na jakim etapie się zatrzymałeś?

No ok ale ostatnia cyfra jest sumą kontrolną... ale to tylko 10 możliwych kombinacji. Przedostatnia cyfra jest o 1 większa więc w praktyce mamy 10 możliwych prób na ostatnim polu by trafić w działający IMEI. Bo rozumiem, że jak raz nie zadziała to idziemy z powrotem do qpst i szukamy naszego IMEI w hex i ponownie modyfikujemy,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy teraz zauważyłem ,że nie zgadza się numer MAID z pudełkiem .

Numer MAID pudełka :9900087......60348

Numer MAID w telefonie: 99000808076801

Może to jest problem ,że jest zasięg ale brak sieci?

ACID napisał:

9 godzin temu, SpinoRex napisał:

Nie do końca wystarczy wpisać sobie byle jaki IMEI - ostatnia cyfra jest sumą kontrolną wyliczaną wg algorymu Lunha i wątpię że sieć zarejestruje kartę bez walidacji IMEIa. W praktyce wygląda to tak, że (przynajmniej dla Mi 5 mogę sprawdzić, ale podejrzewam że wszędzie) dla drugiej karty SIM pierwszych 13 cyfr jest takich samych, kolejna jest o 1 większa. Następna (ostatnia) jest sumą kontrolną. 

@arturrro na jakim etapie się zatrzymałeś?

No ok ale ostatnia cyfra jest sumą kontrolną... ale to tylko 10 możliwych kombinacji. Przedostatnia cyfra jest o 1 większa więc w praktyce mamy 10 możliwych prób na ostatnim polu by trafić w działający IMEI. Bo rozumiem, że jak raz nie zadziała to idziemy z powrotem do qpst i szukamy naszego IMEI w hex i ponownie modyfikujemy,

to ostatnia ma być o jedną cyfrę większa czy przedostatnia?

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, mamy max 10 możliwości i raczej nie ma limitu wgrywania qcn'ów, ale żeby zaoszczędzić czas warto sobie po prostu wrzucić to w jakiś kalkulator, np. tu :) 
@kot_pl spróbuj ostatniego globala. Wrzucałem przez MiFlasha, potem po pierwszym uruchomieniu restart do fastboota, wgrałem TWRP, żeby mieć dostęp do terminala.
Ponownie restart do MIUI i zaraz na początku, jak pyta o język/kraj jak długo przyciśniesz klawisz home to otworzy Ci się wyszukiwarka. Wpisz "T" i od razu będziesz miał w podpowiedziach telefon. Potem *#*#717717#*#* z klawiatury i masz włączony tryb diagnostyczny. Restart do TWRP --> Advanced --> Terminal, wyczyść sde28, sdf3 i sdf5 (komendy w linku który wkleił @arturrro), znów restart do MIUI, podłącz do kompa i dalej już QPST. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ..

mój imei kończy się na 66985,

kalkulator wyliczył mi z przedostatniej liczby większej o jeden 66993

włączam telefon zasięg jest Play na zasięgu ..... szczęśliwy łączę się z żoną. nie można połączyć...

zasięg znikł x na kreskach.wyszukuje sieci ,ale nie może się z żadną połaczyć

dodam,że numer maid mam inny niż na pudełku 

Po trzech dniach wysiadam....nie mam już sił... pytanie do Acida.

Czy Wasz serwis jest wstanie mi ten telefon naprawić? czy po prostu muszę się pożegnać z Xiaomi?

 

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arturrro napisał:

Więc tak ..

mój imei kończy się na 66985,

kalkulator wyliczył mi z przedostatniej liczby większej o jeden 66993

włączam telefon zasięg jest Play na zasięgu ..... szczęśliwy łączę się z żoną. nie można połączyć...

zasięg znikł x na kreskach.wyszukuje sieci ,ale nie może się z żadną połaczyć

dodam,że numer maid mam inny niż na pudełku 

Po trzech dniach wysiadam....nie mam już sił... pytanie do Acida.

Czy Wasz serwis jest wstanie mi ten telefon naprawić? czy po prostu muszę się pożegnać z Xiaomi?

