Skocz do zawartości

Mi Note 2 - Dyskusja ogólna


art12

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ekran mi się podoba, fajne wyraziste kolory, jak porównuję go do mojego LG G2, to trochę jakbym porównywał moją plazmę Panasonica do mojego lcd LG. lcd ma gładsze czcionki, obraz jest bardziej dokładny, a mimo to, jako całość bardziej podoba mi się na plazmie, jest bardziej żywy i ciepły. Ziarna nie jestem w stanie zauważyć. A tak szczerze, to ten zakrzywiony ekran mnie czasem trochę irytuje, szczególnie kiedy odpalam zdalny pulpit windowsa 7, wtedy pasek zadań leży akurat na krzywiźnie i wygląda to trochę dziwnie :). Zupełnie nie rozumiem jaki był tego cel, poza tym, że ładnie wygląda jak leży na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak wygląda sprawa z bootladerem-jest on fabrycznie odblokowany czy trzeba pisać do nich prośbę o odblokowanie?

Fabrycznie odblokowany? Przeczytaj jeszcze raz to i zastanów się nad sensem.
P.S Oczywiście, że jest on fabrycznie ZABLOKOWANY i trzeba złożyć wniosek o odblokowanie.

Napisane z Xiaomi Mi5

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2016 o 02:40, MrPrezes napisał:

Czy jest tu ktoś z Wrocławia, kto już posiada ten model i zechciałby się spotkać i dać "się pobawić" przed ewentualnym zakupem? ;)

Kolego ułatwię ci wybór. Nie kupuj tego telefonu. Chyba, że chcesz wywalić ponad 2 tysie za sprzęt działający gorzej niż telefon ze średniej półki. Ekran dotykowy, to jest zwyczajna katastrofa. Obejrzyj sobie 2 filmiki, do których linki tutaj zamieściłem i zadaj sobie pytanie czy chcesz wydawać tyle kasy na coś co tak działa. W sumie, to powinienem nagrać jeszcze jeden filmik i pokazać jak za***iście się na tym telefonie przewija treść. Otóż jeśli przesuwasz palcem po ekranie, to przewijany obraz skacze, nie przemieszcza się płynnie.  Jest to wkurzające szczególnie jeśli coś czytasz i chcesz powoli przewinąć w trakcie.

Edytowane przez brunonk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, art12 napisał:

Zastanawiam się skąd masz takie problemy. Nic takiego u siebie nie zauważyłem, wszystko bez najmniejszej ścinki. Ja jestem bardzo zadowolony.

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128
 

Poważnie? Zerknij proszę na poniższe 2 filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=bM759HCoDts&feature=youtu.be

Pierwszy mi note 2, dodam tylko, że na filmie nie widać braku płynności tak bardzo jak w rzeczywistości, ale pewne przycinki widać.

Dla porównania poniżej zobacz to samo tylko na lg g2. Tutaj idealnie płynnie:

https://www.youtube.com/watch?v=7E3qIRMgMIo

Czy na twoim chodzi tak płynnie jak na pierwszym czy 2 filmiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brunonk napisał:

Kolego ułatwię ci wybór. Nie kupuj tego telefonu. Chyba, że chcesz wywalić ponad 2 tysie za sprzęt działający gorzej niż telefon ze średniej półki. Ekran dotykowy, to jest zwyczajna katastrofa. Obejrzyj sobie 2 filmiki, do których linki tutaj zamieściłem i zadaj sobie pytanie czy chcesz wydawać tyle kasy na coś co tak działa. W sumie, to powinienem nagrać jeszcze jeden filmik i pokazać jak za***iście się na tym telefonie przewija treść. Otóż jeśli przesuwasz palcem po ekranie, to przewijany obraz skacze, nie przemieszcza się płynnie.  Jest to wkurzające szczególnie jeśli coś czytasz i chcesz powoli przewinąć w trakcie.

