Skocz do zawartości

Mi 5c. Specyfikacja, opinie.


Mariuszes

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem o co chodzi w tytule tego tematu. przecież to żadne zaskoczenie, już było mi4c i mi4s, teraz wyszło mi5s i mi5s plus to czas na mi5c i nie ma żadnego zaskoczenia.

no ale na razie nie ma co spekulować bo do premiery pewności mieć nie będziemy co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Xiaomi zacznie naprawdę pakować Mediateki do serii Mi, to źle się dzieje. :( Ja już więcej się w to nie pakuję! P10 to staroć, a P15 to odświeżony staroć, a całość jest z czasów X10, więc nie ma co się spodziewać cudów. Z początku niby wszystko jest super, fajnie, a po czasie wychodzą różne problemy ze SoC. A jak czytam o nowościach Mediateka, o nowych X30, X35 itd., że mają mieć 8, 10, 12 rdzeni i niektóre nawet 3.5GHz, to się zastanawiam po kiego wafla?! Zamiast unowocześnić proces technologiczny, to siedzą na 28nm i ładują więcej rdzeni, więcej herców, a w rzeczywistości to nie wiele daje. Nie przepadałem za Qualcommami, ale aktualnie jest to bardziej sensowne rozwiązanie, więcej obsługiwanych częstotliwości, technologie szybkiego ładowania, bardziej stabilna praca procesora, lepsze zarządzanie energią i mniej problemów z osprzętem. Czekam na jakiś rozsądny model Redmi Note właśnie z Qualcommem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2016 o 22:28, Mariuszes napisał:

A nowy snap już niebawem http://m.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2016/47/snapdragon-835-wyprodukuje-samsung-qualcomm-zapowiada-quick-charge-4-0.aspx

Więc pewnie z miesiąc lub dwa po mi5 xyz wyjdzie mi 6 

A co powiecie na niespodziewaną premierę mi6 wraz z mi5c 8-)?

Moim zdaniem mi5c nie bedzie 5,5 calowy bo to zwyczajnie nie miałoby sensu. Zrobią 5.15/5.2. Za dużo budżetowych 5,5 calowców, konkurowałby z ogromem produktów innych firm i wewnętrznie z redmi pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 17:28, mgcompany napisał:

Jeśli Xiaomi zacznie naprawdę pakować Mediateki do serii Mi, to źle się dzieje. :( Ja już więcej się w to nie pakuję! P10 to staroć, a P15 to odświeżony staroć, a całość jest z czasów X10, więc nie ma co się spodziewać cudów. Z początku niby wszystko jest super, fajnie, a po czasie wychodzą różne problemy ze SoC. A jak czytam o nowościach Mediateka, o nowych X30, X35 itd., że mają mieć 8, 10, 12 rdzeni i niektóre nawet 3.5GHz, to się zastanawiam po kiego wafla?! Zamiast unowocześnić proces technologiczny, to siedzą na 28nm i ładują więcej rdzeni, więcej herców, a w rzeczywistości to nie wiele daje. Nie przepadałem za Qualcommami, ale aktualnie jest to bardziej sensowne rozwiązanie, więcej obsługiwanych częstotliwości, technologie szybkiego ładowania, bardziej stabilna praca procesora, lepsze zarządzanie energią i mniej problemów z osprzętem. Czekam na jakiś rozsądny model Redmi Note właśnie z Qualcommem.

Nie udawaj eksperta w sprawach, o których nie masz pojęcia, chociażby P20, nie siedzi na 28nm, ba nawet X20 nie siedział. Zepsuje, może twój światopogląd, ale Qualcomm też ma jednostki 8 rdzeniowe (szok, nie?). Mediatek też ma swoją technologię szybkiego ładowania, ale co z tego skoro wszystkie są beznadziejne w stosunku do baterii i lepszym rozwiązaniem jest to by każdy producent miał chociaż coś na wzór Vooc'a z Oppo/Oneplus. Masz tyle obsługiwanych, częstotliwości, że i tak większość Xiaomi nie ma nawet tych podstawowych używanych poza Chinami (chociażby te 800 na, które dużo osób jęczy, czyli o tym decyduje ostatecznie producent telefonu). Fakt, procesory mają  lepsze pod względem wydajności przede wszystkim, pomimo tego, tak duża i bogata firma dała ciała z linią 800, nie mówiąc o 810. Nigdy nie mieli ze sobą problemów, zwłaszcza z kontrolą jakości swojego oprogramowania Pucuj im dalej. https://avlab.pl/nowy-stagefright-quadrooter-grozna-luka-w-androidzie-zagraza-900-milionom-urzadzen

