Azaila

REDMI NOTE 2 NIE CHCE SIĘ ŁADOWAĆ

Recommended Posts

Witajcie,  przeszukałam forum w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytanie, niestety nie znalazłam takowej.

Od stycznia br.  posiadam Xiaomi Redmi Note 2 i jestem z niego bardzo zadowolona, nie sprawiał mi żadnych problemów,  ale od jakiegoś czasu (ok. 2 tyg.)  zauważyłam problem z jego ładowaniem,  mianowicie po podłączeniu do ładowarki bateria stoi w miejscu i przez ok 20 min nie chce podskoczyć nawet o 1%... Telefon ładuje ładowarką z zestawu wraz z kablem od Samsunga (kabel xiaomi po miesiącu odmówił posłuszeństwa). Myślałam nawet, że jest to wina tych właśnie sprzętów ale po zmianie kabla/ładowarki/gniazdka problem dalej występuje. Nie dzieje się tak przy każdym ładowaniu, dosłownie sporadycznie, ale ten fakt mnie trochę martwi. Na początku problem z ładowaniem występował tylko, gdy bateria spadła poniżej 10%, dziś widzę, że przy 40% ani drgnie. Dopóki jest podłączony utrzymuje poziom naładowania,  ale za nic nie chce wzrosnąć, dopiero po jakimś czasie zaczyna ładować normalnie. Posiadam system MIUI 7 na androidzie 5.0.2, jest to polska wersja oprogramowania.

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?  Czy to bateria powoli kończy swój żywot, czy może to jakieś zawirowanie w systemie?  Jestem kompletnie zielona w temacie Xiaomi, ponieważ to mój pierwszy.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie. Jeśli jednak gdzieś przeoczułam odpowiedź na moje pytanie na forum to z góry przepraszam.

Czy ktoś mógłby pomóc?  wiem, że nie powinno się podbijać tematu ale ja już rozkładam ręce... w punktach "naprawy"  telefonów u mnie w mieście są nastawieni tylko flagowe telefony z telewizji,  o xiaomi mówią, że nie znają i " chińczyków" nie naprawiają

telefon zamówiłam z banggood, po podłączeniu do WiFi wskoczylo miui polska(przynajmniej tak myślę, że wskoczylo, bo ja sama niczego nie instalowałam a skądś się to musiało wziąć ) i wszystko działa zawsze ok, wszystko po polsku itd.

Aktualnie zainstalowany masz system sklejany przez sprzedawców, może się wyświetlać MIUIPolska, ale nie ma on wiele z nim wspólnego. Lepiej by było zrobić kopię danych i zainstalować jakiś nowszy i stabilny ROM. Szczegóły znajdziesz na forum. Android może miewać takie problemy, że po długim czasie używania będzie działał wolniej lub będą się pojawiać różne drobne usterki, wtedy warto zrobić coś w stylu formata znanego z PC i Windowsa. Spróbuj najpierw tego, choć możesz również sprawdzić inną ładowarkę i kabel USB, bo i jedno i drugie może mieć spory wpływ na ładowania oraz działanie telefonu. Może też zdarzyć się tak, że jest problem z gniazdem USB, wtedy by trzeba było wymienić na nowe, są dostępne w sklepach na aliexpress lub dragon-tt, na Allegro nie widziałem.

Przez internet dużo się nie zdziała, ale spróbuj najpierw sprawdzić kable, ładowarkę, potem nowy soft, a jak nie pomoże, to wtedy jakiś dobry serwis i pewnie wymiana części. Bateria raczej jest sprawna, może też tak się zdarzyć, że masz problemy ze wskazaniami stanu baterii, które ostatnio są zmorą tego telefonu i większość nowych wątków dotyczy właśnie tego.

Nie jest wina nowych ROMów, bo ja mam stary 5.10.29 i też są problemy z baterią, wskazaniami, skokami itd. o czym pisałem już wiele razy, a nie instalowałem żadnego nowszego.

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)  Jeśli mi się uda to zmienię soft, ponieważ z ladowarkami próbowałam chyba wszystkich kombinacji i nie sprawiło to, żeby telefon zaczął się ładować.

Od piątku problem się nie pojawił, także ja już jestem blada:( Nigdy nie sprawiał mi problemów, nawet nie wiedziałam że soft wyświetlający się jako miui polska nie jest wersja od chłopaków z miui polska, wszystko jest po polsku, działa bardzo płynnie, nie ma chińskich znaczków itp.

Słuchajcie, problem dalej występuje z tym że teraz jest gorzej.

Telefon juz praktycznie się nie ładuje,szybko spada bateria, przy resecie (wyciągnięciu baterii)  potrafi nagle z 8% pokazać 40%. Chcę spróbować postawić nowy system ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać z moim obecnym roomem.  Czy moglibyście wskazać mi jakąś instrukcje  albo podpowiedzieć jakie kroki pominąć/ dodać przy moim obecnym pseudo roomie od MiuiPolska?

Guest
This topic is now closed to further replies.