Może kupiłeś jakąś Chińską podróbkę, bo czytałem trochę opinii na temat telefonu, na który prawdopodobnie wydam taką kasę i nikt nie narzekał na nic takiego, więc pewnie to nie jest problem globalny. ;) 

Ale mimo wszystko przed takim wydatkiem chciałbym się upewnić biorąc telefon do ręki, więc ponawiam pytanie:

Dnia 4.12.2016 o 02:40, MrPrezes napisał:

Czy jest tu ktoś z Wrocławia, kto już posiada ten model i zechciałby się spotkać i dać "się pobawić" przed ewentualnym zakupem? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mrosi napisał:

Jaki system?

MIUI POLSKA

 

Cytat

Może kupiłeś jakąś Chińską podróbkę, bo czytałem trochę opinii na temat telefonu, na który prawdopodobnie wydam taką kasę i nikt nie narzekał na nic takiego, więc pewnie to nie jest problem globalny. 

Kupiłem u Technos, czyżby sprzedawali podróby? Nie sądzę, zresztą zainstalowałem MIUI Polska, a coś mi się obiło o uszy, że nie da się tego zrobić na podróbie..... Chyba. Prezes, to twoja kasa więc wydasz ją na co chcesz, weź tylko pod uwagę, że nawet w tym wątku Acid potwierdził, że ten ekran nie działa za dobrze, założyłem też podobny temat na forum http://en.miui.com/ i już kilka osób potwierdziło podobne problemy (zbyt czuły ekran).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ścinki nie mam. Wszystko wygląda normalnie... Xiaomi.eu
Ale z drugiej strony... Na pierwszym filmie jakoś drastycznie to nie wygląda, nawet pewnie w normalnym użytkowaniu bym nie zwrócił na to uwagi.

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, art12 napisał:

Ja ścinki nie mam. Wszystko wygląda normalnie... Xiaomi.eu
Ale z drugiej strony... Na pierwszym filmie jakoś drastycznie to nie wygląda, nawet pewnie w normalnym użytkowaniu bym nie zwrócił na to uwagi.

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128
 

 

Uwierz mi, na żywo wygląda to dużo gorzej, obraz drga podczas przewijania. Film z racji tego, że jest nagrany w iluśtam (chyba 50) klatkach na sekundę, to trochę wygładza. Efekt ten nie występuję jeśli puszczę palec, czyli jeśli popchnę ekran i zabiorę palec i przewija się wtedy z rozpędu, to wtedy jest płynnie. Nie wiem, może to kwestia ROMu? Zainstaluję Xiaomi.eu tak jak ty i sprawdzę, ale szczerzę nie spodziewam się poprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunonk napisał:

Uwierz mi, na żywo wygląda to dużo gorzej, obraz drga podczas przewijania. Film z racji tego, że jest nagrany w iluśtam (chyba 50) klatkach na sekundę, to trochę wygładza. Efekt ten nie występuję jeśli puszczę palec, czyli jeśli popchnę ekran i zabiorę palec i przewija się wtedy z rozpędu, to wtedy jest płynnie. Nie wiem, może to kwestia ROMu? Zainstaluję Xiaomi.eu tak jak ty i sprawdzę, ale szczerzę nie spodziewam się poprawy..

A może masz micro epilepsję i Ci palec tak drga skoro jak puścisz to jest ok? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywacie jakiejś folii na ekran? Przyszedł mi dziś cover na ekran, łącznie z bokami ale o ile na bokach jest ok to na środku pomiędzy coverem a ekranem jest szpara i trzeba mocniej dociskać co jest irytujące... Polecacie coś?

Tapatalking Swiftem z Mi Note 2 6/128


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2016 o 20:59, MrPrezes napisał:

A może masz micro epilepsję i Ci palec tak drga skoro jak puścisz to jest ok? xD

Prezes kup proszę ten telefon, będę miał niezłą bekę jak się okaże, że masz taki sam badziew jak ja :)

 

Mały update: Po instalacji nowego China ROM problem z lagującym scrolingiem przestał istnieć. Więc wychodzi na to, że problem leżał w MIUI Polska. Problem z nadwrażliwym ekranem pozostał, tak już chyba te telefony mają :(

Kolejny update: Nowy MIUI Polska rozwiązał problem z płynnością przewijania. Mam wrażenie, że pierwszy problem, chodź nadal występuje, to nie tak często jak wcześniej. Zastanawiam się czy nie sprzedać mi nota i kupić  ZTE AXON 7, wydaje się być lepszy.