Edytowane przez Aucon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Xiaomi zacznie naprawdę pakować Mediateki do serii Mi, to źle się dzieje.  Ja już więcej się w to nie pakuję! P10 to staroć, a P15 to odświeżony staroć, a całość jest z czasów X10, więc nie ma co się spodziewać cudów. Z początku niby wszystko jest super, fajnie, a po czasie wychodzą różne problemy ze SoC. A jak czytam o nowościach Mediateka, o nowych X30, X35 itd., że mają mieć 8, 10, 12 rdzeni i niektóre nawet 3.5GHz, to się zastanawiam po kiego wafla?! Zamiast unowocześnić proces technologiczny, to siedzą na 28nm i ładują więcej rdzeni, więcej herców, a w rzeczywistości to nie wiele daje. Nie przepadałem za Qualcommami, ale aktualnie jest to bardziej sensowne rozwiązanie, więcej obsługiwanych częstotliwości, technologie szybkiego ładowania, bardziej stabilna praca procesora, lepsze zarządzanie energią i mniej problemów z osprzętem. Czekam na jakiś rozsądny model Redmi Note właśnie z Qualcommem.

X30 i X35 maja byc wykonane w technologii 10nm wiec nie pisz głupot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę być ekspertem i nie udaję, że nim jestem, bo nie jestem. Dla mnie jest ważne to jak działa sprzęt w dłuższym okresie użytkowania, a z Mediatekami zawsze po jakimś czasie są problemy i mówię to ze swojego doświadczenia. Ilu masz teraz producentów ARMów wykorzystywanych w smartphonach? Mediateka, Qualcomma, Samsunga, Nvidia, HiSilicon, Broadcom i jeszcze paru chińskich typu Allwiner czy Rockchip, z czego pierwszych dwóch jest najczęściej wybieranych w tanich urządzeniach, a z tej dwójki wolę Qualcomma. I nikomu nie pucuję, tylko wyrażam swoją subiektywną opinię, seria Mi zawsze kojarzyła mi się z Qualcommem. Mają problemy z lukami? Super, a kto ich dzisiaj nie ma i czy kiedyś ich nie było? Były! I to w każdym sprzęcie i oprogramowaniu, a niektóre dzisiaj opisywane mają 10 lub więcej lat. Odkąd pamiętam to zawsze pojawiały się takie informacje, nawet ze zwykłymi telefonami, że ktoś może przysłać nam SMSa i zablokować sprzęt, więc nie robi to na mnie wrażenia, bo najważniejsze jest to jak sami używamy swojego smartphona i inne urządzenia. 

@tosshi2 Jeśli tak, to przyznaję, mój błąd i dobrze, że coś się zmienia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mediatek ostro sie poprawil jedynym minusem jest to ze nie udstepniaja zrodel. Seria helio jest bardzo dobra. Majac Redmi Note 2 na helio x10 nie mam z nim zadnych problemow chociaz obawialem sie mediateka. Rozwazylbym kupno telefonu z x30 jak juz bedzie. Z qualcommem tez bywa roznie sa procesory dobre ale i gowniane przyklad to 810 ktora byla kompletnym niewypalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aucon napisał:

Nie udawaj eksperta w sprawach, o których nie masz pojęcia, chociażby P20, nie siedzi na 28nm, ba nawet X20 nie siedział. Zepsuje, może twój światopogląd, ale Qualcomm też ma jednostki 8 rdzeniowe (szok, nie?). Mediatek też ma swoją technologię szybkiego ładowania, ale co z tego skoro wszystkie są beznadziejne w stosunku do baterii i lepszym rozwiązaniem jest to by każdy producent miał chociaż coś na wzór Vooc'a z Oppo/Oneplus. Masz tyle obsługiwanych, częstotliwości, że i tak większość Xiaomi nie ma nawet tych podstawowych używanych poza Chinami (chociażby te 800 na, które dużo osób jęczy, czyli o tym decyduje ostatecznie producent telefonu). Fakt, procesory mają  lepsze pod względem wydajności przede wszystkim, pomimo tego, tak duża i bogata firma dała ciała z linią 800, nie mówiąc o 810. Nigdy nie mieli ze sobą problemów, zwłaszcza z kontrolą jakości swojego oprogramowania Pucuj im dalej. https://avlab.pl/nowy-stagefright-quadrooter-grozna-luka-w-androidzie-zagraza-900-milionom-urzadzen

Litości. 801 to świetny chip. Wydajny i jednocześnie oszczędny przy odpowiednim oprogramowaniu. Nowsze są coraz gorsze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tosshi2 napisał:

Teraz mediatek ostro sie poprawil jedynym minusem jest to ze nie udstepniaja zrodel. Seria helio jest bardzo dobra. Majac Redmi Note 2 na helio x10 nie mam z nim zadnych problemow chociaz obawialem sie mediateka. Rozwazylbym kupno telefonu z x30 jak juz bedzie. Z qualcommem tez bywa roznie sa procesory dobre ale i gowniane przyklad to 810 ktora byla kompletnym niewypalem

U mnie też działa szybko jak na ten rn2 i nie ma problemów widocznych 

Pradozerny jest to chyba jedna jego wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, preston2009 napisał:

Litości. 801 to świetny chip. Wydajny i jednocześnie oszczędny przy odpowiednim oprogramowaniu. Nowsze są coraz gorsze.

"Świetny" to on był głównie przez brak konkurencji i to był największy problem, co z tego, że w większości telefonów ten procesor był ciepły na tyle, że musiał zrzucać takty, czyli de facto puste mhz, których żaden telefon nie potrafił utrzymać. Oneplus praktycznie okiełznał tego 801 i to naprawdę był wyczyn. Z2 z "chłodzeniem wodnym", oszustwa, żeby tylko pokazać na papierze w benchmarkach jaki to wspaniały. 800 na sterydach, czyli 801 i kolejne jego wersje, które pomimo, nie trzymania taktów dalej pchali, potem 805, który też zrzucał takty jak nie gorzej, też głownie 800 na sterydach tylko już po jakimś czasie, aż wyszedł potworek 810, pokazując potęgę. Czyli praktycznie to co narzekają na Mediateka. Także tak, w większości uważam serie 800 za jedną z najgorszych, jak nie najgorszą serię Qualcomma, chociaż 820 jest już naprawdę fajny, nie zrzuca tyle jak i nie jest już tak gorący, tylko w końcu ruszyli 4 litery i zaprojektowali nowe własne rdzenie. Chociaż, chciałbym, żeby pojedynczy rdzeń był mocny jak u Appla i to podziwiam. Grafikę Qualcomm też mają niezłą, szkoda tylko, że to głównie nie ich praca, a teraz zagadka, co można ułożyć z liter Adreno.

Edytowane przez Aucon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jeden egzemplarz z tym cudownym 820, który wytrzymał 6-9dni pomimo 3-5,5 SOT. Piszesz o oszczędności a i tak dają mocniejsze baterie i tel wcale nie trzyma 25% dłużej tylko krócej. Buble i tyle. Dlatego się pytałem o Helio i jego energochłonność. Czekam na połączenie Mi2S i Mi4 bo obydwa nie są w 100% najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/6894/Xiaomi-Mi-5c:-Wstepne-dane-i-cena.html

Kurna, jak to prawda to trochę słabo bym powiedział.