 

Ja na swoim pudełku po Mi 5 mam obydwa numery IMEI, jeden od drugiego różni się o 8 (8169, 8177)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SpinoRex napisał:

@kot_pl spróbuj ostatniego globala. Wrzucałem przez MiFlasha, potem po pierwszym uruchomieniu restart do fastboota, wgrałem TWRP, żeby mieć dostęp do terminala.
Ponownie restart do MIUI i zaraz na początku, jak pyta o język/kraj jak długo przyciśniesz klawisz home to otworzy Ci się wyszukiwarka. Wpisz "T" i od razu będziesz miał w podpowiedziach telefon. Potem *#*#717717#*#* z klawiatury i masz włączony tryb diagnostyczny. Restart do TWRP --> Advanced --> Terminal, wyczyść sde28, sdf3 i sdf5 (komendy w linku który wkleił @arturrro), znów restart do MIUI, podłącz do kompa i dalej już QPST. 

SpinoRex właśnie w tym problem, że trzymając home nie uruchamia mi się wyszukiwarka... Będę próbował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, arturrro napisał:

Czy Wasz serwis jest wstanie mi ten telefon naprawić? czy po prostu muszę się pożegnać z Xiaomi?

Sam mam jeden MI5 na gwarancji, bo któryś z Was popsuł to samo i wysłał do naprawy, więc się z tym męczę. Owszem mogę wymienić mu płytę ale to jeszcze ostateczność. Póki co radź sobie sam. Muszę sam się tego nauczyć najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Acid napisał:

Sam mam jeden MI5 na gwarancji, bo któryś z Was popsuł to samo i wysłał do naprawy, więc się z tym męczę. Owszem mogę wymienić mu płytę ale to jeszcze ostateczność. Póki co radź sobie sam. Muszę sam się tego nauczyć najpierw.

a koszt płyty głównej do mi5 pro to jaki jest?

a jest jakiś inny ratunkowy? nie ten z xiaomi.eu?

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arturrro napisał:

a koszt płyty głównej do mi5 pro to jaki jest?

niepoliczalny.

20 godzin temu, SpinoRex napisał:

estart do TWRP --> Advanced --> Terminal, wyczyść sde28, sdf3 i sdf5 (komendy w linku który wkleił @arturrro), znów restart do MIUI, podłącz do kompa i dalej już QPST. 

Hm tu dwa problemy: adb w tych komendach zwraca warning: No space left on device. Nie wiem czy to problem, że z TWRP robię bez roota.

A drugi (oddzielny póki co), że korzystam z Mi Tec Hexdecimal Editor i w edycji SAMPLE-MI5.qcn nie znajduje tych IMEI co piszą na XDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Acid napisał:

niepoliczalny.

Hm tu dwa problemy: adb w tych komendach zwraca warning: No space left on device. Nie wiem czy to problem, że z TWRP robię bez roota.

A drugi (oddzielny póki co), że korzystam z Mi Tec Hexdecimal Editor i w edycji SAMPLE-MI5.qcn nie znajduje tych IMEI co piszą na XDA. 

Ja robię to przez adb na kompie i tak samo jest napisane : No space left on device,ale tak itak wymazuje/resetuje po po tym zabiegu mam status brak karty sim i imei ,że nieokreślony błąd.

ja do edycji .gcn używam UltraEdit i tam wyszukuje te numery.podmieniam plik i numery imei są na telefonie,ale nie może zarejestrować się w żadnej sieci

No i ten numer MEID jest cały czas inny jak na pudełku,nie wiem czy to ma związek czy nie... 

 

root@gemini:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28
dd: /dev/block/sde28: No space left on device
8193+0 records in
8192+0 records out
4194304 bytes transferred in 0.297 secs (14122235 bytes/sec)
1|root@gemini:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd: /dev/block/sdf3: No space left on device
8193+0 records in
8192+0 records out
4194304 bytes transferred in 0.111 secs (37786522 bytes/sec)
1|root@gemini:/ # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
dd: /dev/block/sdf5: No space left on device
8193+0 records in
8192+0 records out
4194304 bytes transferred in 0.166 secs (25266891 bytes/sec)

Edytowane przez arturrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem replace. Miałem dość i przełączyłem sie na linuxa i tam bez problemu pierwszy lepszy hex editor (bless) z Software Center podmienił adresy. Ah windows...

o w morde. Chyba sie udało. Oba sloty SIM działają mi na testowej SIM z T-Mobile. Zaraz sprawdzę dual SIM

Działa. Oba numery wykonują połączenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...