Edytowane przez brunonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2016 o 22:08, brunonk napisał:

Mały update: Po instalacji nowego China ROM problem z lagującym scrolingiem przestał istnieć. Więc wychodzi na to, że problem leżał w MIUI Polska. Problem z nadwrażliwym ekranem pozostał, tak już chyba te telefony mają :(

Kolejny update: Nowy MIUI Polska rozwiązał problem z płynnością przewijania. Mam wrażenie, że pierwszy problem, chodź nadal występuje, to nie tak często jak wcześniej. Zastanawiam się czy nie sprzedać mi nota i kupić  ZTE AXON 7, wydaje się być lepszy.

Jak z wydajnością baterii w Mi Note 2? Masz może porównanie z pierwszą generacją phabletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrosi napisał:

Jak z wydajnością baterii w Mi Note 2? Masz może porównanie z pierwszą generacją phabletu?

Niestety nie, wcześniej miałem LG G2. Mogę tylko powiedzieć, że bateria trzyma dużo lepiej niż w G2. Ostatnio ładowałem go wczoraj wieczorem i teraz ma 83%, ale nie używałem dużo, parę rozmów, bawiłem się trochę motywami kilka smsów. Generalnie telefon zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brunonk napisał:

Niestety nie, wcześniej miałem LG G2. Mogę tylko powiedzieć, że bateria trzyma dużo lepiej niż w G2. Ostatnio ładowałem go wczoraj wieczorem i teraz ma 83%, ale nie używałem dużo, parę rozmów, bawiłem się trochę motywami kilka smsów. Generalnie telefon zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

Czyli znacznie lepiej niż Mi Note. Już widać po tym, jak zżywa baterię nawet na niskim wykorzystaniu telefonu. W Mi Note, nawet jeśli telefon jest nieużywany, po dobie pozostaje ~60% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znacznie lepiej niż Mi Note. Już widać po tym, jak zżywa baterię nawet na niskim wykorzystaniu telefonu. W Mi Note, nawet jeśli telefon jest nieużywany, po dobie pozostaje ~60% baterii.

Mi po dobie lekkiego użytkowania zostaje około 80% w mi note. Strasznie dużo ci schodzi.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MD13 napisał:


Mi po dobie lekkiego użytkowania zostaje około 80% w mi note. Strasznie dużo ci schodzi.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Mojego Mi Note muszę ładować codziennie, bo bateria wystarcza na około 1,5 dnia maks. Kiszka... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Mi Note muszę ładować codziennie, bo bateria wystarcza na około 1,5 dnia maks. Kiszka...  

Ło matko to rzeczywiście kiszka. Już kiedyś o tym gadaliśmy. Myślałem ,że na nowych aktu ci się poprawiło. U mnie średnio 3 dni z sot około 3,5h. A teraz mi padł miband to bluetooth będzie wyłączony więc spodziewam się że czas na baterii się zwiększy. Co ciekawe od 2 tygodni działań z dwiema kartami SIM i czas działania nie skrócił się znacznie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MD13 napisał:

Ło matko to rzeczywiście kiszka. Już kiedyś o tym gadaliśmy. Myślałem ,że na nowych aktu ci się poprawiło. U mnie średnio 3 dni z sot około 3,5h. A teraz mi padł miband to bluetooth będzie wyłączony więc spodziewam się że czas na baterii się zwiększy. Co ciekawe od 2 tygodni działań z dwiema kartami SIM i czas działania nie skrócił się znacznie.

No niestety nie. Jak radziłeś, kombinowałem z oszczędzaniem energii w aplikacjach i systemie, z ubijaniem aplikacji, etc. Dzisiaj wracam do 7-ki. Tam mimo wszystko, choć nieznacznie, ale było lepiej.

