Skocz do zawartości

Mi 5c. Specyfikacja, opinie.


Mariuszes

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Acid napisał:

Eh nie mogę odblokować MI5c. Dostałem go odblokowanego ale to za pomocą scrackowanego bl na którym nasz rom nie wstaje (ale działa stock 7.1.1 dev). Przy dodawaniu konta jest błąd w powiązaniu urządzenia z kontem. Ten sam błąd z API jest czasem na mido i Redmi 4 Pro.

Kurde. Byle chińczyk robi sobie crack bootloadera i odblokowuje a ja oficjalnie nie mogę. 

Daj mu tydzień, dwa i się odblokuje, najlepsza rada na oficjalny odblok... :D 

Zadziwia mnie jedno. Po co Xiaomi robi blokady, skoro chińczyk sobie narzędziami wgra co zapragnie, a zwykli użytkownicy dostają po tyłku? Jaki w tym interes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global ROM = "chłyt matetindody". :)

Xiaomi chciało dobrze, a wyszło jak zwykle. Z syfmiui, to taka walka jak z crackerami od gier i programów, producenci gier tworzą dziesiątki zabezpieczeń, wydają miliony na serwery potwierdzające oryginalność, tworzą jakieś sieci itd. Człowiek potem kupi taką grę, męczy się z instalacją, rejestracją, problemami technicznymi, zerwanymi łącznościami, czeka miesiąc na to aż w końcu wszystko będzie działać i będzie mógł spokojnie zagrać, a cracker wszystko wywali w dwa dni po premierze (a czas tydzień przed, bo i tak się zdarza) i gra bez problemów.

Ale pamiętam, że z HTC też coś takiego było, że trzeba było wysłać do nich maila, czy zarejestrować się, a potem dostawało się zgodę na odblokowanie bootloadera, przynajmniej coś mi świta w głowie, że tak robiłem na jakimś Wildfire S. Tyle, że tam nie było takiego syfu z chińczykami jak na Aliexpress i w innych sklepach.

Generalnie taki trend w świecie, żeby wszystkiego zabronić i zablokować ile się da, szczególnie w świecie motoryzacji, gdzie trzeba łączyć się z serwerami centralnymi danego koncernu, żeby ten potwierdził i wydał zgodę na wymianę części, bo coś się zepsuło.
Chyba mało który producent daje teraz odblokowany bootloader, wszyscy idą w przeciwnym kierunku. Cud, że jeszcze zdarzają się jakieś niedobitki z rootem, co kiedyś było normą w tanich smartfonach i tabletach z Chin.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...