Sensu nie ma tworzenie z mi redmi, którego rozwali konkurencja. W mid-endach sens ma redmi jako flagowy średniak o normalnym ekranie i redmi note jako flagowy średniak 'note', oraz redmi pro, jako wszystkokiller. A 5.5 calowego mi5c zmiażdży konkurencja, w Chinach budżetowców o tej przekątnej jest masa, które zaleją taki bezsensowny mi-redmi.

Jak chcieliby coś takiego robić to przekątna ekranu i stylizacja mi5. I sądzę, że nie zrobią inaczej, bo w Xiaomi tacy głupi nie są.

Edytowane przez XiaoRén
bo mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie rozmiar ekranu jak najbardziej ok, mi5 5.15, Mi5s 5.15, Mi5s Plus 5.7 cala, także ładnie się wpasuje. Jednak dawać Helio czy nawet ówczesnego snapa 625 to porażka... Ja nie wiem, dlaczego nie trzymają się Snapa 650 który zrobił forure i dalej robi w RN3 Pro czy Mi Max. Mają dobry procesor to kombinują i wychodzi z tego coś gorszego i w dodatku sami komplikują (łatwiej pisać softy pod jeden procesor a nie 10...) . Mimo wyjścia RN 4X na snapie i tak zamówiłem RN4 na X20... Bo z tego co patrzyłem 625ka może i pozwala na płynną pracę i długie działanie na baterii ale z wydajnością wypada blado.

Edytowane przez KucharSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sensor będzie 12 mpx, a nie 13 mpx to z tego co widzę przebije aparatem Mi5 (wielkość piksela).

Ale sam procesor, ehhh. Seria Mi to powinna być flagowa seria. Mi4C miał snapa 808, a nie jakiegoś średniaka. A tu 625, słabo. Niedługo Redmi będą miały snapy a Mi zaczną pakować MTK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale sam procesor, ehhh. Seria Mi to powinna być flagowa seria. Mi4C miał snapa 808, a nie jakiegoś średniaka. A tu 625, słabo. Niedługo Redmi będą miały snapy a Mi zaczną pakować MTK. 

Ja tam już bym wolał telefon z topowym mtk niż budżetowym snapem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, XiaoRén napisał:


O czym dokładnie mówisz? Jestem nie w temacie. Chodzi o tamte problemy z baterią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bateria, Bluetooth, grzanie ucha podczas rozmowy (ktoś mi mówił, że 808 jest gorszy pod względem grzania od X10, jest na odwrót) i kilka innych błahostek. 

Ale.. Na przykład Topowe Snapdragony (od 800 w górę) posiadają w aparacie Chroma Flash - znacząco poprawia zdjęcia przy użyciu lampy, robi jedno zdjęcie bez lampy, drugie z i je łączy. Ani MTK tego nie ma, ani średnie Snapy.

Jak to wszystko łączę to nie chcę MTK po prostu, zraziłem się. O ile w budżetowcach dają radę, to o tyle seria flagowa nie wypada by je miała w moim odczuciu. Coś jak korbka zamiast elektrycznych szyb w limuzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, galakty napisał:

Bateria, Bluetooth, grzanie ucha podczas rozmowy (ktoś mi mówił, że 808 jest gorszy pod względem grzania od X10, jest na odwrót) i kilka innych błahostek.

Ja tam mając Redmi Note 3 na X10 nie mogłem narzekac na nic prócz GPSu... Na prawdę bardzo fajny procesor z którym dobrze mi się pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obrażać, x20/x25 to dobre procki.
Co do samego niby mi5c( nie uwierzę dopóki nie zobaczę premiery) to serio bym się zastanowił mocno. Dobry aparat+ energooszczędny proc to coś, czego nie ma xiaomi jeszcze w ofercie. Prawda jest taka że już nawet snap430 daje radę dla zastosowań 90% ludzi, 625 to już rakieta. No chyba że ktoś gra.

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taa... Nie ma 4K i HDR, do tego tylko jeden slot SIM w chińskim smartphonie... (co oczywiście jest sprzeczne z potrzebami rynku). News dla podkręcenia plotek, a za kilka dni pewnie będzie premiera. :P A procesor podobny do Helio P10. Ciągłe domysły i wróżenie z ciul wie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...