Byle do początku lutego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos lagowania podczas przewijania, to namierzyłem problem. Nie chodziło o wersję ROMu tylko o funkcję "Gesty powiększenia", Włączenie tej funkcji powoduje problem. Spróbujcie sami co się dzieje po włączeniu tej funkcji. Ustawienia/Ustawienia dodatkowe/Ułatwienia dostępu/Gesty powiększenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 23:23, Acid napisał:

Nie ma co reklamować. Tak już jest w tym modelu. Ja też co raz częściej mam różne chybione przesunięcia. Czasem w tapatalk zamiast przewinąć w pionie to leci w poziomie. Czasem inne niechciane akcje w innych aplikacjach

Mam ten sam problem w Mi5. Klikam na ikonkę celu uruchomienia apki, a zamiast tego następuje przejście w prawo na kolejny pulpit. Dzieje się tak  raczej tylko wtedy, gdy się śpieszę i nie pamiętam, że dotknięcie powinno być jak najbardziej prostopadłe do powierzchni pulpitu. Psychologicznie to bardzo denerwujące, no bo człowiek się śpieszy, a tu pulpit sobie skacze, więc dodatkowe opóźnienie...

Ale żeby nie było o Mi5, tylko o Mi Note 2. Czytałem ostatnio o tym, jak dokładnie realizowana jest w różnych sprzętach rejestracja obrazu w trybie video, gdzie liczba pikseli (rozdzielczość) filmu jest znacznie mniejsza od rozdzielczości matrycy. Są różne metody, różne sztuczki, ale mówiąc w największym skrócie: w tańszych sprzętach, jak np. "zwykłe" telefony (w tym wszystkie Xiaomi) istnieje odwrotna zależność pomiędzy rozdzielczością matrycy a jakością (szczegółowością) obrazu w filmach 1080p (w 4K w znacznie mniejszym stopniu to widać, z różnych powodów).

Potwierdzenie tej teorii znalazłem w tych próbkach:

od góry: MiNote 2 (22.5 Mpix), Mi5 (16pix) i MiNote1 (13 Mpix)

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idCamera1=300340&idCamera2=300308&idCamera3=300281

Problem jest poważny i dotyczy w jakiejś postaci wszystkich aparatów foto potrafiących nagrywać filmy. Rozwiązaniem (w pewnym sensie) jest filmowanie wyłącznie w 4K, nawet gdy docelowo nie potrzebuje się tak dużej rozdzielczości. Przeskalowany potem (choćby przez YT) do 1080p czy do 720p materiał 4K będzie wyglądać o wiele lepiej, niż gdyby był nagrany od razu w tych rozdzielczościach telefonem.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Wszystko fajnie pięknie, ale mój świeżootrzymany note 2 nie łapie zasięgu LTE... miał ktoś taki problem? Wersja Global kupiona od Goldwaya... nie łapał i na romie z jakim przyszedł (jakiś amatorsko tłumaczony) i na oryginalnym chińskim też nie łapie...

Wgraj rom miuipolska od 7.1.12 wzwyż. Coś tam naprawiali i działa band 20.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 - spokojnie, bez nerwacji :-P Karta plusa, jaki rom - napisałem już wcześniej. Ale nieważne, bo problem już rozwiązany, wynikał z mojej naiwności i uwierzenia w to, że tam z automatu dobry APN jest. A nie był dobry. Jeśli nazwa APN jest "internet" to nie przełącza się na 4G, działa net ale tylko po 3G. Zmieniłem nazwę APN na "plus" i LTE/4G śmiga.

Inny problem jednak zauważyłem, tym razem z WiFi. Też tak macie, że speedtest WiFi nie przekracza 45Mbit? Na laptopie i na starym telefonie bez problemu mam 80Mbit (vectra 100mbitowa) a ten note 2 nie potrafi się do takich prędkości rozpędzić.

Co do ROMu, jak już pisałem, dostałem tel z chińskim nieoficjalnym (jakiś amatorsko tłumaczony na PL) wgrałem oryginalny chiński i używam go w wersji językowej ang. Ale i na tym pierwszym i na tym obecnym problem z prędkością WiFi występował i występuje.

miuipolska - może bym i zainstalował, jeśli to by rozwiązało problem, ale trochę mam opory przed odblokowywaniem bootloadera (a chyba jest to wymagane), wolałbym tego nie robić bo apka Android Pay pewnie przestanie działać na odblokowanym tel. Próbował ktoś Android Pay instalować na miuipolska?

 

I taka zagadka - wie ktoś może jak sprzedawca wgrał ten nieoficjalny rom, jeśli bootloader jest zablokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...