Jump to content

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna

Recommended Posts

• Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To nie jest Mi Note 3, to raczej Redmi jest, z ceną jak Mi 6 Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

269$ był czyli przy dobrym kursie 950zl, jak ktoś korzysta z cashback to można jeszcze parę dyszek do zwrotu zlapac Wysłane z Le Pro 3

To tylko podmienia pliki, nic więcej nie trzeba grzebać. Jak widać ciężko zobaczyć jakieś różnice. Jutro wyjdzie aktualizacji Miuipolska i to wszystko przeora swoimi plikami   Zawsze warto zrobić

Posted Images

Wciąż się waham Korci mnie by coś zmienić, ale z drugiej strony w Miui wszystko mam co potrzebuję.
PS. Jakie wymogi trzeba spełnić, by to wgrać? Tzn, czy trzeba zainstalować jakieś najnowsze twrp, najnowsze Miui (nie powinno to mieć znaczenia, ale pytam). Siedzę teraz na MiuiPolska Dev z lipca 2019.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Samo FW z MIUI potrzebne do Pixela (najnowsza stabilna wersja jako baza). Nigdy nie miałem Pixela, więc się nie wypowiem. Z Lineageos 16 nie mam problemu. Dlatego raczej przy nim zostanę.

Edited by cyanoone
  • Like 1
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Wyszedł właśnie Lineageos 17.1 na naszego Xiaomi. Polecałbym się na razie wstrzymać. Stan baterii pokazuje cały czas 0. Telefon jest cieplejszy i działa wolniej niż na 16. W temacie Google Camera (tym  moim) wrzuciłem poprawiony patch na aparat do Lineageos 17.1 (pliki lądują w innym miejscu). 

• Like 1

Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii były poprawki bezpieczeństwa. W MIUI masz (jeśli nic się nie zmieniło) te z końca 2018 roku. W LineageOS jest to czerwiec tego roku i jest na na bieżąco aktualizowane. Gcam lepiej mi działa na LOS. Mam też więcej ramu dla siebie (nie ma problemu zamykających się aplikacji w tle). Nie wiem czy to nie placebo, ale mam wrażenie, że telefon działa płynniej. Jedyną funkcją jakiej mi brakuje z MIUI są długie screeny. Jak byś zainstalował LOS to polecam zainstalować telefon, wiadomości i aparat od Google. Natomiast launcher, kalkulator i manager plików od Xiaomi. Te 'fabryczne' są trochę słabe. Siedzę na takiej konfiguracji i jestem zadowolony. 

Edited by cyanoone
  • Like 1
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Mój kolega ma taki błąd że telefon samoczynnie się wycisza. Pomaga reset na dwa trzy tygodnie. Blokuje się klawisz power w tym czasie. Przytrzymując power robi się naprawa przez 2h i działa dwa trzy tygodnie. Ma najnowsze oprogramowanie. Jest to wina oprogramowania? Czy elektroniki? Dziękuję za odpowiedzi.

Mój Mi Note 2 coś świruje.

Przestał działać żyroskop (np: automatyczne obracanie ekranu w galerii), nie działa czujnik jasności i zbliżeniowy.

Telefon przechodził już kilka razy Hard Reset, dziś wgrałem najnowszy Global ROM przez MiFalsh i dalej to samo.

Ktoś miał podobnie?